Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nadogradnja Rega RP3

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 11:57
Imao sam regu p3-24 i također sam napravio dosta upgradeova - vanjsko napajanje sam odmah uzeo, pa nisam ni slušao bez i ne mogu komentirati koliki je upgrade, ali sjećam se da je svojedobno altair pisao da je slušao kod našeg zastupnika i da se radi o bitnom upgradeu.

Ja sam nakon toga nadogradio na groovetracer subplatter, tecnoweight, pa akrilni tanjur neke njemačke firme. Tecnoweight - vrlo čujni pomak na bolje u bas regiji u smislu utegnutosti i definicije (radilo se o rb300 ručki). Akrilni tanjur u odnosu na stock tanjur + dobar mat (Herbie's mat) za mene nije bio upgrade vrijedan neke veće pažnje. Dobar mat i vozi.

Ovaj subplatter je za mene bio najveći upgrade i mislim da si vlasnici rege to trebaju priuštiti. Doduše, ne mogu komentirati kako je na ovoj novoj liniji rega po tom pitanju. Kažeš Zundapp da je dobro onda ići odmah na p6 - kakav subplatter ima p6? Pitam jer je onomad imao isti kao i p3-24, a tek p8 (ili 7? ne sjećam se nomenklature) je imao bolji subplatter. Rege su izvrsni gramofoni, ali iskreno, mene je pomalo šokirala nepreciznost izrade subplattera na p3-24.

U svakom slučaju, odlično zvučeći gramofon. Kod prijatelja i danas svira i volim ga uvijek poslušati. Velik upgrade u odnosu na nekog jeftinijeg thorensa kojeg je imao prije (ne sjećam se modela),
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 13:10

al možda ima subplatter? hm

Editirao zed_alive - 10.listopad.2019 u 13:14
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 14:30
Pa mislim da sve ove nove Rega R6 imaju aluminijski subplatter i TT PSU, ali ne i Ania pickup. Moze se naruciti R6 odmah sa Ania pickupom i ustedi se oko 200 eura. Ja mislim da je takav R6 vrhunski gramofon i da doista poslije toga vise nema potrebe vraga traziti.
Zed
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 15:10
Drago mi je da su unaprijedili subplatter na P6. Inace, to je sigurno dovoljno dobar grem za gotovo svakoga, ali da ima znatno bolje u jos uvijek razumnom cjenovnom okviru - itekako ima.
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 15:11
Pitanje za sve tweakere, zasto nitko ne spominje izmjenu ozicenja? Barem je Rega poznata da skrtari s tim..
Svojedobno sam imao  planar 3 i stavio na 24v sa vasnjkom regulacijom, novi subplatter, tanjur, remeni i ovjes motora, counterweight na rucki, antirezonantne noge, dynavector 10x5 zvucnica.

Sve je to kostalo da ne kazem koliko puta cijena samog uredjaja no tek kada sam stavio novo ozicenje (silver naravno) sve je otislo u ... nebo. Barem sto se tice mogucnosti tog grama..

Editirao kela - 10.listopad.2019 u 15:12
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 15:18
A sto se tice phono igrarije, zadnje sto sam se igrao prije dosta godina sa solid state igrackama bio je Hagerman Bugle. Doduse narucio sam kit ali sam napravio svoje linearno napajanje, stavio malo egzoticnije komponente i isprobavao razlicite OP-ove i sve to u 19'' U2 alu kucistu, jer je jedva sve stalo.

Definitivno dobiven cost-benefit, fino je to radilo zajedno.

Medjutim ironija ili ne na isti phono sam spojio Dual 1229 sa Shure 95 i novim ozicenjem i to je potopilo Regu u Marijansku brazdu po svemu.

Je li to sinergija ili ne ali Dual je to sve nadsvirao i kad sam probao druge phono uredjaje bilo ss bilo tube.

Eto toliko malo od mene..

Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 16:17
E neka si nam rekao
Zed
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 16:39
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

E neka si nam rekao
Mislim da su zice inace najveci problem u stock Regicama ako eliminiramo hrpu plastike koju stavljaju
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 19:14
O phonoima i zvucnicama ne pricam jer to nisu upgradei gramofona samog po sebi. Bolji phono i bolja zvucnica ce bolje svirati na svakom gramofonu.

Sto se ozicenja tice, nisam komparirao isti gram, istu zvucnicu i istu reginu rucku sa stock i boljim ozicenjem pa ne mogu komentirati. Sada imam jednu full audio origami modificiranu (unutarnje i vanjsko ozicenje, pjena, lezajevi) rb250 sa tecnoweightom gore i to je smijesno dobra rucka za novac koji kosta zajedno sa svim modifikacijama.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2019 u 19:21
Inace BTW, sve usporedbe gramofona gdje phono i zvucnica nisu isti (kao i ostatak sistema, naravno) na oba grama smatram irelevantnima.

Editirao popol_vuh - 10.listopad.2019 u 19:32
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,977 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Pomoć - zvučnici preporuka