Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Jeftini Receiver

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Jeftini Receiver
    Objavljeno: 17.kolovoz.2018 u 11:05
Riknul je HDMI ulazna ploca na ONKIU jednom je vec mjenjal. Tad je uspijo nabavit u Austriji u servisu preko neta.  Sad vise nema nigdi. Svejedno vrijeme za promjenu 4K dolazi :)

Ok. promjenil bi ga za nesto jeftiniji receiver ali sa podrskom za 4K TV i 4K pleyerom koji sam iman doma.
Ovo mi se vidi dobra prolika. Neko misljenje . Zvucnici su Monitor Audio B2 

Denon-avrx-250bt-crni-za 1580KN

Editirao Zoran - 17.kolovoz.2018 u 11:10
Onkyo 650 + Sony UBP-X800 + MA B2 + Monster XP

Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 10:08
OK, pitanje: zbog čega upoće stavljati video signale na AV receiver (SD, HD, 4K i bilo koje, svejedno)?
Obično ima TV više nego dovoljno HDMI ulaza pa ideš s njima direktno na TV. A na receiver ideš sa odvojenim audio signalima (u SPDIF digitalnoj formi).
Tako možeš slišati zvuk preko TV-ja a ako poželiš big sound, upališ receiver, staviš TV na mute i slušaš preko velikih zvučnika. Pa ne mijenjaš to svakih 5 minuta. Tako imam ja več niz godina i ne vidim nikakve potrebe za spajanjem videa na receiver. A ponajmanje, da bih zbog toga novi receiver kupovao...
Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 21:03
Jednostavnost. brzina, komoditet. Tako sam imal spojeno pred deset godina :)
Ok kod mene je to malo sve naprednije ili malo vise toga za pospajat.
Znaci imamo:
PC kucni stolni sa jakom grafickom koji mora na TV i Pojacalo -HDMI rjesava jednim kabelom do recivera.
Max TV - HDMI na Reciver
PS4 - znaci slika u 4K i 5.1 zvuk 
Sony 4K Player - isto HDMI  na reciver ( PS4 nemore bacat filmove  full HDR i 4K 60Hz na TV)
Nisam doma zaboravio,  jos nesto je bilo spojeno znam da su svih 5 ulaza bili zauzeti.
Novi Samsung  TV 4k 
Ponekad laptop na frontu
Sad bi dobro dosal BT za Ijfona i mog  Samsunga :)
Jedan HDMI je imal povratnu vezu sa TV om, tako kad si upalil Max TV automatski ti se popali Onkio i TV i odma gledas u slusas - milina.

Sad je sve spojeno ka pred 10 godina, imam samo 3 ili 4 HDMI na samsung tv, i optiku sa PS4 na reciver, koax sa 4K playera na reciver, optiku sa PC na reciver, TV nije spojen zvuk , pa kad se gleda, ok ne cesto radi mx tva slusas sr*nje na TV zvucnicima. I sve moras rucno popalit i nastimat zavisi koji si uredjaj popalio. Moja zena nema sanse, djeca uce pa se snalaze - eto zato.

Isa bi na jeftiniji reciver i ako bog da jednog dana kupit pojacalo i poslusat malo bolji zvuk
Od ovog odusta jer sam nasa bolji na akciji za 2k kunisa, trebalo im 5 dana da mi odgovore da nema vise na zalihi.
Sad opet cekam , kakvu priliku za 2k kuna, mada se bojim da je to malo soldi. :)

BTW, mogu is prve ruke potvrdit da je slika sa 4k playera sa orginal filma na samsungu fantasticna
Vidi se poboljsanje od full HD, al kosta jbg.
Imam slab internet za strimati zato se islo na hardvere

Editirao Zoran - 22.kolovoz.2018 u 21:09

Na vrh
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2018 u 21:16
Jos jedana informacija:
Riknula mi je Panasonikova svojevremena najbolja plazma sta se mogla tad kupit ( 20k kuna) i kazu da nemogu popravit ( sad cu je sam popravljat :) ) TX50 ako se nevaram 5 god stara.

Ovaj sad 8k kuna lcd Samsung je shije skoro po svim pitanjima.
Nece vise top modeli u moju kucu , neispaltivo, tehnologija uznapreduje i opet gledas nis posebno.
Srednja jaca klasa sa najnovijom tehnologijom i pjevat. Kad rikne ili ostari zamjenis.

Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2018 u 11:22
Originalno postano od strane člana: Zoran Zoran napisao:

Jednostavnost. brzina, komoditet. Tako sam imal spojeno pred deset godina :)
Ok kod mene je to malo sve naprednije ili malo vise toga za pospajat.
Znaci imamo:
PC kucni stolni sa jakom grafickom koji mora na TV i Pojacalo -HDMI rjesava jednim kabelom do recivera.
Max TV - HDMI na Reciver
PS4 - znaci slika u 4K i 5.1 zvuk 
Sony 4K Player - isto HDMI  na reciver ( PS4 nemore bacat filmove  full HDR i 4K 60Hz na TV)
Nisam doma zaboravio,  jos nesto je bilo spojeno znam da su svih 5 ulaza bili zauzeti.
Novi Samsung  TV 4k 
Ponekad laptop na frontu
Sad bi dobro dosal BT za Ijfona i mog  Samsunga :)
Jedan HDMI je imal povratnu vezu sa TV om, tako kad si upalil Max TV automatski ti se popali Onkio i TV i odma gledas u slusas - milina.

Sad je sve spojeno ka pred 10 godina, imam samo 3 ili 4 HDMI na samsung tv, i optiku sa PS4 na reciver, koax sa 4K playera na reciver, optiku sa PC na reciver, TV nije spojen zvuk , pa kad se gleda, ok ne cesto radi mx tva slusas sr*nje na TV zvucnicima. I sve moras rucno popalit i nastimat zavisi koji si uredjaj popalio. Moja zena nema sanse, djeca uce pa se snalaze - eto zato.

Isa bi na jeftiniji reciver i ako bog da jednog dana kupit pojacalo i poslusat malo bolji zvuk
Od ovog odusta jer sam nasa bolji na akciji za 2k kunisa, trebalo im 5 dana da mi odgovore da nema vise na zalihi.
Sad opet cekam , kakvu priliku za 2k kuna, mada se bojim da je to malo soldi. :)

BTW, mogu is prve ruke potvrdit da je slika sa 4k playera sa orginal filma na samsungu fantasticna
Vidi se poboljsanje od full HD, al kosta jbg.
Imam slab internet za strimati zato se islo na hardvere

Kompliciran ti je život haha
Na vrh
Pamook View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Pamook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 16:32
SP/DIF je ograničen na 2-kanalni PCM audio, 5.1 Dolby i 5.1 DTS tako da bez HDMI-ja ne ide preko toga, odn. ako je spojeno preko coax/optike ne ide više od toga...

prije tjedan dana sam uzeo na njemackom ebay-u godinu i pol star Marantz 5011 za 420€ s dostavom... podrzava sve i svasta, a radi ko mina.... za filmove, odlicno... za glazbu ionako ide drugom rutom da

Editirao Pamook - 29.kolovoz.2018 u 16:34
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 21:56
Originalno postano od strane člana: Zoran Zoran napisao:

Jos jedana informacija:
Riknula mi je Panasonikova svojevremena najbolja plazma sta se mogla tad kupit ( 20k kuna) i kazu da nemogu popravit ( sad cu je sam popravljat :) ) TX50 ako se nevaram 5 god stara.

Ovaj sad 8k kuna lcd Samsung je shije skoro po svim pitanjima.
Nece vise top modeli u moju kucu , neispaltivo, tehnologija uznapreduje i opet gledas nis posebno.
Srednja jaca klasa sa najnovijom tehnologijom i pjevat. Kad rikne ili ostari zamjenis.

Pa naravno,hebes ga neki jos zive u uvjerenju da je stara Panasonic ili Pioneer plazma vrh svega i da takva slika ne postoji!obrva
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.kolovoz.2018 u 22:03
Kak ste vi tu, neki videofili

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 07:54
Osim propusnosti, jedna od meni najbitnijih stvari kod HDMIa je CEC.
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.kolovoz.2018 u 19:06
Prirodnost filmske slike Panasonic plazme je nedostizna, osim za top OLED televizore. Jedina mala mana je nesto slabija svjetlina ako se gleda u jako svijetloj prostoriji. Moja plazma jos radi bez greske.

Editirao ear_drum - 31.kolovoz.2018 u 19:07
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,625 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana