Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nadogradnja Rega RP3

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 14:21
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Thorens 126 mk3 sa RB250 koja ide kroz plinth. Gramu je maknuta automatika tako da je manualac. Obzirom da ima dosta dobro rjesenu regulaciju odlican gram u takvom setupu, kazem puno bolje izvlaci iz brazde nego Rega jer sam imao oboje istovrememo 2 godine.
Jedina mu je mana sto ne moze nositi tezu rucku za neki iole ozbiljniji MC bez da mu se mijenja ovijes sto mi se nije radailo...

Hvala na pojašnjenju. Možeš li malo usporediti zvuk sa rb250 i sa stock thorensovom ručkom (i je li rb 250 bila modana i sa čime)?

EDIT:

Inače, zašto kažeš da si trebao težu ručku za "iole ozbiljniji MC"? Pitam jer znam da ljudi nerijetko stavljaju stvari poput Benz Micro Glidera recimo na modane rb250 i da to radi super...

Editirao popol_vuh - 11.listopad.2019 u 14:25
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 14:47
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Thorens 126 mk3 sa RB250 koja ide kroz plinth. Gramu je maknuta automatika tako da je manualac. Obzirom da ima dosta dobro rjesenu regulaciju odlican gram u takvom setupu, kazem puno bolje izvlaci iz brazde nego Rega jer sam imao oboje istovrememo 2 godine.
Jedina mu je mana sto ne moze nositi tezu rucku za neki iole ozbiljniji MC bez da mu se mijenja ovijes sto mi se nije radailo...

Hvala na pojašnjenju. Možeš li malo usporediti zvuk sa rb250 i sa stock thorensovom ručkom (i je li rb 250 bila modana i sa čime)?

EDIT:

Inače, zašto kažeš da si trebao težu ručku za "iole ozbiljniji MC"? Pitam jer znam da ljudi nerijetko stavljaju stvari poput Benz Micro Glidera recimo na modane rb250 i da to radi super...

Nisam ni slusao sa stock jer kada sam ga nabvio odmah sam isao u micanje automatike i stavljanja ozbiljnije rucke i zvucnice. Regine rucke su pomeni generalno best-buy u tom cijenovnom segmentu.

Bila je RB250 sa origin live protuutegom, AN silver ozicenje i AN IQ3 zvucnica. To je u konacnici jako lijepo i fino radilo, cak u rangu AN TT2..

Htio sam gore staviti za probu AN IO Gold ali za to treba druga rucka a vecina istih je preko 800g sto baca stock  ovijes u probleme i disbalans..
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 16:52

Nisam ni slusao sa stock jer kada sam ga nabvio odmah sam isao u micanje automatike i stavljanja ozbiljnije rucke i zvucnice. Regine rucke su pomeni generalno best-buy u tom cijenovnom segmentu.

Bila je RB250 sa origin live protuutegom, AN silver ozicenje i AN IQ3 zvucnica. To je u konacnici jako lijepo i fino radilo, cak u rangu AN TT2..

Htio sam gore staviti za probu AN IO Gold ali za to treba druga rucka a vecina istih je preko 800g sto baca stock  ovijes u probleme i disbalans..

Super da si uspio toliko izvući iz tog sistema. Inače, zanimljivo mi je da "iole ozbiljniji MC" poistovjećuješ sa Audio note IO Gold. haha 

Za mene ozbiljne MC zvučnice dolaze već i za frakciju cijene te zvučnice i nisam očekivao da će u razgovoru o thorensu i regi audio note biti pojam iole ozbiljnije zvučnice haha.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 23:21
Ja nebi spominjao vhunske AN uredjaje sa ovom malom ljepom pricom o Regici, ali ovo roka toliko dobro da boli glava Kad to pocne da tutnji i kad se dinamika rasprsi, pitam se kako ona igla uopce ostane u brazdi? Prica o Regici je bila zamisljena samo tako da se vidi koliko se to moze nabrijati. Netko je spomenuo da se jos kablovi mogu pojacati, a i to cemo probati. Kad je veselo neka je do kraja veselo
Zed
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2019 u 23:38
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Ja nebi spominjao vhunske AN uredjaje sa ovom malom ljepom pricom o Regici, ali ovo roka toliko dobro da boli glava Kad to pocne da tutnji i kad se dinamika rasprsi, pitam se kako ona igla uopce ostane u brazdi? Prica o Regici je bila zamisljena samo tako da se vidi koliko se to moze nabrijati. Netko je spomenuo da se jos kablovi mogu pojacati, a i to cemo probati. Kad je veselo neka je do kraja veselo

Stavi silver ozicenje ali u komadu do phonoa. U teflon cjevcice i shildas do chincha i drito u phono.
Nemoj imati kratki izvod samo iz rucke na chinch pa interkonekt na phono..

