Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kako radi LAN izolator?

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2019 u 10:31
Zar nije na svakom krštenom ulaznom RJ45 u ozbiljan uređaj već decoupled tj. magnetically coupled sa pulse transformers?
Ispravite me ako grešim...
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.ožujak.2019 u 12:44
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Kabel Kabel napisao:

Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Mislio sam odvojiti hifi dio mreže od vanjskih smetnji.

Je li to zbog tonaliteta
NNe, to je zbog ohmovog zakona. Pozadina
Revoxcd221 Pathos Converto mk2 Sbooster,Marantz NA11S1, Marohei MLP-1 NAT Magnetostat ref. se,Accu p350, GM70 monobl,NATMagmaNew,MF AMS50p,Marohei UNA 2,B&W 800 D2,SF Concerto,Maroheicables Maduro S.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.ožujak.2019 u 23:53
Originalno postano od strane člana: zika zika napisao:

Zar nije na svakom krštenom ulaznom RJ45 u ozbiljan uređaj već decoupled tj. magnetically coupled sa pulse transformers?
Ispravite me ako grešim...
Trebalo bi biti, al nikad ne znas, zato treba pokledati maticnu, ili mreznu karticu i locirati trafic.

Osim toga u ovoj temi nije jasno kakve se to smetnje zeli maknuti i zbog cega.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 08:58
Čitao sam negdje da se internetom, putem telefonske parice u lokalnu mrežu mogu navući mnoge smetnje. Ne znam ima li router kakav lan izolator, imaju li ga switchevi?
Ne znam koje su ti izolatori kvalitete?
Možda je bitno da se na izlazu transformatora u izolatoru, signal što je moguće kvalitetnije rekondicionira?
Ili i proizvođači audiofilskih lan izolatora prodaju maglu?
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 10:41
Mislim da si previse punis glavu informacijama s interneta. Smetnje napadaju a mozda bi se trebao opustiti i uzivati u glazbi.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 12:32
Pa recimo svaka maticna ploca ima na sebi podosta vjerojtnih odnosno sigurnih generatora opakih smetnji, procesor, sabirnice... sve to danas radi na visokim frekvencijama, vrlo niskim naponima i vrlo visokim impulsnim i prosjecnim strujama, a napajanja moraju biti super-efikasni switch/buck konverteri da bi mogli isporuciti i po 60ili vise Ampera u impulsna trosila, sve je to i preko ground vodova ide po citavoj maticnoj, rojevi ultra low ESR filterskih i zaliha kondica oslanja se na ground maticne i satrpava ga smetnjama...

Kad pogledas da je 2/3 ili cak 3/4 pinova procesora namjenjeno samo za napajanje jezgre.

Sto sad ima smisla to izolirati od vanjskih smetnji?

Editirao Gašo - 18.ožujak.2019 u 12:34
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 12:44
Problem je sto ni PCi ni Rpi, ni nista takvoga nije namjemjeno (samo)za audio, a kamoli neki high end pristup audiu.

Postoje strimeri koji doduse kostaju, ali su vjerojatno puno dorađenije solucije za audio od bilo kojeg PCa ili Meka ili Rpia.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 12:49
Ja sam se okrenuo Rpiu, ne zato sto je super, nego zato sto sam imao osjecaj da ga se hardverski puno lakse moze izkontrolirati i izolirati od audio strane , nego neku napucenu i mogucnostima napucanu maticnu. I taj audio preko usba sam htio izbaciti.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 15:36
Ili tako nekako ili se osloni na savjet dobronamjernog znalca pa kupi matičnu po preporuci. Ja sam tako postupio i nisam pogriješio. Smatram svoj komp audio dovršenom pričom jer radi do yaya. Ne kažem da nema bolje jer uvijek ima, naročito za novce koje ja nemam (bolje reći ne dam) za kompjutersku sviralu. A najbolji savjet koji sam ovdje dobio, jbg  kupi 10 matičnih i pripadajućih artikala pa prespajaj i naslušavaj. Fora. Fazon.

Kad vidim što sve prodaju (jedan izvikani brand) smuči mi se. I još košta preko 50000 kuna. Unutra matična s ventilatorom (ideš) koji zuji ko gladna godina pa na nekim forumima vijećaju kako ga usporiti a da proc ipak ne ode u overheat. Pa kutija niska i ne stane neki heat pipe sistem, jedino dogradit kištru u visinu pa onda novu žlundru unutra (buahaha) pa mačka piterina. I onda još uvališe DAC unutra (Sabre) koji se napaja iz raila gdje je spojen i HDD. Mislim stvarno... I onda piskaraju po juzer manualu kak se na to treba spojit njihov DAC (koji košta još cirka 30000 kuna) iako taj njihov yebeni server već ima DAC i može raditi autonomno do (pre)ampa. Koliko god moronski bio napojen. Kud je otišo ovaj svijet...?
glup
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 17:13
A mislim, radi do yaya i moj Rpi, da ne, vjeruj nebi bio uštekan.

Al činjenica je da ni to, a ni tvoja maticna nisu dizanirani za audio, nisu bez vlastitih smetnji, i još dobro rade s obzirom na to.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600
Forum: Snimanje, miksanje, masteriziranje