Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć za odabir

Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoć za odabir
    Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 20:54
Pozdrav, pred mjesec dana sam kupio kombinaciju Dali Zensor 7 i Onkyo A-9010. Zensore sam uzeo jer su bili ekstra povoljni dok Onkyo također

Soba je 3,5x5,3 i udaljenost cca 2,7m. Nažalost ih ne mogu odmaknuti više od 20cm od zida.

Skužio sam da su ipak presnažni te tražim prikladnu zamjenu. Zensore prodajem makar su mi za oko zapeli Focal Aria 906 te moooožda da pošaljem upit za zamjenu pošto čovjeku odgovara i tako.

Uglavnom, ništa od floorstandera, rear ported kutija itd.

Onkyo ih sa svojih 44W može voziti stvarno glasno i odličan je za tih 1800kn. Nije audiofilsko pojačalo ali za sada je i više nego dovoljno.

Kaj da gledam za tu kvadraturu i cifru 500-700€? Najsretniji bih bio sa prodajom zvučnika pa izvana kupit nove al par mi ih je zapelo za oko.

Ove Arie imaju odlične recenzije, trebao bih nabaviti stalke al o tom potom. Još sam u tom rangu našao KEF Q500 za istu cifru ali su rear ported makar manjih drivera i također moram pitat za zamjenu.
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 21:29
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Pozdrav, pred mjesec dana sam kupio kombinaciju Dali Zensor 7 i Onkyo A-9010. Zensore sam uzeo jer su bili ekstra povoljni dok Onkyo također

Soba je 3,5x5,3 i udaljenost cca 2,7m. Nažalost ih ne mogu odmaknuti više od 20cm od zida.

Skužio sam da su ipak presnažni te tražim prikladnu zamjenu. Zensore prodajem makar su mi za oko zapeli Focal Aria 906 te moooožda da pošaljem upit za zamjenu pošto čovjeku odgovara i tako.

Uglavnom, ništa od floorstandera, rear ported kutija itd.

Onkyo ih sa svojih 44W može voziti stvarno glasno i odličan je za tih 1800kn. Nije audiofilsko pojačalo ali za sada je i više nego dovoljno.

Kaj da gledam za tu kvadraturu i cifru 500-700€? Najsretniji bih bio sa prodajom zvučnika pa izvana kupit nove al par mi ih je zapelo za oko.

Ove Arie imaju odlične recenzije, trebao bih nabaviti stalke al o tom potom. Još sam u tom rangu našao KEF Q500 za istu cifru ali su rear ported makar manjih drivera i također moram pitat za zamjenu.

Zamijeni ih za Zensor5. Ako si ih kupio kod nas nove. Predpostavljam u Novim bojama zvuka
Na vrh
noobservator View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 22:59
Nisam u Bojama već u Emmezeti te nažalost nemam opciju zamjene/povrata pošto su bili zadnji a i nemaju više nikakve bolje zvučnike. A i prošlo je i više od mjesec dana, malo sam izgubio pojam o vremenu. Mislim da su im ostali izložbeni Rubicon 2 za cca 8000kn.

Zensori su odlični, nema im se kaj prigovorit ali bas ubija. Ne na način da nešto ne valja nego dok ih pojačam da da se otvore bas nadglasa sve ostalo te visoki padnu u drugi plan. Rekao je čovjek na oglasniku da probam spužvicama zatvorit bas reflex, to ću sutra al ostajem pri promjeni. U biti htio bih manje a kvalitetnije zvukom.

Zensori su 90dB 6ohm 30-150W a Onkyo je 44W@8ohm.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.kolovoz.2018 u 23:15
Jesi probao sa malim promjenama pozicije zvucnika ? Ovdje je problem vecim djelom iniciran akustikom sobe, pa onda moguce i losom potporom zvučnicima, odnosno mozda je pojacalo losije nego sto se cini pa bas mulja i nema potrebnu definiciju, itd.

Uglavnom ne cini mi se da treba prvo mjenjati zvucnike, odnosno traziti rijesenje problema bas promjenom zvucnika.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 08:07
Čovac je naveo da ih ne može odmaknuti od stražnjeg zida više od 20cm i upravo je u tomu problem. Da ih može odmaknuti još toliko (ili nedajbože koliko treba) problem bi nestao ili bi se debelo smanjio na podnošljivu mjeru. Uz generalno pitanje koliko je loša sama akustika sobe. To su dražesti kupnje zvučnika na ćoravo jer je, eto, nekakva prilika. Zayeb prilično izvjestan.
Na vrh
parabolis View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj parabolis Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 09:39
Probaj zacepiti rupu na prednjem basreflex otvoru, mozda smanji kolicinu bas-a.
Grundig cd 35,Philips cd104,Sugden A48 III, Meridian 562V, Quad 405/2 / preamp Attila audio sa ecc83 lampama, Kef 103.4
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 10:07
Mješavina je to svega. Ok...zvučnici su preblizu zidu, soba je realno premala ali i pojačalo je "prekilavo" za takve zvučnike...
Dobro Apparatus veli. Kada se komponente u sistemu slažu po količini popusta imaš rezultat kakav imaš. No to već znamo...haha
Na vrh
Deki777 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Deki777 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 15:50
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Nisam u Bojama već u Emmezeti te nažalost nemam opciju zamjene/povrata pošto su bili zadnji a i nemaju više nikakve bolje zvučnike. A i prošlo je i više od mjesec dana, malo sam izgubio pojam o vremenu. Mislim da su im ostali izložbeni Rubicon 2 za cca 8000kn.

Zensori su odlični, nema im se kaj prigovorit ali bas ubija. Ne na način da nešto ne valja nego dok ih pojačam da da se otvore bas nadglasa sve ostalo te visoki padnu u drugi plan. Rekao je čovjek na oglasniku da probam spužvicama zatvorit bas reflex, to ću sutra al ostajem pri promjeni. U biti htio bih manje a kvalitetnije zvukom.

Zensori su 90dB 6ohm 30-150W a Onkyo je 44W@8ohm.

Eh onda si ga zahebo druze.Ja ne bih prodavao te zvucnike jer ces izgubit dosta love u roku tih mjesec dana sto su stari zvucnici. Prodaj Onkyo i uzmi neko pojačalo s slabijim bassom i boljom kontrolom bassa. I probaj zacepit bass reflex rupe, mada ce ti se onda malo promijenit karakter bassa. Probaj...
Na vrh
hudo View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hudo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 16:03
Nema sanse da ce tako veliki zvucnik raditi na toj blizini zida. 
Mooozda carape (ili neka spusva) u bas reflex otvoru pomognu, ali meni je to npr totalno pokvarilo srednje, svi detalji otisli u carapu. Prvi dan, vidi super nema vise buma u basu, drugi dan, hej gdje je pola zvukova, sto je to cudno sa vokalima!  
Slicno je meni bilo za tannoy xt8f, prodao ih i ispusio lovu. Al to je sve skola ... 
"Vodič kaže da ne postoji vještina letenja - rekao je Ford - ili točnije rečeno, štos je u tome da naučiš kako da se baciš na zemlju i promašiš"
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.kolovoz.2018 u 16:05
Pa dobro, ovo s dampiranjem bas refleks otvora je bio super savjet, jednostavno, lako i jeftino za probat. Možda bu to dovoljno? ;)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End