Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hi-Res CD

Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 18:56
Vjerojatno Gaši ne govoriš "vi" pa pretpostavljam da je pitanje za sve. Iskustva? Jednostavno je. Kupiš pojačalo od pola kW po kanalu pa te ja onda pitam za klipanje, swing i cjevaše.
haha

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 19:54
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Obojati ce zvuk no kako ce se cuti prostor,dinamika, rezolucija itd..
Ono sto trubim danima je da sa sadasnjim standardima i mjerenjima nije moguce determinirati karakter zvuka.
Razlog je sto je sustav prekompleksan da ga opisemo s dvadesetak nekih mjerenja u labosu.
Ako ce se i kad ce se mjerenja i uvid u sustav unaprjedjivati, jednog cemo dana, mozda i to moci. Sada to sigurno ne mozemo sa pravom sigurnoscu.

Zasto je tesko prihvatiti cinjenicu da, u ovom trenutku, jos tehnoloski tome nismo dorasli a upravo bi nas ta spoznaja trebala motivirati na razvoj i micati neke granice i spoznaje iz prosloti koje ponekad slijepo slijedimo..

Kako danas ljudi grade audio sustav? Pogledaju specke na papiru i kupe ili nose doma komponentu po komponentu i slusaju?
Mozde cemo jednog dana sustave graditi na temelju grafova ali danas to sigurno ne mozemo ili??

kad bi proizvođači iznjeli sve sve što su izmjerili, reklo bi daleko više nego što kaže onih nekoliko podataka s kojima izađu van, i koji su ili dio debelog standarda (koji skoro ne govori ništa), ili dio cherry picking pristupa izbora nekoliko najlaskavijih brojki

Sve u svemu... Kela je potpuno u pravu sa svojim stavovima.

Mjerenja slušnih doživljaja i dojmova ne postoje. A cijeli hifi je u osnovi - dojam visoke vjernosti.

Treba razlučiti o čemu se govori - o hifiju i dojmovima... ili o akustici i mjerenjima. To su dvije različite stvari koje se dobrim dijelom preklapaju... ali su ipak različite.

Mjerenja su ok za soundbar, kućno kino, razglas... tu postoji mjerljiva kvaliteta koja je dobrodošla i u hifi svijetu. Ali ta kvaliteta je različita i ne može zamijeniti onu osnovnu kvalitetu hifi-ja - dojam relalnosti. Dojmovi su van tehnološke računice i tu nema mjerenja.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.listopad.2018 u 20:28
Vdem ajde i ti bolje poslusaj što Bob prica u onom predavanju da ne ulazimo opet o svrhama mjerenja , kad izgleda da cijepivo protiv još uvijek djeluje.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
kela View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 08:46
@Gaso
Pregledao sam stotine videa, predavanja, itd i nigdje, gdje je ozbiljna publika, niko ne kaze slijedece:
“If it measures better it sounds better”, vec vecina kaze “If it measures better it SHOULD sound better”.
Po tome bi AN DAC 5 bio tehnicki neispravan uredjaj i nitko ga ne bi pogledao a kamoli kupio. Druga je prica kako on reproducira redbook, tako da do sada nisam cuo alternativu bez obzira na lovu XYZk necega..
I dalje me ne mozete uvjeriti da danasnja mjerenja koja se rade i daju javnosti imaju direktnu sprezu s karakterom zvuka koji uredjaj reproducira. I da uredjaji koji mjere jako slicno imaju slicni sound.

Ja bih tu stao i ne bih vise przio glavnu temu, koja je hi-res CD. O mjerenjima mozemo pricati kad mi netko uzme uredjaj napravi mjerenja i kaze kako ce se on cuti. Onda cemo isti upaliti i slusati i komparirati rezultate, naravno uz neko pivo ili vino, kako tko preferira ..
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 10:39
Ništa mi necemo, jer uložiti toliko vremena i sredstava da bi se pojedincu nešto dokazalo nema nikakave isplativosti i s time ni smisla.
Uvjeravati nekoga ko ne razumije to u dubinu je ravno uvjeravanju nekoga tko nije izašao u zivotu iz svog kvarta, da zemlja nije ravna ploca, a vjeruje suprotno, jer eto on vidi da je sve oko njega ravno.

AN DAC5 je konstruiran sa namjerom da njegov signal dalje u lancu bude filtriran, al probaj ga spojiti na neka brza pojačala pa ce se visokotonci počet fino zagrijavati, a bezveze.

Po tome bi svi svjetski dizajneri uređaja radili po sistemu i corava koka pogodi zrno. Malo morgen. Naravno postoji i slušno iskustvo skupljano godinama po pitanju djelova koje se želi koristiti i sl.
Životno iskustvo što mjerenja mogu reči o zvuku i obratno.

I nemojte mi sad da to konzumente ne zanima, govorimo o relevantnim činjenicama a ne što koga zanima.

Editirao Gašo - 11.listopad.2018 u 10:51
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 16:44
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

AN DAC5 je konstruiran sa namjerom da njegov signal dalje u lancu bude filtriran, al probaj ga spojiti na neka brza pojačala pa ce se visokotonci počet fino zagrijavati, a bezveze.

Koji uređaj je bolji: AN DAC5 ili Teac UD-H01?

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 17:11
Ni jedan

DAC5 bi po cjeni išao u ligu najjacih dCSa, a nisam slusao niti jedan od ta dva primjera, duže, u svom sistemu.

A koji je tebi bolji??

Editirao Gašo - 11.listopad.2018 u 17:38
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 18:04
Kindergardenšprehen.
haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 18:06
Yaaaa narutlichhaha

App jel tvoj dCS ima AN NOS mod?Smznuthaha

Editirao Gašo - 11.listopad.2018 u 18:08
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.listopad.2018 u 18:22
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

App jel tvoj dCS ima AN NOS mod?Smznuthaha

se to čita isto ko i noise mod? haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1617181920>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA