Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Popravak LED plafonjera

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Popravak LED plafonjera
    Objavljeno: 25.srpanj.2018 u 12:59
U roku godinu dana riknulo mi 5 kineskih LED plafonjera. Za 2 sam nabavio bolje zamjensko napajanje, ali na 3 napajanja nema nekih tehničkih podataka.
Uzrok kvara je kontinuirano viši napon, koji se povremeno penje do 247 V. No to je ispod max. 252 V pa ne mogu prigovarati Elektri.
Bi li netko mogao pogledati plafonjere, vidjeti kaj je riknulo i popraviti, ili barem vidjeti kakvo zamjensko napajanje trebam?
Uz naknadu, naravno.

Editirao amigo - 25.srpanj.2018 u 13:00
    Moj HiFi
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2018 u 15:55
Ja sam prije nekog vremena kupio na ebayu 10 E27 LED žarulja. Sve su pocrkale u roku 6 mjeseci (na tri grla). Uzrok je bio preslab trafo koji je brzo pregarao.
Nema druge nego kupovati Osram ili Philips.
đez je limunada

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.srpanj.2018 u 21:43
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Ja sam prije nekog vremena kupio na ebayu 10 E27 LED žarulja. Sve su pocrkale u roku 6 mjeseci (na tri grla). Uzrok je bio preslab trafo koji je brzo pregarao.
Nema druge nego kupovati Osram ili Philips.

Nažalost više od 50% mojih Osram i Philips led žarulja je trajalo manje od godine dana. 
Sad sam na Ikea, iako im je koliko me pamćenje služi test bio jako loš. Zasada (cca. godina ili dvije) bez pregaranja, a imaju izvrsnu, veoma prirodnu bijelu boju.
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2018 u 08:55
Prije cirka 4 godine u IKEA-i nakupovao stolnih, podnih i zidnih svjetiljaka svakovsnih, a i svakojakih LED "žarula" bogami. I danas sve rade ko zmajevi iako neke svijetle od jutra do sutra i obrnuto. Kako bi tek bilo da su na testu prošle dobro?
haha
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.srpanj.2018 u 17:36
Da su na testu prošle dobro, onda bi se zvale Volvo
ProAc Response D15, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 01:02
Gospodja kupila Ikea ledice prije dvije, mozda vec i tri godine.
Kuhinjske u pogonu 0-24, jer mora tako, pogotovu preko noci. Nikad nista. Samo kazem. Sretno s popravcima!
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 07:57
Ja nemam žarulje, nego plafonjere u kojima su raspoređene led diode, a u, sredini je napajanje, koje nema sve teh. podatke pa ne mogu naručiti zamjensko. Ova zamjenska napajanja koja sam naručio za 2 drukčije plafonjere, rade savršeno, mislim zato što imaju veći max. napon od originala, 285 V.
Plafonjere su odlično svijetlile, dok nisu riknule i volio bih ih popraviti ugradnjom boljeg napajanja. Kako se može odrediti koji je izlazni napon napajanja, ili koliki je nominalni napon grupe led dioda?
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.srpanj.2018 u 10:36
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ja nemam žarulje, nego plafonjere u kojima su raspoređene led diode, a u, sredini je napajanje, koje nema sve teh. podatke pa ne mogu naručiti zamjensko. Ova zamjenska napajanja koja sam naručio za 2 drukčije plafonjere, rade savršeno, mislim zato što imaju veći max. napon od originala, 285 V.
Plafonjere su odlično svijetlile, dok nisu riknule i volio bih ih popraviti ugradnjom boljeg napajanja. Kako se može odrediti koji je izlazni napon napajanja, ili koliki je nominalni napon grupe led dioda?
I u "žaruljama" je grupa LE dioda, samo fizički drukčije izgleda. Ne možeš mjeriti nešto čega nema pa niti izlazni napon crknutog napajnja. Možeš jedino pretpostavljati. A pretpostavka je da sva ta kineska rasvjetna tijela široke potrošnje imaju identičan ili barem jako sličan koncept. Ovdje mislim na svojstva samih dioda i način spajanja. Sigurno su spajane serijski s možda kojom grupom paralelno. Da ne duljim, skini novo napajanje s ispravne plafonjere i spoji na neispravnu. Ako ti subjektivno svijetli jače nego prije, trebat ćeš napajanje s nešto nižim naponom. Veličina kutije krepanog napajnja će ti dovoljno precizno reći koliko je to VA, u usporedbi s novim.
Ying
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,293 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice