Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Podešavanje LMSa na NASu

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2018 u 19:36
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Amigo, a to sve njesra ti treba protiv koga?
haha
vidim da te zanima, iako si kao sarkastičan. ne bi ti pala kruna s glave, ni da si lijepo pitao. haha

uglavnom, pokazalo se da je za SQ od najveće važnosti da streamer, ili  kako to nazvati (jer nema dosljedne terminologije), kao krajnja točka bude namjenski, audiofilski ustrojen comp. sa što manje šuma i sa što manje podrhtavanja i sa što boljim clockom. server može biti običan pc, ili nas, ali kao krajnju točku treba imati nešto bolje. u mojem slučaju to je SoTM SMS 200 ultra.
svaki aspekt reprodukcije podigao se najmanje za 1 klasu.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 00:25
Jel? Kod mene: odličan namjenski audio komp (moj DIY) pa interni SATA3 HDD otkud teglim mjuzu. Seagate Barracuda 2TB. Zvuči znatno bolje od vanjskog USB HDD-a. Nas i vas nula bodova. SoTM kiratz palatz, mogo si za 130€ imat komp ko ja (doduše plus kutija) i srednji prst u uho, al onda ne bi bilo komplitzirano.
haha
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 07:46
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Jel? Kod mene: odličan namjenski audio komp (moj DIY) pa interni SATA3 HDD otkud teglim mjuzu. Seagate Barracuda 2TB. Zvuči znatno bolje od vanjskog USB HDD-a. Nas i vas nula bodova. SoTM kiratz palatz, mogo si za 130€ imat komp ko ja (doduše plus kutija) i srednji prst u uho, al onda ne bi bilo komplitzirano.
haha
Taj komp možeš koriistiti kao server. A kao krajnja točka treba biti nešto bolje. Jer svaki komp s vulgaris matičnom pločom radi velika sranja sa signalom.
Malina je već bolja, ali nije tako dorađena kao sotm sms 200 ultra.
Sotm sms 200, koji nije ultra, iako je bolje složen od Maline, ima nedostatak što zvuk nema dubine, a ultra to rješava.
Naravno, za svakog je stvar izbora do koje mjere će tjerati mak na konac. Al kod tebe to ne bi trebao biti slučaj, kad si već toliko investirao u DAC.

Editirao amigo - 29.prosinac.2018 u 08:08
    Moj HiFi
Na vrh
Solo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Solo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 09:07
Jel ga koristiš sa pripadnim napajanjem sPS-500 ili nešto drugo
Timbral listening
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 11:04
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Taj komp možeš koriistiti kao server. A kao krajnja točka treba biti nešto bolje. Jer svaki komp s vulgaris matičnom pločom radi velika sranja sa signalom.
Malina je već bolja, ali nije tako dorađena kao sotm sms 200 ultra.
Sotm sms 200, koji nije ultra, iako je bolje složen od Maline, ima nedostatak što zvuk nema dubine, a ultra to rješava.
Naravno, za svakog je stvar izbora do koje mjere će tjerati mak na konac. Al kod tebe to ne bi trebao biti slučaj, kad si već toliko investirao u DAC.
Ja samo znam da mi je zvučno ova matična s nulom pomnožila laptop (jako dobar i skup) pa sam to pripisao upravo kvaliteti USB izlaza. Koristim kabel AQ Diamond USB prema DAC-u. Prije sam s podsmjehom čitao o tomu kako se matične čuju, a i USB kabeli pa sam se poslije morao posipati pepelom jer sam se uvjerio u suprotno. Prije sam mjuzu vukao s vanjskog USB HDD-a, međutim stvar bolje radi preko interne SATA konekcije i to znatno. Imam širine, dubine, a bogami i visine ko u priči i općenito mi je teško i zamisliti bolji zvuk. Tako da nisam probavao ovo i ono, a nekako mi je uvijek bio blizak manje je više i strejtforvord pristup. Ukratko, voljni moment mi je na minimumu baviti se više hardverom. U novije vrijeme probao dva glazbena softvera i ostao na Daphileu jer mi je i dalje najbolji. Pogotovo mi nije logično da stvar može šljakati bolje sa storageom na mreži nego kad je HDD u kompu povezan kabelom od 30cm. Kužim ja zašto se ljudima sviđa imati NAS, ali ja sam hardcore audiofilčina i to mi se nikako ne uklapa u spomenuti less is more koncept. Ne velim da sam apsolutno u pravu jer ne znam, ali za sebe osobno i prema tomu kakav zvuk imam, svakako mislim da jesam. Nadam se da ćeš uskoro posložiti priču kako misliš i objesiti je na klin jer ja sam sve više svjestan kako imam sve manje vremena za pizdarije umjesto slušanja glazbe, a ni ti nisi mlađi. Pače, još si godinu stariji.
haha 
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 11:05
Originalno postano od strane člana: Solo Solo napisao:

Jel ga koristiš sa pripadnim napajanjem sPS-500 ili nešto drugo
Zasada imam SoTM zidni adapter, koji dolazi uz uređaj. Bio je kod mene i sps500. To je još dosta bolje pa se nadam da će to biti sljedeća akvizicija.
Ali i zidni adapter je nadsvirso po specifikacijsma i ugrađenim dijelovima vrlo dobro linearno napajanje. SoTM veli da je stvsr u filtriranju.
    Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 12:07
Amigo, slušao si Malinu? S kojom spdif karticom i napajanjem? Koliko ova Sotm priča košta?

Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 13:12
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Amigo, slušao si Malinu? S kojom spdif karticom i napajanjem? Koliko ova Sotm priča košta?

Slušao sam Malinu, ali ne kod sebe. Ono kaj velim o Malini, odnosi se na konstrukciju.
Ima dosta toga i na forumima. Može se saznati štošta i o Malini i o SoTMu. Osnovna ideja je ista.
Cijene imaš na Darinovim stranicama.

Moj HiFi
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 14:24
Malina je pravi best buy i jako dobro radi s boljom spdif karticom i napajanjem. Sigurno postoji bolje samo je pitanje koliko kilo kuna treba uložiti. 
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.prosinac.2018 u 15:47
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Malina je pravi best buy i jako dobro radi s boljom spdif karticom i napajanjem. Sigurno postoji bolje samo je pitanje koliko kilo kuna treba uložiti. 
Ašk ti se da, donesi Malinu da malo preštekavamo.
    Moj HiFi
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,171 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Što radim ovih dana