Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

NULL Tester !?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:44
Pa ne zvuce jednako ni dvije razlicite zice od soma baksa pa je i to glupost.

A ako netko vjeruje da neka zica vrijedi soma baksa a sve ispod nema šanse da bude jednako dobro ili nedajbize bolje, je isto negova privatna glupost iz tuđe perspektive, ali njegovo pravo.

Blind test bi dvije zice stavio u ravnopravan polozaj pa bi moguce taj netko ipak prihvatio mogucnost da je jeftinija bolja, ako uopce skuzi razliku.

Mislim da blind test najvise hračkaju oni koji nisu sigurni u mogucnost vlastite prosudbe iskljucivo na temelju slusanja iako tvrde suprotno.

Ja bi uvijek pristao na blind test. Znaci da me netko pita o kvaliteti reprodukcije ne zanima ne sto to svira ne kako. Boli me kuka dal kosta 3 ili 30 ili 300 tisuca. Bitan je zvuk, a za to mi ne vizualna impresija, ili koliko kosta.

Editirao Gašo - 12.siječanj.2019 u 13:01
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 12:49
Amigo, jel ti možda subjektivna degradacija zvuka koincidira s povremenim prozujenjem mrežnog torusa u Ayonu?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:05
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Amigo, jel ti možda subjektivna degradacija zvuka koincidira s povremenim prozujenjem mrežnog torusa u Ayonu?
Trafo ne zuji, a i fulao si ceo forum.
Ono za Krellca samo sam se šalio, smiri se!  haha
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:14
A jedna bitna stvar sto cijena neceg nema veze s nicim jer neki kabel realno toliko ne vrijedi nego je cijenu pausalno ili ciljano izmislio proizvođac/prodavac, ljudi misle da je to realno pa kupuju, a nista pod milim bogom nije dokaz da je to istina.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), Berkeley Audio - Alpha DAC Series 1 MQA(Soundness mod),Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:24
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Trafo ne zuji, a i fulao si ceo forum.
Ono za Krellca samo sam se šalio, smiri se!  haha
Umajkumu, omaši vasceo fudbal.
haha
Mislio sam na DC u mreži.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:26
Originalno postano od strane člana: JANZI JANZI napisao:

Ok, ok, predajem se.
Pa sad, nisi trebao ni početi. Nitko te nije tjerao bistriti maglu i sakupljati izgubljene u guske u njoj.
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:28
Gašo, čitaj Janga preko onog linka. Vidim da još nisi.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 13:34
Procitao sam Janga, ne treba mi on objašnjavati ništa o životu, a drugo, moze on pisati što hoce jer je u kategoriji koja se uzasava pomisli da ce ga netko pitati za prosudbu zvuka neceg iza zastora.

Ako baš morate gledati ond bi vam složio test u kojem bi gledali u hrpu komponenti koje uopce nisu spojene, pa da vidimo.
Dakle ne mora biti slijepi test, lijepo gledate u škatule i divite se. Dam se kladit da bi po***ili debelo.

Editirao Gašo - 12.siječanj.2019 u 13:36
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 14:40
Čega se god Jango bojao, odlično je razmaglio. Divljenje zbog cijena je za djecu. I ja sam se divio kad sam iz prve ruke gledao razne divote, ali ne zbog cijene. Visoka cijena prati inženjering i izradu s minimumom ili bez kompromisa. Odstupanja naravno postoje, a cijene su previsoke jer se nekomu tako sviđa i može mu bit, a kukanje slabo pomaže. 

Slijepi test za audio ne valja jer suptilno razaznavanje najfinijih detalja (engl. nuances) podrazumijeva negaciju stresa za mozak bilo koje vrste, a uskrata vizualne spoznajne percepcije je oduzimanje mozg-ovnog primarnog podražaja. Mozak će više zanimati što svira nego kao jer je to način kao funkcionira. Onaj tko pokuša varati vlastiti mozak, na krivom je putu. Po stotinu i prvi put: ako doista želite čuti kako što radi ili kako se kolokvijalno veli svira, nosite doma i u miru uvijek slušajte samo jednu komponentu u jedinici vremena. Uzmite si tjedan dana jer svakog dana niste jednako raspoloženi, smireni ili nadrkani ili što god. Nije loše zapisati dojmove. Tek nakon toga možete reći da ste nešto doista čuli i procijenili kako valja jer ste izuzeli svaki mogući stres pa vaše riječi postaju značajne jer ste uostalom slušali u sklopu sustava i sobne akustike koje poznajete u dušu. Umjesto: slušao ja to na sajmu, kod prijatelja ili s ekipom radio blajnd test. Zaboravite. I sad si svi to lijepo zapamtite i ne zalažite se za nešto ukoliko dobro ne razumijete. Ako vas pak impresionira cijena nečega ili ste ogorčeni zbog globalne zavjere previsokih (glupo i bezobrazno) cijena audija, ugodite si kako znate i mislite da treba, samo nemojte trkeljati bez pokrića jer su to dječji posli i jer to ne spada nikamo pa ni u audio.

Editirao Apparatus - 12.siječanj.2019 u 14:45
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.siječanj.2019 u 15:20
To ak rezoniras ko nesazrio covjek, pa te ubija znatiselja sto svira, pa nemres doc k sebi od tog crva ne cujes dali je reprodukcija odlicna ili ne.

Meni upravo kad vidim sto svira smeta i ide na zivce, sva ta skalamerija koja stoji je apsolutno nebitna ako ocjenjujem rezultat, reprodukciju. Ni ne zelim znati sto svira. A poslije, ili se lijepo ili neugodno iznenadim.

Ljudki sluh je nabolji ako ga odteretis od ostalih inputa. Recimo kad ostanes u mracnoj šumi, da vidis kak ti uši narastu ako znas kontrolirat strah i potrebu da vidis. Al ako znas da nisi u opasnosti, da vidis kak se sve lijepo cuje.

Ljudima je sluh zaparavo genetski najjaci osjet, jos od kad smo bili lovci. Hebiga sad tko to nema u sebi i postao je moderni degenerik koji ne koristi vise nista pa ni mozak, njemu nema pomoci.

Editirao Gašo - 12.siječanj.2019 u 15:40
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Trebam razdvojni trafo i fil...
Forum: Uradi sam