Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Obiteljski auto

Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2018 u 14:43
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: parabolis parabolis napisao:

...ako je ovo boldovano tacno,  ispada da prozivodjaci manipulisu sa performansama automobila, sto je po meni nedopustivo i zakonom kaznjivo.mada sve je moguce u ovom ludom svetu, ipak nas ima blize 8 milijardi, a industrija mora da radi.

Al mora netko to i dokazati...a to je zatvoreno, 'hardkodirano' u tamo nekom čipu. 
I neće to konkurencija dokazivat, u istom su čamcu, imaju zajednički interes da je tržište što veće.
Pa i bilo je već afera u automobilskom svijetu, da su manipulirali s rezultatima, i šta ja znam čim ne. 

Da, ako se dobro secam VW grupacija je opasno nadrljala pre nekih par godina od strane amera, lazirali podatke o izduvnim gasovima....platili kaznu i ajd jovo nanovo...nemam reci.
ja se vozam sa pezo-om 307, 90 ks, caravan, o udobnosti moze da se raspravlja, nije nesto (ali je ipak caravan), a o stedljivosti kada se prica, ovaj auto je car, mogu ga narihtati na celih 3,5-3,8 l na 100km, naravno da ga ne vozim sstalno tako (80-90km/h, u petoj brzini), ali opet kazem kakvi su nam putevi to je ohoho brzina kod nas proteza .
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2018 u 16:13
Nisam siguran koliko istine ima u manipulaciji tog tipa, da starošću namjerno spuštaju performanse, ali nije isključeno...

Što ja  mogu reći je da prije par godina, ne sjećam se više koliko točno, glanc nove Opel Astre sa 100 konja nisu išle s mista, niti uzbrdo, sve dok nisu prošle cca.5-10 tis. km...

Također, nakon 3 godine i  par servisnih intervala van Renault servisne mreže, Clio nije htio pokazati preko 7/8 goriva... Nakon odrađenog redovnog servisa u Renault servisnoj mreži i reseta brojača servisa, bez dodatnih zahvata ili popravaka, kazaljka radi normalno, i ide do 8/8  kad je rezervoar pun...

Da ne kažem da u tom periodu kad nije servisiran u njihovoj mreži, zoveš Renault za neki rezervni dio, oni ti zatraže broj šasije, i nakon toga ti kažu da ti je servisni interval prebačen i da bi trebao na redovni servis... Kad im kažeš da te to ne zanima jer možda je auto servisirano van njihove mreže, oni ti kažu da je njima dužnost upozoriti...

Sve u  svemu,  Veliki Brat, ako i ne gleda, definitivno želi i gledat i kontrolirat, što god može...

mrgud
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2018 u 16:20
Jos malo pa cemo patch-ovati......crack-ovati.......update-ovati nase cetvorockase kao kompove pre 15-20 god, da bolje radi makina da.
Gde ide ovaj svet.
Vintage je zakon i u ovom slucaju, samo treba dosta municije da se srede stara kola, ali kad se to dobro odradi onda je pun pogodak, ja sam fan starih bmw, audi, alfi makina...
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.travanj.2018 u 22:53
Pogledom na danasnje automobile je jasno da za popravak auta vise nije dovoljan automehanicar. On je u biti nepotreban. Danas je potreban informaticar i inzenjer strojarstva.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.travanj.2018 u 07:49
Originalno postano od strane člana: tomislav1 tomislav1 napisao:

Pogledom na danasnje automobile je jasno da za popravak auta vise nije dovoljan automehanicar. On je u biti nepotreban. Danas je potreban informaticar i inzenjer strojarstva.
Pa dobro, autodijagnostika i zamjena cijelih sklopova pojednostavljuju održavanje. A onda te sklopove popravljaju, ili ne popravljaju specijalizirane radionice. Može biti i jednostavnije nego prije, kad je sve bilo na automehaničaru i autoelektričaru.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.travanj.2018 u 09:49
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Pa dobro, autodijagnostika i zamjena cijelih sklopova pojednostavljuju održavanje. A onda te sklopove popravljaju, ili ne popravljaju specijalizirane radionice. Može biti i jednostavnije nego prije, kad je sve bilo na automehaničaru i autoelektričaru.

Jednostavnije i skuplje.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.travanj.2018 u 10:17
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Jednostavnije i skuplje.
Off course
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.travanj.2018 u 10:25

Off course

Gdje su ona stara dobra vremena, kad je čovjeku trebala samo dobra kurbla uz sebe haha

Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2018 u 10:02
http://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=auto&id=1038484

Evo bas naletio na zanimljiv clanak.
Ono sto se kod npr golfa istice nije vidljivo na prvi pogled, a to je kao sto sam rekao kvaliteta izrade.
Kao sto netko u komentaru spominje da se kod golfa koristi lasersko varenje umjesto tockastog vec duze vrijeme.
Ali isto kao i u hifi, vecina ljudi ne kuzi tehnicki dio i misli da je sve isto.

Uz to, prijatelj mi radi u autoindustriji, bas na izradi pogona u kojima se rade pojedini dijelovi za aute, dok on na kraju ne odobri, pokon se ne pusta u rad. Naslusao sam se zanimljivih prica o toleranciji u proizvodnji i slampavosti pojedinih proizvodaca.
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.travanj.2018 u 15:33
Upitno je koliko je mjerodavno usporedit trulu Mazdu(da, antikorozivna zaštita jest slabija tako da je na to potrebno obratit pozornost kroz vrijeme) s Golfom čija je struktura najvjerojatnije zdrava i netaknuta. Svi ti automobili prolaze crash testove na početku proizvodnog ciklusa tako da se ne može reći da je tu Golf u nekoj prednosti, ima i hrpu ostalih automobila koji su dobili 5ice na tim testovima. Druga je stvar određeni vremenski period gdje je najbitnije održavanje vlasnika kako bi auto ostao u dobroj kondiciji, kako motor tako i karoserija/ovjes.

Editirao Vedo - 15.travanj.2018 u 15:37
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5678>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,580 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET