Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoč za prvi stereo sistem

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maslina View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maslina Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pomoč za prvi stereo sistem
    Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 21:35
Bok, počeo sam slagati prvi ozbiljniji stereo sistem, na redu je kupovina pojačala i dvojba je Marantz PM6006 te Denon PMA800 NE.
Molim ako netko ima iskustva sa ovime Denonom da kaže nekoliko riječi o njemu jer na 
internetu gotovo da ništa nisam uspio pronaći, dok za marantza sve samo riječi hvale.
Cijenom je Denon skuplji 150 kn i jedine razlike koje sam ja uspio shvatit je da je Denon malo jači-;85W naspram 60W što mi i ne igra preveliku ulogu, a druga razlika mislim da je ta što Denon ima ugrađen phono equalizer što koliko sam shvatio bi trebao biti equalizer koji ne iskrivljuje zvučnu sliku (?).
Mada neznam dali takav isti equalizer ima i Marantz.
Znam da bi ih trebao čuti uživo ali jbg nisam iz ZG.
Mislim da niti sa jednim uređajem nebi promašio,ali draže mi je da vas pitam.
Zvučnici će biti B&W 684 s2 kojima je bass najslabija točka pa nebi bilo loše da pogodim pojačalo koje če to barem malo korigirati. 
Možete preporučiti i neko treče pojačalo samo da je cijenom oko 3000 kn, a da ima ugrađen DAC jer cu osim sa gramofona (Audio technica LP5) mjuzu slusat preko kompa.
I još nešto, što se tiče kabela dali mi se na ovakav početnički sistem isplati dat 1000 kn za Straight Wire Chorus 2 (sve skupa 7 metara mi treba) za koji sam razumio da je dobra kupnja ali pretpostavljam za skuplje sisteme. možda ima još neki dobar kabel za 50-60 kn/m što bi mi bilo puno prihvatljivije? 
cool
Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 22:31
Moja razmišljanja idu ovak nekak: uzmi jače pojačalo jer je osjetljivost Bowersa 87 dB, znači, žedni su. Phono equalizer zapravo znači ulaz za gramofon, koji ima svako pojačalo kojem za odabir ulaza imaš naznačen "phono" ulaz. Kaj se kablova tiče, bolje jeftilen za početak, pa kad jednom posložiš sustav, posudiš skuplji kabel pa probaš. U tom slučaju znaš da li dobivaš išta sa njima ili ne. A ak imaš para i svrbi te, straight wire je ok izbor :D
Na vrh
cijevko View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cijevko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 22:49
Kablove obavezno rabljene, audio epilog albino je ok i nije skup a i supra ima relativno ok rabljenih jeftinih kablova ili uzmi 15 m bakrene žice, napravi pletenicu i polemi banane i tih 1000 kn kupi neki rabljeni dac tipa micromega mydac a za 3000 možeš kupit dobro rabljeno pojačalo
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 23:05
žice za 1000kn ti nisu potrebne jer ti je budget ograničen...
kupi nešto tipa vdh clearwater ili qed - po mogućnosti second hand...

za tih 1000kn više možeš dobiti i pojačalo sa dac-om... obično su zasebne komponente bolje ali ne i kad imaš ograničeni budget...
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 23:34
Sve u redu osim što nisu kablovi nego kabeli.

Pojačalo ti neće podebljati bas osim ako ima ton kontrole pa ga gumbom malo podebljaš, a zašto i ne? Ugodi si. Ako možeš, pokušaj s korekcijom položaja zvučnika u sobi. Tu se redovito događaju svakojaka čuda. I Marantz i Denon solidni su uređaji, koretni za novac. Uostalom to je jedna te ista firma, dugo bila, a i ostala. Eh, da sam ja nekad imao takvo pojačalo za prvi sustav u životu...
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 23:41
Svakako bih ti preporucio da skupis jos koji dinar i da kupis pojacalo od cca 5 tkn u SH.
Na njuskalu imas nekoliko interesantnih, cak dva Arcama A 38 i Primare .
To su dosta ozbiljnije sprave od tih kutijica koje gledas. (novi su bili cca 8-10tkn)

Zatim, dac kupi odvojeno, jer za tu lovu koju si planirao potrositi, dac koji ces dobiti u pojacalu ce takodjer biti 'saljiv', a racunaj da ces prije ili kasnije htjeti unaprijediti sistem boljim.
U tom slucaju ce ti taj u ampu svakako biti nepotreban.

Kablovi su svakako bitni, no njih takodjer mozes nabaviti kasnije i to nakon probe u svom sistemu. Za pocetak mozes kupiti neki AQ ili slicno, koji se prodaje na metre, ima ih sasvim solidnih
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2019 u 23:45
Pardon kolega, ali kablovi su totalno nebitni za audio. Osim ako ti je krov trulex pa skupljaš kišnicu u slušaoni.
Na vrh
cijevko View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cijevko Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2019 u 00:11
Ima jedan rotel ra12 na njuškalu, to je amp sa dacom- kakav je zvukom ne znam ali može biti cjelovito rješenje ako ti se ne da zezati sa kojekakvim interkonektima, probavat dacove i sve ostalo što ide uz slaganje sistema. Traži 3900, nek ti spusti 10% ak ti se dopadne i bok.
Arcam a38 znam ko ima i prodao bi za 4000. To je dobro pojačalo.
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2019 u 01:49
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pardon kolega, ali kablovi su totalno nebitni za audio. Osim ako ti je krov trulex pa skupljaš kišnicu u slušaoni.

Dopustam mogucnost. Interesantno je procitati kako su tumacenja proturjecna.

Na vrh
Kabel View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2019 u 02:15
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Valjda kabeli

Editirao Kabel - 19.siječanj.2019 u 02:16
Revox cd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1, NAT Magnetostat reference SE,Accuphase p350, NAT Magma New,Kinesis ,Marohei UNA 2,SF Concerto Home,Marohei-cables Statement
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End