Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć za odabir

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 16:06
Originalno postano od strane člana: hudo hudo napisao:

Nema sanse da ce tako veliki zvucnik raditi na toj blizini zida. 
Mooozda carape (ili neka spusva) u bas reflex otvoru pomognu, ali meni je to npr totalno pokvarilo srednje, svi detalji otisli u carapu. Prvi dan, vidi super nema vise buma u basu, drugi dan, hej gdje je pola zvukova, sto je to cudno sa vokalima!  
Slicno je meni bilo za tannoy xt8f, prodao ih i ispusio lovu. Al to je sve skola ... 

A jesi prethodno oprao čarape? Kako ćeš dobit čiste srednje, iz prljavih čarapa? haha
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 16:43

Nabavio sam spužvice, valjci 10x7cm, mislim da će bit taman.

Na prodaji ću teško po***it zbog cijene po kojoj sam ih kupio. U biti planiram i zaraditi

U najgorem slučaju vratit ću novce.

Onkyo sam uzeo jer mi je za njega ostalo para a jedini je nudio digitalne ulaze kaj je bilo obavezno. Znao sam ds nije neka sreća al nažalost nisam nikad naučio štedjeti tak da kod mene lova dođe i ođe

Muziku slušam sa Mede8era, FLAC optikom na Onkyo.

Ma čisto su zvučnici overkill i treba mi nešto kompaktnije.

Recimo ne mogu tj ne želim niti pojačati do pola jer je preglasno i prebučno, idealno je oko 10:30 makar je bas dosta izražen. Oko 11 sati (pričam o položaju potenciometra) je već koncertni doživljaj i ne mogu baš dugo tako slušati jer me počne iritirat to bubnjanje.

Probat ću ipak sa spužvicama, možda se popravi.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 17:23
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Zensori su 90dB 6ohm 30-150W a Onkyo je 44W@8ohm.

Ajmo još jedanput.

Zvučnici nemaju snagu, oni su pasivni potrošači.

Što se guranja stvari u basreflex otvor tice mogu samo reči da je to totalno krivo jer se time razdešava čitav zvučnički sustav i to onda više nema veze sa tvornički proračunatim parametrima zbog kojih neki zvučnik radi kako radi.  
To vam je slično kao da želite smanjit reprodukciju bas podrucja tako da prstima pritiscete bas membrane dok zvučnik radi.

Blizina stražnjeg zida (ako nemamo jako blizu i bočni zid) nema samo za sebe veze sa bas odzivom ili bumajanjem, to opet ima veze s kompletnom akustikom prostora.

probajte hodati sobom pa cete primjetiti da ne bumija svugde, dapace na nekim točma i fali basa.

Editirao Gašo - 29.kolovoz.2018 u 17:34
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 18:00
Imam i ja isti problem otkad sam se preselio. Sličnu sobu imamo, a moji zvučnici su Energy C5. Ostatak sustava mi je malo više klase. U bivšem prostoru (za koji su zvučnici kupljeni) mi je nedostajalo basa. Novi je obložen lamperijom koja mi je značajno potamnila sustav, u dobrom dijelu zbog puno više basa koji je sad dominirao.

Prvo sam mijenjao zvučničke kabele u otvorenije koji su pomogli sa detaljima (to sam i ranije znao da može bolje) i mrvicu smanjili bumijanje.

Probao sam i sa čarapama, smanje bas i ujednače zvuk, ali i ubiju dinamiku i živost u zvuku.

Razmišljao sam o digitalnom equalizeru u foobaru, znam da ima pristojnih opcija, no onda sam se sjetio da imam tonske kontrole na pojačalu :) Isključivanjem direct prekidača na pojačalu sam izgubio mrvicu, baš mrvicu, na jasnoći zvuka, no kad sam smanjio duboki bas na minimum, to je bilo to... Sad stvari štimaju.

I dalje zaoru duboko kad je snimka takva, no balans je manje više kakav bi trebao biti i ja sretan :)
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 18:12
To sto Gaso kaze ...

Al evo jos jedna ideja za probati ... stavi neki debeli apsorcijski materijal iza zvucnika (10-15cm debljine) i priblizi zvucnike sto vise zidu, time ce se poklapanja valova pomaknuti gore u spektru i simulirati ces one zidno-ugradbene monitorske zvucnike u studijima.
Provjeri dali imas neki apsorcijski materijal iza mjesta slusanja, jer u malim sobama to jako utjece na odaziv basa (osim ako ne sjedis barem 3m od straznjeg zida, onda je utjecaj manji). 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 19:32
Ništa od spužvica, bas je slabiji nekih 10-15% al ukupna slika je 40% lošija. Fascinantno. Staviš nekaj u rupu i zatvoriš zvučnik   

Probao sam uploadat sliku al mi nije primilo na stranici. Zvučnici su na njuškalu, jedini Zensor 7 i tamo je slika kompletnog setupa. Iza lijevog zvučnika su u biti staklena vrata u kuhinju koja se ne koriste. U biti dio kao dnevni boravak je 250x350 i zvučnici su na kraćem zidu. Soba je odjeljena ormarom na pola.

Baš objašnjavam ženi kaj se događa i veli mi pa meni je dobro kad tutnji.

Uglavnom, uspio sam u objašnjavanju istovremeno i sam ponoviti gradivo

Kaj, neka spužva iza zvucnika bi mogla bit ok materijal ili vidjeh da ljudi imaju i neke zastore odmah iza..
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 19:43
Na mjestu slušanja je veliki kožni trosjed, naslonjen na zid, iznad glave klima i to je to. Sad sam mjerio, 260cm sam udaljen od zvučnika a oni sami međusobno 220cm. U biti još je njihov razmak jedino dobro u cijeloj situaciji. Gledam ekipu kak doslovce stisnu zvučnike uz sami televizor..

Možda da stavim kutije na šiljke? Dobio sam uz zvučnike komplet.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 20:41

Pozdrav, pred mjesec dana sam kupio kombinaciju Dali Zensor 7 i Onkyo A-9010. Zensore sam uzeo jer su bili ekstra povoljni dok Onkyo također

Soba je 3,5x5,3 i udaljenost cca 2,7m. Nažalost ih ne mogu odmaknuti više od 20cm od zida.

Skužio sam da su ipak presnažni te tražim prikladnu zamjenu. Zensore prodajem makar su mi za oko zapeli Focal Aria 906 te moooožda da pošaljem upit za zamjenu pošto čovjeku odgovara i tako.

Ove Arie imaju odlične recenzije, trebao bih nabaviti stalke al o tom potom.

906 je standmount, ali bas je 16,5cm, povelika je kutija i traži dosta mjesta iza i bočno. Ako ti je taj Zensor muljao nećeš se usrećiti ni s Focalom. Druga stvar je što ti treba i bolje pojačalo za njih. Nemoj ići na tu zamjenu.
Creek Evo 50A/Audiolab M-DAC+(Cardas Golden Presence XLR)/Marantz SA8003(Atlas Hyper coax)/Pioneer N-50(Chord Clearway coax)/Focal Aria 906(Kimber 8TC)
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 22:15

Na mjestu slušanja je veliki kožni trosjed, naslonjen na zid, iznad glave klima i to je to. Sad sam mjerio, 260cm sam udaljen od zvučnika a oni sami međusobno 220cm. U biti još je njihov razmak jedino dobro u cijeloj situaciji. Gledam ekipu kak doslovce stisnu zvučnike uz sami televizor..
Odma to stavljaj na šiljke.
Možda da stavim kutije na šiljke? Dobio sam uz zvučnike komplet.

Stavi odma šiljke

Editirao Deki777 - 29.kolovoz.2018 u 22:16
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 22:20
Iskreno, nijedan zvučnik neće raditi optimalno tako stisnut u kut... Iako bi s manjim možda bilo manje problema.

Šiljci definitivno, jer će bas biti precizniji i automatski će biti manje "prelijevanja" i bumijanja. No, neće riješiti problem, zato što je on fizički nerješiv.

Ja imam sreću da ih mogu staviti uz dulji zid i dati im dovoljno prostora bočno, iako bi volio da ih mogu još malo izvući prema naprijed. No, onda ne mogu ući u sobu :)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice
Forum: Audiofil.net klub