Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zujanje??

Odgovori Odgovori Stranica  <1 19202122>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 11:46
Dobro da ne moraš ženi objasniti jogurt po monitoru. :))))
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:22
nije nikakva navlakuša, čista istina. evo doslovce neki dan, preamp mi na vrhu racka, kako je rack s duplim redom komponenti, ima mjesta za pomak lijevo desno. preamp i power su bili smješteni lijevo, DAC je desno ispod. i malo je bilo nategnut IC, ne do ibera, ali ono...ispružen. nekoliko dana tako bilo, meni sve nešto naglašeniji visoki nego što bih htio, nikak zadovoljan. pomaknuo preamp 5-10 cm desno, samo to...zvuk postao opušteniji, pozadina tamnija

jasno, to je samo za one s hifi ušima haha
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:28
Koji amp/preamp ?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:35
AR LS3/LFD PA2M
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:37
Yamahu više ne koristiš?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:41
koristim. ali LFD power imam već ima vrijeme, no koristio sam ga samo uz pasivu. poželio sam i posjedovati i pravi aktivni preamp, i nedavno ga nabavio. nikad nisam imao preamp, ovo je prvi
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 13:50
I kakvi su dojmovi u odnosu na Yamahu?
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 14:09
dojmovi će biti kompletirani kad preamp ode na čišćenje potova, mislim da ne treba recap, možda će trebati neka sitnija korekcija biasa ili neka slična magija. LFD power, onak, ne mjeri spektakularno i u zvuku ti čuješ da yamaha ima niža izobličenja. pa svejedno i LFD je složen na profinjeni zvuk, ajmo reć cjevniju stranu zvuka solid stateova, slično kao što je slučaj i s yamahom. AR mu u ovom stanju malo više istakne visoke u odnosu na yamahu (koji su s pasivom bili pak previše povučeni), no ukupni zvuk obećava
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 17:29
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Ostao sam dužan zaključak ekipi koja je pomogla savjetima i prijedlozima, a možda nekom pomogne u budućnosti s istim problemom... Jadis se nedugo vratio kući, kaže majstor da je "apoteka" i da nije našao ništa što bi izazivalo zujanje. Nakon daljnjih pretumbacija zaključujem da se radilo o više istodobnih problema:
1. Ground loop
2. Prenapregnuti IC kabeli
3. Lampe (ecc82, ecc83)
Br.1 rješen skidanjem plehića uzemljenja s T razdjelnika preko kojeg su izlazi spojeni. Ostavljeno uzemljenje preko preampa putem IC-a. Zujanje se značajno smanjilo. Ali nije skroz nestalo.
Prenapregnuti kabeli doveli su do povremenog gubitka signala pogotovo prilikom mrdanja, a nekad i samoinicijativno, pa sam ih malo olabavio.
Izmjenama malih lampi uspio sam dovesti stanje u "Više ništa ne diraj" iako još uvijek nemam potpuno nove lampe na raspolaganju za probu. Još uvijek se povremeno čuje zujanje, ali tek kad se uho prisloni na zvučnik što smatram zanemarivim. Nadam se do kraja rješiti stvar novim lampicama...

Nema uzemljenja putem IC-a!!!
Obavezno posebna zica od sasije na sasiju! da

Samo glazbu slusam :)
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.ožujak.2021 u 17:54
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Ostao sam dužan zaključak ekipi koja je pomogla savjetima i prijedlozima, a možda nekom pomogne u budućnosti s istim problemom... Jadis se nedugo vratio kući, kaže majstor da je "apoteka" i da nije našao ništa što bi izazivalo zujanje. Nakon daljnjih pretumbacija zaključujem da se radilo o više istodobnih problema:
1. Ground loop
2. Prenapregnuti IC kabeli
3. Lampe (ecc82, ecc83)
Br.1 rješen skidanjem plehića uzemljenja s T razdjelnika preko kojeg su izlazi spojeni. Ostavljeno uzemljenje preko preampa putem IC-a. Zujanje se značajno smanjilo. Ali nije skroz nestalo.
Prenapregnuti kabeli doveli su do povremenog gubitka signala pogotovo prilikom mrdanja, a nekad i samoinicijativno, pa sam ih malo olabavio.
Izmjenama malih lampi uspio sam dovesti stanje u "Više ništa ne diraj" iako još uvijek nemam potpuno nove lampe na raspolaganju za probu. Još uvijek se povremeno čuje zujanje, ali tek kad se uho prisloni na zvučnik što smatram zanemarivim. Nadam se do kraja rješiti stvar novim lampicama...

Nema uzemljenja putem IC-a!!!
Obavezno posebna zica od sasije na sasiju! da

Multimetrom sam ispitao da li je kućište pojačala u spoju s minusom IC-a. To bi značilo da ide preko preampa u zid na uzemljenje. Kaj ne?
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 19202122>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente