Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Trebam razdvojni trafo i filter za probu

Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Trebam razdvojni trafo i filter za probu
    Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 18:00
Zvuk mi je 80 % vremena super, a 20 % vremena se pokvari. Kao da su na klaviru žice malčice raspuštene.
Mijenjana je digitalija i pojačalo i isto.
Ostala je struja.
Bi li netko mogao dati na probu razdvojni trafo, odnosno filter, da čujem heće li nešto od toga riješiti problem?
    Moj HiFi
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 18:41
Imas li trofaznu struju kod kuce? Ako imas mogucnost i zelju igrati se sa trafom od 5kw i malo vise od 50kg, posalji poruku na p.m. 
Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 19:13
Imam ja al ga moram nać. Posudim ga bez beda. Ja sam prije 20 godina imao očajne oscilacije u naponu, pa mi je frend namotao trafo koji je dizao napon sa tadašnjih cca 150 volti (subotom kad su babe pekle kolače) na 220. Ima i namotaj 220 na 220, koji sam poslije koristio kao filtraciju mreže.

Editirao Krešica - 11.siječanj.2019 u 19:17
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 19:52
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Imas li trofaznu struju kod kuce? Ako imas mogucnost i zelju igrati se sa trafom od 5kw i malo vise od 50kg, posalji poruku na p.m. 
HHvala, ali nemam ind. Struju.
    Moj HiFi
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 19:54
Originalno postano od strane člana: Krešica Krešica napisao:

Imam ja al ga moram nać. Posudim ga bez beda. Ja sam prije 20 godina imao očajne oscilacije u naponu, pa mi je frend namotao trafo koji je dizao napon sa tadašnjih cca 150 volti (subotom kad su babe pekle kolače) na 220. Ima i namotaj 220 na 220, koji sam poslije koristio kao filtraciju mreže.

Probaj ga naći. smijeh
    Moj HiFi
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 22:18
Trafo ti nebu filtrirao nis...jedino dizal ili spustal napon.
Rade zatrazi od Elektre da ti nekoliko dana ili koji tjedan snimaju napon u stanu.Posle iscitaj podatke i usporedi sa svojim zabiljeskama kada je bilo lose slusanje.
 (sat i minuta te datum).
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 22:55
Hiljadu mi bubnjeva Darkvuda, poglavica Maltus mudro zbori. Na sekundarnu stranu trafoa će se inducirati i smeće iz mreže. Osim što se dobije galvansko odvajanje što i nije nešto bitnoga jer u uređajima je opet trafo koji to čini sam po sebi.Od trafoa se može očekivati filtracija (ili nekakvo kondicioniranje kako hoćeš) ako postoji oklop između primara i sekundara koji se uzemljuje. Kad se još sekundar razdvoji na dvije nezavisne grane od 115V koje se na jednom kraju spoje zajedno i na zemlju, e onda već počinje ozbiljna priča. Naravno, uvjet je imati pravo uzemljenje. Ja sam ispred takvog trafoa stavio i mrežni niskopropusni RC filter. Rezultat je bio takav da se od toga nisam odvojio 8 godina, a neću ni ubuduće.

Ako postoji sumnja u preveliko fluktuiranje napona, svakako bi trebalo mjeriti (Elektra-grčka tragedija). Nije loše imati neki solidan AC V-metar (jeftino i dobro u Kineza) za 230V pa u svakom trenu vidiš što se zbiva. 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 22:56
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Mijenjana je digitalija i pojačalo i isto.
Jel ova rečenica znači da više nemaš Ajoj pojačalo i Badabum digitaliju?
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 23:30
Originalno postano od strane člana: <div><br></div><div>Ako postoji sumnja u preveliko fluktuiranje napona, svakako bi trebalo mjeriti (Elektra-grčka tragedija). Nije loše imati neki solidan AC V-metar (jeftino i dobro u Kineza) za 230V pa u svakom trenu vidiš što se zbiva. </div>[/QUOTE

Ako postoji sumnja u preveliko fluktuiranje napona, svakako bi trebalo mjeriti (Elektra-grčka tragedija). Nije loše imati neki solidan AC V-metar (jeftino i dobro u Kineza) za 230V pa u svakom trenu vidiš što se zbiva. 
[/QUOTE napisao:

V-metar ti bas nis ne koristi, dok on zdigitalizira i pokaze prode smetnja/pojava/stogod.
Snimajuci kvalitetu el.energije oficielnim uredajem od Elektre, dosel sam do HE udaljene od mog sela 10 km, kojoj je crkel pobudni trafo. Da bi radili kor

V-metar ti bas nis ne koristi, dok on zdigitalizira i pokaze prode smetnja/pojava/stogod.
Snimajuci kvalitetu el.energije oficielnim uredajem od Elektre, dosel sam do HE udaljene od mog sela 10 km, kojoj je crkel pobudni trafo. Da bi radili koristili su nas 10 kV dalekovod za pobudu i svaki dan prije 7 dizali napon zbog ocekivanog opterecenja a nama skakal napon do 270 V. Doduse, imal sam "vezu" pa smo to sanirali.
Tako da obavezno snimati parametre el. energije da bi se kvalitetno rjesil problem.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2019 u 23:44
Žešći ti je quote.
haha
Ako nisam bo jasan, dobro je imati jednostavan AC voltmetar pri oku, uvaljen u kondišner ili nezavisno bilo gdje, za info. Nisam govorio o profi mjerenju i analizi. Ovaknekaj.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Trebam razdvojni trafo i fil...
Forum: Audio komponente