Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

BubbleUPnP

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: BubbleUPnP
    Objavljeno: 31.svibanj.2018 u 09:37
Imam pitanje o ovom softveru, ako ga tko koristi. Glazba se nalazi na Synology NAS-u, render je Pioneer N-50 i sve radi odlično. Problem je što je Pioneer napravio jednu od najgorih aplikacija koji sam vidio u životu, ControlApp. Zato koristim BubbleUPnP, u kojem sam isključio Local render, rekodiranje i sve viškove, pa bi trebao služiti samo kao control point. Android tablet koji koristim ima par opcija štednje baterija i ako je uključena opcija koja prekida mrežne veze kada se ugasi ekran reprodukcija na Pioneeru stane nakon odsvirane jedne numere. Slušam isključivo cijele albume, znači tablet mi treba da stisnem play i zaboravim na njega.
Podaci bi teoretski trebali ići direktno NAS>switch>Pioneer, a ne NAS>switch>Router>tablet>Router>switch>Pioneer.
Zašto onda tablet mora biti aktivan na mreži?
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2018 u 17:58
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Imam pitanje o ovom softveru, ako ga tko koristi. Glazba se nalazi na Synology NAS-u, render je Pioneer N-50 i sve radi odlično. Problem je što je Pioneer napravio jednu od najgorih aplikacija koji sam vidio u životu, ControlApp. Zato koristim BubbleUPnP, u kojem sam isključio Local render, rekodiranje i sve viškove, pa bi trebao služiti samo kao control point. Android tablet koji koristim ima par opcija štednje baterija i ako je uključena opcija koja prekida mrežne veze kada se ugasi ekran reprodukcija na Pioneeru stane nakon odsvirane jedne numere. Slušam isključivo cijele albume, znači tablet mi treba da stisnem play i zaboravim na njega.
Podaci bi teoretski trebali ići direktno NAS>switch>Pioneer, a ne NAS>switch>Router>tablet>Router>switch>Pioneer.
Zašto onda tablet mora biti aktivan na mreži?

Nema jednostavnog odgovora. Ovisi o modelu tableta, verziji androida i kontrolnoj aplikaciji. Najbolje je NE gasiti WIFI (ekran eventualno da).

Evo citata iz rasprave o sličnom slučaju: This is a recurrent issue on some ROM / Android / device / WiFi router combinations, although BubbleUPnP tells Android to keep WiFi on when the screen is off. The exact cause is often difficult to find. If you use a toollike Greenify, disable it. Try to disable "WiFi optimization" in the WIFi advanced settings if it is present. Ping your Android device with screen off (with the app is running) to see if you get no network (ping fails), high ping times or packet loss. If your device is rooted you could have a look at system logs with Catlog to check what happens when the screen goes off.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.svibanj.2018 u 21:15
Asus MemoPad 10 FHD, Android je 4.3, Bubble najnoviji. Ništa, onda gasim Smart saving kao i do sada.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente