Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jadni mi sa ovom Hrvatskom postom

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jadni mi sa ovom Hrvatskom postom
    Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 09:49

Zelim ovo podjeliti sa internet javnosti, na koji nacin nasa posta funkcionira... pa evo price....

Dana 01.02.2018. u Chile sam poslao paketic sa EMS-om Hrvatske poste, i za to se iskesao 172 kn. EMS-om sam poslao jer su covjeku hitno trebali par tranzistora.... No na kraju ipak se nacekao, a bogme i ja sa povratom novca (dok ovo pisem jos ga nisam dobio).

Naime, ako pogledate tracking link:
http://ips.posta.hr/IPSWeb_item_events.asp…

iz meni neshvatljivog razloga, paket je zavrsio u KINI (?!?!), te naravno, vracen na kraju meni.
Iako su iz traking linka stvari skroz ciste, ipak sam morao ispuniti potrazni zahtjev. Prihvatio sam to u nadi da cu dobiti povrat novca, medjutim uslijedilo je nove neugodno iznenadjenje od strane Hrvatske Poste!
Dobio sam rjesenje od Potraznog postupka, da na njihov email dostavim rjesenje potraznog postupka i ulozim prigovor za rjesenje potraznog postupka!?!?
Neshvatljivo!?! Nevjerojatno!?!

I sto cu... opet sam i to odradio... no nema rezultata, pa sam sa povratnicom opet tom istom postom poslao zalbu na Povjerenstvo za zastitu potrosaca pri toj istoj bajnoj posti!
Da bi napokon jucer, 28.03.2018. dobija rijesenje ot tog istog povjerenstva, da mi je zalba osnovana (gle cuda!!!) ali da skinen sa web stranice poste formular Zahtjev za naknadu stete, te da ga ispunim, i posaljem na adresu Hrvatske poste!!!! Alo!!! Ma jesu li ovi normalni u ovoj posti!!! Dakle, jos jedan formular, jos jedno cekanje... iako je sve odma bilo jasno ko dan! Ovako zamajavat korisnika njihove usluge moze samo monopolist kao Hrvatska posta!!

Editirao Kale.v.2.0 - 29.ožujak.2018 u 09:52
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 09:53
Užas...'ebu po tavanu...
Koliko bi DHL cepao za takav mali paketić do Čilea?
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 09:58
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Užas...'ebu po tavanu...
Koliko bi DHL cepao za takav mali paketić do Čilea?

Ma DHL je opet posebna prica... nesto sam uvozija preko njih, i  samo usluga podnosenja na carinu im je skupa ko da im za to treba tri dana rada za cetiri covjeka, a ne samo copy/paste podataka sta su trazili od mene... plus dokazi ovo , potvrdi ono... tako da su oni "muka jezeva" na drugu stranu, a i da su jeftiniji, nisu....
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 11:59
A kada nadem poruku u sanducicu da podignem posiljku sutradan na posti, iako sam u stanu cijeli dan, poludim...
I to nije sve, dodem po posiljku i jos moram platit 4,5 kn za dostavu!!!!!
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 12:12
Poslao zvučnike preko UPS-a u Poljsku. Preuzeli jih sa kombijem kod moje kuče, težina paketa oko 45kg. Dobio račun za paket od 125kila, povuci potegni, ništa nije prošlo dok nisam angažirao advokata.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 12:36
Ja imam jedini ozbiljni prigovor na Hrvatsku poštu, na konstantni puzajući rast cijena i ograničenje težine i volumena paketa u međunarodnom prometu. No mislim da usluge u međunarnom prometu  diktira USPS.

Prije nekoliko godina poslao sam paket u Vijetnam, kako nije isporučen, morao sam vratiti novac. Od HP dobio sam odštetu, iako ne veliku, jer paket nije bio osiguran. Kasnije se ispostavilo da je paket lutao po Sibiru, za što sam ja kriv, jer sam odabrao najjeftiniju opciju dostave, i da je na poslijetku dostavljen pa mi je kupac ponovno platio.

Drugi put se zagubio osigurani paket poslan u USA. Dobio sam full odštetu.

Oba puta sam došao na šalter i ispunio neke papire, a novac mi je kasnije uplaćen. Vjerujem da je teže riješiti online, bolje je otići na šalter.

Mislim da je još uvijek naša pošta jedna od boljih. Pitajte Talijane što je rasulo. I mnoge druge koji su privatizirali poštu.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 12:40
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

A kada nadem poruku u sanducicu da podignem posiljku sutradan na posti, iako sam u stanu cijeli dan, poludim...
Je, to je i meni problem, ali njima je bio kaos kad su ljudi dolazili s ceduljom, prije nego se poštar vratio s paketom.
Na tim sitnim pošiljkama uglavnom iz Kine gubili su novac pa su to pokušali dodatno naplatiti. No to je ukinuto, više se ne plaća.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 13:12
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Poslao zvučnike preko UPS-a u Poljsku. Preuzeli jih sa kombijem kod moje kuče, težina paketa oko 45kg. Dobio račun za paket od 125kila, povuci potegni, ništa nije prošlo dok nisam angažirao advokata.

I na kraju si slavio pobjedu, s računom advokata koji je u rangu slanja paketa od 250 kg? proteza
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 13:20
Znam da se čuje nemguče, kao skupi kablovi, ali častili su prevoz, dok je advokat prijatelj haha
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2018 u 13:38
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Je, to je i meni problem, ali njima je bio kaos kad su ljudi dolazili s ceduljom, prije nego se poštar vratio s paketom.
Na tim sitnim pošiljkama uglavnom iz Kine gubili su novac pa su to pokušali dodatno naplatiti. No to je ukinuto, više se ne plaća.

Prije 2 tjedna mi naplatili .... ljut
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam