Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neotech

Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 16:17
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Skkuplji set up je teže složiti jer je - skuplji haha Inače, ne vidim zašto bi ga bilo teže složiti.
Količina relativno neutralnih komponentni je podjednaka u jeftinijem segmentu i u skupljem segmentu (na žalost). To što su skuplje komponente generalno veće rezolucije ne mijenja puno na stvari.

Btw. Appy izgleda ne vidi logičku grešku u svojim stavovima kad misli da je skuplji teže složiti, što je dodatna zanimljivost. A i džaba mu soba s potpisom kad ne čuje ni mrežasti bužir na kabelu.

Inače, ovo će biti jedna prekrasna tema, prava proljetna razbibriga, za svakog ponešto. Prvu stranicu treba obrisati jer će samo smetati, a naslov zamijeniti bilo kojim drugim haha

Jednom je Dražen (soundnewsdino) lijepo objasnio oko zvučnika, da ima dojam da se proizvođači skupih zvučnika većinom ne trude previše oko toga da im zvučnici budu previše friendly oko uklapanja s ampllfikacijom. Možda je to do toga što to u skupom segmentu nije presudno nužno. Za razliku od komercijalnih kutija koje se proizvode masovno, i gdje široko uklapanje s amplifikacijama koje se masovno uklapaju znači prodaju - ako bi takvi bili selektivni, slabo bi se prodali. Dok vrhunske zvučnike prije vjerojatno prodaje njihov gornji zvučni doseg, s biranom elektronikom.

Što se tiče pak generalnog principa, ja vidim logiku u sljedećem: kad su zvučni dometi veliki, udio degradacije koji čini loša sinergija je relativno gledano znatniji, jer se za taj visoki doseg mora poklopiti sve što je bitno, da bi se i dogodio - a tu pripada i sinergijja.

Uostalom šta nisi ti isprobao 'sto preampova' i s ničim nisi bio zadovoljan, pa isprobao 'pedeset strujaša' pa opet nisi bio zadovoljan, do nedavnije? Kako, ako je sinergiju tako lako dobiti? A da si iste isprobavao na nekoj opremi niže klase, vjerojatno bi te zaćas nešto oduševilo.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 19:20
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

...
Uostalom šta nisi ti isprobao 'sto preampova' i s ničim nisi bio zadovoljan, pa isprobao 'pedeset strujaša' pa opet nisi bio zadovoljan, do nedavnije? Kako, ako je sinergiju tako lako dobiti? A da si iste isprobavao na nekoj opremi niže klase, vjerojatno bi te zaćas nešto oduševilo.
Premisa iz zadnje rečenice ti je totalno pogrešna, a o sinergiji nisam uopće govorio jer u nju ne vjerujem, najkraće rečeno.

Ali ajde da ti pomognem. Umjesto riječi "sinergija" upotrijebi riječ "uvjerljivost", koju sam više puta predlagao umjesto rriječi/pojma "neutralnost", ali u ovom slučaju može i umjesto sinergije. Pa mi onda reci, što misliš zašto nisam nisam bio zadovoljan s hrpom uređaja.
Btw. odgovor je toliko jednostavan da ne mogu vjerovati da me se uopće to i pita.
Gamut CD3-->MF M6 PRE-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x6)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 19:29
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Premisa iz zadnje rečenice ti je totalno pogrešna, a o sinergiji nisam uopće govorio jer u nju ne vjerujem, najkraće rečeno.

Ali ajde da ti pomognem. Umjesto riječi "sinergija" upotrijebi riječ "uvjerljivost", koju sam više puta predlagao umjesto rriječi/pojma "neutralnost", ali u ovom slučaju može i umjesto sinergije. Pa mi onda reci, što misliš zašto nisam nisam bio zadovoljan s hrpom uređaja.
Btw. odgovor je toliko jednostavan da ne mogu vjerovati da me se uopće to i pita.

Uvjerljivost, jasno, al nemam pojma što drugi, kad spominju neutralnost, sve podrazumijevaju pod njom. Možda se uvjerljivost u rječnicima istih podrazumijeva pod neutralnošću.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2019 u 19:30
A što se tiče ostalog, meni je sve jasno što sam napisao smijeh
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 91011
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
iPhone na pojačalo