Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

onkyo A 9150

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: onkyo A 9150
    Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 08:25
Pozdrav,svima evo jedan ljubitelj HT ipak kuži da je stereo prava stvar i to nakon što sam kupio entry level denona u ured nakon starog AV receivera.Sad bi uzeo ovog onkya doma pa ga spojio sa Marantzom nr 1504.Ako sam dobro razumio onkyo ima bypas ako se tako zove i ne trebam non stop namještati stalno glasnoću na njemu.Može mi netko objasniti kako to funkcionira jer za početak ću uglavnom slušati flac-ove sa marantz usb-a.Zvučnici su Dali zensor 7.Sad imam spojenog denona 520AE i to meni zvuči miljama bolje od marantza .Onkya samo što nisam naručio samo trebam potvrdu da će to šljakati.da  
Muzika prije svega.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 19:49
Stvar je jednostavna...

Front preout sa Marantz-a prištekaš na Main in od Onkyo-a i pritisneš Direct...

Na taj način Marantz postaje predpojačalo a Onkyo pojačalo snage, za front kanale...

Onda još moraš priključit front zvučnike na Onkyo, i pročačkat po Marantzu na koji način želiš slušat stereo glazbu ako želiš preko HT rec-a, sa sub-om ako ga imaš, sa ostalim kanalima u nekakvom processing-u, ili čisti stereo samo na front kanale i zvučnike, itd...

Ili spoji stereo izvore direkt na Onkyo, ne pali Marantza uopće kad slušaš stereo glazbu, i uživaj...

mig

Editirao Doomsday - 09.prosinac.2018 u 20:06
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 20:10
Hvala care a ako sam dobro skuzio samo pojacavam rec posto je sve na njega spojeno i ne treba mi dac jer pojacalo ga ima.
Muzika prije svega.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.prosinac.2018 u 20:16
Točno...

Kad koristiš HT, Marantz je izvor, samo on kontrolira sve, Onkyo je na Direct i pogoni front zvučnike u skladu sa ostatkom koje pogoni Marantz...

Odradi kalibraciju sa tako spojenim sustavom, i to je to...

A za stereo glazbu, stereo izvore priključi direkt na Onkyo, ne pališ Marantz-a uopće, i to je najbolje i najelegantnije rješenje...

Možeš slušat stereo i preko Marantza, i onda moraš podesit kako želiš da to radi, ali po meni je bolje da sve u stereo samo na Onkyo, koji ima digitalni ulaz sa DAC-om...

Vajda...

proteza

Editirao Doomsday - 09.prosinac.2018 u 20:17
Na vrh
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2018 u 12:51
Naravno kako to biva taman da ću naručiti kad ono u austriji 350 eura a kod nas 550 ako sam dobro vidija a kad sam počeo opet razmišljati naravno da se otvorilo još par stvari.Pošto ću slušati samo flacove ovaj rec nema usb pa onda moram paliti WD media player koji je spojen na hard disk a to mi je zafrkancija.Ako sam dobro razumija ako rec glumi izvor jer on ima usb onda ne koristim dac od pojačala već od reca što nije baš nešto.    
Muzika prije svega.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2018 u 13:15
Istina, ako se želiš isključivo bazirati na USB, to mora tako...

Ali, Marantz je dobro poveziv, pa bi ti se možda isplatilo razmisliti o nekakvom music serveru sa kojeg bi Marantz uzimao file-ove, a ne sa USB-a, a koji bi imao nekakav player, koji bi mogao dati digitalni out za digitalni in od Onkyo-a DAC-a...

Nekakva Malina sa Volumio ili slično... Ima po forumu raznih rasprava o tome, malo je teško za pronaći sve, ali može se... A može se kupit i gotovo, recimo od naše ekipe http://www.hana-lab.com/audio.html za koje vjerujem da se sve može dogovoriti...

Valjda...

zlatni_zub
Na vrh
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.prosinac.2018 u 20:53
Hvala ti iako baš ne kužim to u vezi rec-a i playera.Također ako netko ima neki drugi prijedlog u vezi pojačala do cca 4000 kuna obavezno sa bypasom i samo novo dolazi u obzir.
Muzika prije svega.
Na vrh
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2018 u 12:18
Naručio onkyo sa https://www.hifi-fabrik.de/ jer je dosta jeftinije a vidim da je dosta stvari jeftinije nego kod nas pa bacite oko malo.Također sam naručio dac audioquest black pa da vidimo kakvo će biti poboljšanje jer imam u uredu dali blue 2002 i denon 520 ae da mi svira dok radim.Istalirao sam foobar 2000 i primjetna je razlika na bolje od media playera kad svira flac.Sljedeće na redu će biti neki kablovi kad dođe onkyo pa me baš zanima hoću li primjetiti razliku a mislim uzeti ovo   https://www.ronis.hr/kabel-za-zvucnike-audioquest-flx-db-144-bijeli/FLX-DB+14%2F4+WH/product/ za prednje i centar i naravno nešto za spajanje onkiya i marantza pa bi kupio  qed profile.

Muzika prije svega.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2018 u 14:39
Yup, sve su to legitimni izbori u tom segmentu, best buy, i vjerujem kako će to odradit svoj posao OK, a pod tim mislim da će sve sjest dovoljno dobro da ništa ne 'smeta', i da ćeš se moć' uspješno i bezbolno prebacit sa razmišljanja o tehnologiji i tehnici na uživanje u glazbi i filmovima...

Valjda...

zlatni_zub
Na vrh
zole View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zole Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2018 u 14:50
Tako će i biti jer inače kako mi kažemo" nema tu kruva" sad ovo sad ono i uvik može bolje od nečega i to po meni nema smisla iako se mnogi neće sa mnom složiti.Želim samo sad skidati muziku i uživati u njoj.Respect tebi i lipo se javi kad dođeš u Primošten na kavu.
Muzika prije svega.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Odabir entry level HI FI sus...