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.listopad.2019 u 23:57
Originalno postano od strane člana: Zundapp Zundapp napisao:

Ostane u brazdi zbog RIAA ekvalizacije i dovoljne gazne sile.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2019 u 11:36
Hehehe,...znao sam da je nesto tako Gaso.haha,....fizika je to. Evo sjedim i slusam uspjesnu suradnju Keith Jarrett i Jan Garbarek na albumu Belonging iz 1974. Cini mi se da sad zvuci jos bolje, brzina je nevjerojatna, separacija kanala je odlicna, a ono tecno frceranje cinela digitalija nazalost nikad nije uspjela dokuciti. 
Sto se tice ovih novih ploca i izdanja, to je uzas. Nakupovao sam toga bez vece i sad mi samo stoji i kupi prasinu. ja prosto ne znam sto se dogadja sa ovim novim izdanjima, to je napumpano do balceka i kao da uopce nema muzike, samo visok tlak.Shocked
Zed
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2019 u 12:47
Cindape, nije uspjela dokučiti digitalija koju si ti uspio čuti. Današnja digitalija nema više baš nikakvih problema i vječita priča analogno-digitalno potpuno gubi značaj. I što je još bolje, sve je više vrhunskih digitalija koje koštaju samo fragment onoga od prije. Dakle, jako dobar trend, a bit će još i bolje. Jer, nema im više majci praviti se grbavi s cijenama ako žele prodati, još ovo malo koliko će audio realno trajati. A ovi drugi poput dCS-a na primjer, i dalje će brijati cijene i jednoga dana veličanstveno propasti uz vatromet i fanfare. Naravno, propast će svi samo što će neki propasti veličanstvenije od drugih.

A što se tiče štancanja na vinil snimaka koji nikad nisu vidjele analogije, a kamo li da su prilagođene vinilu, to je roba za tupsone koja služi samo da bi se prodala i nema nikakvu objektivnu vrijednost. Neki ipak skuže kao ti na primjer, a drugi i dalje kupuju pa su i dalje tupsoni jer masno plaćaju drveno željezo. I onda još te pizdarije naslikavaju po forumima, kao viđu šta sam si ja kupijo.

Editirao Apparatus - 19.listopad.2019 u 12:50
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2019 u 13:13
Veli lik koji kupil dac od 100 somova i počupal mu sve drote orginalne pričajući da je sad najbolji u svemiru i šire.. .vjerodostojno.
Novih vinyla ima jako loših,slabih,dobrih i odličnih kao i u svemu...diskografi sa ovim lošima htjeli prevarit ljude al im se to obilo u glavu jer određana izdanja više nitko neće kupit.

Najlakše je iz svog brloga paušalno prosipat pamet te vređat sve mrtvo i živo a znamo kakvi to ljudi rade emotivno nezreli i frustrirani a ego im veći od mozga i dupeta na koje dripljaju...

Editirao doro - 19.listopad.2019 u 13:14
Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
Zundapp View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Zed

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zundapp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.listopad.2019 u 19:13
Appi,...nemam ja nikakvih problema sa digitalijom. Ne govorim ja da je vinyl bolji ili gori od digitalije, nego da digitalija nema onaj frceravi zvuk cinela, samo to. Ako mislis da se digitalija izjednacila u zvuku sa vinylom je sasvim ok. Na mnogim snimcima digitalija zvuci bolje od vinyla i meni je drago zbog toga, ali iz mog muzickog iskustva koje traje od kraja sedamdesetih, mogu zakljuciti da mi je najveca muzicka zadovoljstva do sad pruzio vinyl. Tesko je to objasniti, ima tu jedna dimenzija koja nekako nestane sa digitalijom. Ne zelim da budem apostol koji brani vinyl, i boli me ....c za vinylom, ne praktican je, glomazan, osjetljiv, i ja najvise slusam muziku na Spotify-u, koji je uostalom low-res.
Zed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600