Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Faktor daljnje prodaje

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Faktor daljnje prodaje
    Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 09:34
Obzirom da smo u temi Kinesis, doduše na inicijativu Ilimzn-a i SND, zagadili temu pričom o daljnjoj prodaji HiFi komponenata, otvaram posebnu temu.

Cilj je da čujemo razmišljanja forumaša o tome koliko faktor mogućnosti daljnje prodaje utječe na odluku o kupnji. Dobrodošla su konkretna iskustva s komponentama.

Također, kako znamo da su sve žene kurve (a bogme i muškarci), samo je pitanje za koju cijenu, zasigurno će i svi audiofili ukalkulirati faktor mogućnosti daljnje prodaje, a jedino pitanje je jesu li spremni oženiti Malinu za 300 kuna, ili pojačalo za 10.000 ojra. Znači, na kojem iznosu počinjemo razmišljati o mogućnosti daljnje prodaje.

Ako smo čitali lektiru za 4 razred, Emil i detektivi, naučili smo da je za frizerku 1000 Kn puno, a za industrijalca ni milijun ne znači mnogo. Tako se i razmišljanje o tome gdje završava potrošnja, a počinje ulaganje, iznosom razlikuju i to prvenstveno u skladu s materijalnim mogućnostima.

Dio ljudi s lovom žele je oploditi pa ulažu u dionice, fondove, obveznice. Neki je žele sačuvati pa ulažu u banke. Treći će pokušati iskombinirati užitak i djelomičnu zaštitu imovine pa kupuju jahte, skupe vure, skupi HiFi, zlatninu itd.

Počet ću od sebe.

Ja sam spreman oženiti komponentu, ako čujem da radi dobro i ako je omjer cijene i vrijednosti vrlo povoljan. Opet, nisam spreman kupiti rabljenu komponentu skuplju od 2000 ojra, ako znam da je neću moći prodati za više od 1500 ojra. Izuzetak su komponente koje zvukom odskaču, kao što su moji zvučnici. Bez obzira što su DIY i ne mogu postići ni 30 % cijene koju zvukom, kvalitetom i izgledom zaslužuju, platio sam mnogo više od postavljene granice, no uz spoznaju da to nije prelazilo cijenu ugrađenog materijala, čak i manje. Kupio sam relativno skupo pojačalo, ali uz iznimno povoljnu cijenu, koju uvijek mogu dobiti pa i zaraditi. Jedino sam BADU platio mnogo skuplje od sadašnje cijene u SH, no kod digitalije je teško održati vrijednost, kad tehnologija brzo napreduje.
    Moj HiFi
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 10:11
Kad kupujem novo, a da predmet kupnje uvjetno i relativno rečeno nije jeftin, kupujem to jer u tome gledam dugoročno rješenje. I u tom slučaju o faktoru dalje prodaje ne razmišljam previše, nebitno mi je jer dalju promjenu nemam u bližoj perspektivi...a znam da če u daljoj perspektivi, kad se to jednom dogodi, ionako vrijednost očekivano podosta pasti. No ako te komponenta služila dugi niz godinica pa to je i očekivano, zar ne?

Meni osobno je to neki prirodni pogled na kupnju novih, skupljih komponenti. Dugoročna perspektiva. I razmišljanje kolika će biti vrijednost toga u nekoj budućnosti mi nekako ne ide uz to, jer to kupuješ primarno kao audio vrijednost koju želiš imati kod sebe.

Isto tako je za hifiste koji vole češće mijenjati komponente prirodna orijentacija SH tržište, jer na njemu imaju prilike ne izgubiti ništa, pa čak i zaraditi ako kupe ponovno. Unutar takvog pristupa, tkogod se ovog drži može se i pozicionirati unutar bilo koje nijanse omeđene s 'kupujem isključivo ako je vrlo povoljno obzirom na tržišnu vrijednost' do 'kupujem komponente primarno vođen audio vrijednošću a cijenu plaćam koliko već moram platiti obzirom na nabavljivost na tržištu; spreman sam izgubiti dio vrijednosti jednog dana kad ću prodavati'.

Na kraju krajeva ne isključuje nimalo SH tržište hifiste/audiofile s dugoročnom perspektivom držanja komponenti. Ali mi je nekako prirodno da kupci novih audio komponenti računaju na dugoročniju perspektivu. Barem ako nisu u kategoriji 'money no issue'.

Ja pripadam u 'dugoročne', kad kupujem bilo SH bilo novo ne razmišljam previše o 'kako ću to utopiti i za koliko', jer ne kupujem to da bih prodavao, nego da uživam u muzici smijeh da
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 15:59
Bicu kratak, kaze patuljak - nije mi uopce bitno, jer ne kupujem to da bih prodavao, nego da uzivam u muzici.
Pozdrav Zedu, kao i svim clanovima.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.prosinac.2018 u 22:59
Na (Sumićevim) interkonektima, 2 para, stjecajem okolnosti nemam nikakav natpis. To praktički ne mogu prodati nikome, jer je tržišna vrijednost neodrediva. Da stvar bude "gora", radilo se o nekom prijelaznom modelu, tako nešto.

Slična stvar sa (Marohei) strujašima. 5 komada u sistemu, nemam nikakav natpis na njima (nabavio ih prije nego je službeno izišao kao vizualno definiran model) i nitko mi ne bi vjerovao da se radi o Maduro S strujašima, jer je em vizualno drukčiji, em koristi drukčije konektore.

Toliko o "faktoru daljnje prodaje".
Btw. cijena i jednih i drugih kabela nije uopće zanemariva.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,721 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice
Forum: Retro audio