Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Televizija u autu

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Televizija u autu
    Objavljeno: 23.rujan.2018 u 19:19
Daklem, televizija u autu, nikako u korneru. Ili što bi komšije rekle: dokon pop i jarad krsti. Nije da baš treba, al kad već imam analognu televiziju u kola, zanima me kakve su opcije ugradnje DVB-T-a. Budući znam da ovaj forum čita svakakva pametna ekipa koja zna sve. Samo je pitanje hoće li se javiti. Kako god bilo, zahvaljujem unaprijed.

Radi se o mojem ljubljenom Rover 75 (sevntifajv) ljepotanu iz 2003. U to je doba naravno carevala analogna televizija pa ja tako sad preko svojeg Alpine HU-a mogu vidjeti neke Bosance koji vjerojatno još nisu čuli za digitalni prozor u svijet pa do mojeg šora jedva dopiru kroz snježnu mećavu i u boji ponekad. Dakle, TV tuner negdje imam, a mislim da je pod policom ispod stražnjeg stakla. Napominjem da je Rover 75 u osnovi BMW i da paše većina toga iz E46 serije. Jučer sam n.pr. s potpunim uspjehom instalirao BMW E46 (Alpine) CD čejndžer. Plan je ugraditi i BMW-ov board monitor 16:9 pa ako netko zna za kojega prodajnog (bez krepanih piksela i u izvrsnom stanju generalno), a da je do soma kuna, neka prijavi, bit ću zahvalan. To je direktna zamjena. Imam ovo dolje. Predočnik je naravno 4:3, a tu je i nepotreban kazić. GPS nava i sve što treba i ne. A i nema nekog smisla razmišljati o digitaliji bez vajdskrina. 

A vjerojatno ću staviti ovo:

Navodno postoji BMW hibridni DVB-T tuner koji se samo uvali umjesto postojećeg i to je to. Ne znam jesam li dobro shvatio da ne treba ni dodatnu antenu za digitaliju(???). Jedino kaj ta pizdarija košta navodno 400+€ i to sekndhend. Ideš.

To mi se ipak vidi tu mač za krećenje vremena ispred šoping centra dok satima čekam ženu.

Hvala.

Editirao Apparatus - 23.rujan.2018 u 19:23
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2018 u 08:18

mislim da nema baš za Rover (ima za one popularne marke poput BMW i slicno...)

sorry evo i za BMW

ja sam uzeo neki od nekih 250Eura sa postarinom, i da kucnem od drvo, radi ok zadnjih 3godine ili vise...

TV gledam preko maxtv to go aplikacije, multimedija se preko wifi-ja spaja na mobitel i povlaci podatke
Na mobilnoj pretplati imam maxtv to go
na multimediji (koja je na androidu) imam instaliranu aplikaciju maxtv to go...
i sve radi ok (sukladno ugovoru sa tcomom) prilikom gledana max tv-a ne trosi mi promet

po meni bolje od dvb-t i slicnih varijanti
ali...
to samo meni ;)
ja cak ni FM ne slusam u autu, vec strimam preko tune in aplikacije...ili direkno iz preglednika

et..cisto za info...

Editirao nu!me! - 24.rujan.2018 u 08:22
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2018 u 08:53
Hvala Joke. Ipak, nemam namjere stavljati aftermarket HU s Androidom, a već sam dulje upućen u ponudu tih Kineza. To mi je ko prst u oko, a i ne treba mi. Kog će mi jarca ta ikebana u autu od čega neću koristiti gotovo ništa? Reprodukciju cedea sam riješio i to je uz klasični FM, sve što mi treba. DVB bih htio imati, ali ne pod svaku cijenu (doslovno). 

Postoje digitalni tuneri koji se spajaju na A/V ulaz HU-a no tu treba petljati s antenama (u svakom slučaju vjerojatno) i njima se upravlja pripadajućim IR daljincem. Malo jest kaubojski, ali mislim da to ne ide preko 200 baksa. Šuma je toga i teško mi se snaći pa sam ovdje kanio isfiltrirati uz pomoć upućenijih. Tomu se nadam iako kad vidim kako je forum na aparatima...
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2018 u 09:14
Sve pet ;)
Meni ovo pase jer se ponasa doslovno kao mobac...(sve vise manje strimam, cdove vise ne slusam, gps/navigacija radi sa svim programima, telefoniranje, i uz to mi rade i komande na volanu...lako se prilagodi po z3ljama korianika...uglavnom, ima sve sto sam htio i sto mi treba ;))
"Everything should be made as simple as possible, but no simpler."
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2018 u 10:51
Kao što kažeš, ako imaš neki Video-in ulaz na tome tvom HU onda možeš priključiti ovakav DVB-t prijemnik:
A sad, kako to onda kontroliraš (mijenjaš programe) - pojma nemam. Valjda je pored neki daljinski i možda IR senzor na kabelu.

Inače, ja za gledanje TV koristim tablet od 10cola sa Kodijem na mobilnim podacima ako već zaželim TV kad putujem negdje (prvenstveno kamperom). A zvuk spojim na BT (bežično znači) od autoradija i super je.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2018 u 11:57
Hvala vam ljudi na zalaganju, ali čini mi se da sam konačno ubo najjednostavnije rješenje i da nije bubrega. Nema daljinca, komande su na postojećem HU. Valja kupiti onu PTV (adapter) pločicu i onaj DVB-T tuner s iste slike desno. Ima li netko pojma gdje naći takav? Sve što upišem u Google ili tražilicu Ebay-a, izbacuje samo uređaje u kutijama, a ovo je modul za ugradnju. Ugrađuje se u kutiju postojećeg BMW TV tunera kojeg imam u autu. Mislim da je ovo za mene way to go.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2018 u 10:50
Da sam našao prekjučer, ne bi bilo ove grandiozne teme i forum bi bio još malo mrtviji. Sve je tu, uključujući i kompletni tutorial, samo peglaj karticu i primi se posla.
obrva
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2018 u 10:57
Dakle, ovo je sve potrebito. Treba samo malo mesariti po kištri TV tunera t.j. izvaditi analogni TV tuner i staviti ovo. Jučer sam jedva našao tu faking kutiještinu skrivenu kod rezervnog točka.
haha
Ima i opciju plejanja videa s USB stika.

Editirao Apparatus - 25.rujan.2018 u 10:58
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2018 u 11:45
Nadam se da ti je tuner T2 obrva
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.rujan.2018 u 11:49
Nije. Bez T2. Uputi me.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET