Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Electron audio - KINESIS

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:02
Eh, ovo bi svakako volio čuti u kućnim uvjetima. Nadam se samo da su iz dizajna izbačene plastične vezice :) Što je još novo od sajma? Potražio sam cijevi po netu...ne nalazim ih nigdje u prodaji. Koliko se kreću cijene cijevima i gdje ih se može kasnije pribaviti?
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:24
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Nadam se samo da su iz dizajna izbačene plastične vezice :)
Zašto pobogu? Čuju se?
haha
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:28
@Amigo. U pojacalu je porađeno na lineraizaciji i optimizaciji radnih uvjeta ulaznog stupnja. Reklo bi se otvorene su pojacalu čakre. Rezultati su trazeni i promatrani mjerno i slusno. To je onaj potrebni dio kad se radi debuging i poliranje, to trazi vremena i hladnu glavu.

@Žuti mrav. Lampe su nabavljive, samo pošto nisu klasicne za audio nema ih u klasicnim izvorima, i naravno ne kostaju puno, ni priblizno kao u audiu prostituirane lampe. Radni vijek ovih u Kinesisu je 20000 sati, +/- 2000. Da za izlazne traju cca. 20000sati.

Editirao Gašo - 05.prosinac.2018 u 09:29
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:45
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

govorimo li ovdje možda o nepovjerenju u domaće proizvode, po nekoj uvriježenoj percepciji da su marketinški eksponirani brendovi na dobrom glasu u startu percepirani boljima, iz predrasuda? ili da je strano bolje?

Nema veze jel domaći, ili uvozni proizvod.
dCS koji sam spomenuo je brand za koji se zna da je vrhunski.
Za Elektron Audio se još ne zna kakav je, ta percepcija tek je u stvaranju i važno je da se stvori pozitivna percepcija. Tu je vrlo važan 1. dojam. Zato se momci, dok ne steknu ime, moraju više truditi i pokazati se uvijek u najboljem svjetlu.
Modrić sada može odigrati 10 loših utakmica za redom i dalje je Modrić i dobije Zlatnu loptu. A da je prije 15 godina odigrao 10 loših utakmica za redom, nitko ga ne bi htio.
To što pišem nije neka nauka, to su osnove.

Editirao amigo - 05.prosinac.2018 u 09:49
    Moj HiFi
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:48
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Nadam se samo da su iz dizajna izbačene plastične vezice :)
Zašto pobogu? Čuju se?
haha
Ne znam jel se čuju, ali nije ih fora vidjeti. Siguran sam da je razlog žurba zbog sajma.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:48
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Da je to sve baš tako, sumnjam da bi trgovci trošili svoje vrijeme i novac, a potrebno je dosta i jednog i drugog za prezentaciju.
Nisi li ti čuo Extreme na nekom sajmu prije kupnje?
Trošili bi jer je to nepisano pravilo: ako nisi na sajmu, onda te praktički niti nema. A to što svi rade sistemsku grešku upinjući se dobiti zvuk u spavaćim sobama hotela ili raznim hodnicima i izbama, dvoranama za sastančenje... pa im poslije uredno pljuju opremu, spada u sferu psihologije mase ili što ja znam kamo, samo ne tamo kamo treba. Kad kupuješ nov auto pa ti diler omogući test, ideš li ga voziti na zaleđeno jezero ili po makadamu? Ili ga ideš probati na normalnoj cesti gdje će i provesti radni vijek?

Extremu sam NAčuo na sajmu, prvi i jedini put prije kupnje. I davno. Čuo sam zastrašujući potencijal sa suboptimalnim frontendom i ožičenjem te nepoznatom DIY amplifikacijom u nekom ogromnom hotelskom hodniku-predsoblju ili što već. Do tad nisam ni znao da taj zvučnik postoji. Nisam ga slušao prije kupnje i preuzeo sam krajnje minimalni rizik da neće valjati. Pa sam onda s Extremom proveo 8,5 godina. Daklem, info sam imao, relevantni test ne i s tog stajališta bolje da sajma ima nego da ga nema. 
Dok sam ja tako stajao pred Extremom, u susjednoj zatvorenoj sobi Tonči se otelio kako bi dobio najbolji mogući zvuk na sajmu. Dofurao sve najbolje što je tad imao (a imao je) čak je i neka akustička čarobiranja napravio. Mislim da je u sobi bilo instalirano oko 200 000 ondašnjih dojč maraka (danas znatno veća vrijednost nego pola toga u eurima). Ukratko, onaj 6-7 puta jeftiniji sustav s Extremom radio je 3 puta bolje i to u hodniku. Međutim, meni nije palo ni onkraj pameti sve ono (Infinity, Rowland, Jadis...) iz skupe sobe proglasiti nevaljanim jer sam to ipak samo načuo na vašaru, a ne setapirano kako valja.

Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 09:53
Dok sam ja skužio da je elektron audio, a ne 6 9 ...
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 10:17
Ajde niste dugo o sajmovima i dcsu.

Ja ne znam dal je dCs vrhunski, dali vrijedi novce nisam ga koristio, ali znam o cemu je tema i zasto sam je otvorio.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod), Pioneer C-21, Pioneer M-22, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 10:24
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ajde niste dugo o sajmovima i dcsu.

Ja ne znam dal je dCs vrhunski, dali vrijedi novce nisam ga koristio, ali znam o cemu je tema i zasto sam je otvorio.

Može li malo više opisa zvučnih dojmova? Slušao si dosta toga, gdje bi smjestio Kinesisa? U nekim apsolutnim relacijama. ION je ipak u nekom drugom rangu cijene.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.prosinac.2018 u 10:33
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

govorimo li ovdje možda o nepovjerenju u domaće proizvode, po nekoj uvriježenoj percepciji da su marketinški eksponirani brendovi na dobrom glasu u startu percepirani boljima, iz predrasuda? ili da je strano bolje?

Nema veze jel domaći, ili uvozni proizvod.
dCS koji sam spomenuo je brand za koji se zna da je vrhunski.
Za Elektron Audio se još ne zna kakav je, ta percepcija tek je u stvaranju i važno je da se stvori pozitivna percepcija. Tu je vrlo važan 1. dojam. Zato se momci, dok ne steknu ime, moraju više truditi i pokazati se uvijek u najboljem svjetlu.
Modrić sada može odigrati 10 loših utakmica za redom i dalje je Modrić i dobije Zlatnu loptu. A da je prije 15 godina odigrao 10 loših utakmica za redom, nitko ga ne bi htio.
To što pišem nije neka nauka, to su osnove.

Kad bi ovo barem bilo tako....
Electron Audio, kao i bilo koji domaći brand, će se značajnije prodavati u Hrvatskoj kada postane "brand name" vani. Onda će domaći audiofili zaključiti da je isti prodavljiv dalje u second handu i da u prodaji neće puno izgubiti. Dok se ovaj uvjet ne zadovolji zvuk može biti "kao nebeskom rukom rađen" ali značajnije prodaje neće biti.
E sad....kako postati "brand name" vani je drugo pitanje..
-treba stvoriti prepoznatljivu liniju proizvoda
-zajednička filozofija-topologija (šaranje malo cijevi pa malo D-klasa, pa malo hibrid i vrlo različita kućišta ne pomaže)
-prepoznatljiv izgled
-konkurentna cijena
-adekvatna distribucija
-recenzije u renomiranim časopisima

Had Audiolab je bio na dobrom tragu jer je Dražen stvorio uređaje konkurentne cijene i prepoznatljivog ustroja i izgleda. Dogodilo se što se dogodilo..

S druge strane, onoj velikoj manjini, koja želi dobra pojačala, vrlo konkurentnog zvuka i kojima je to osnovni kriterij pri nabavci toplo preporučam Electron Audio pojačala.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice
Forum: Retro audio