Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neotech

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 14:20
Elektroni u audio kabela ne trce, nego titraju, zapravo skoro ne promjene mjesto prije i poslije titranja.

DBS je kao sistem nabijanja izolatora nekim potencijalom iznad potenciuala signala, ala bijasiranje.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 18:19
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Koje si ti to uopće kabele naslušavao? Ja se ne sjećam da je ikad bilo išta drugo do li Audioquest. Ako je Audioquest, kupuj, to je to, kraj priče. Može biti i limeni haha
Pa bilo je. I ovdje sam pisao o Cardasu na primjer, samo ti si programiran pisati ovo što pišeš (Appy zadrti brand fan i ne vidi dalje od kljuke) pa si naravno tendenciozno zaboravio.

Do 1992. nisam razmišljao o audio kabelima (imao običnjare), nisam o njima baš nešto ni znao, ali sam kužio da se valja iza brda. Bilo je to u doba dok si ti vrlo vjerojatno još uvijek mislio da je Pubis marka automobila. 

Onda je Andrija te godine iz Jamerike dofuro TaraLabs pa sam kod njega srko viskač i kupio jedan interkonekt i dva zvučnička za dablbivajer, a slušo sam ih i pojedinačno. Pa bio neki homićki IC, ljubičasto-zeleni XLO koji je radio zak*rac. Pa je bio davno neki Mogami Absolute Pure koji je radio kao Relative Šit. Pa onda onaj Kimber PBJ kojeg si ti kovao u zvijezde i pjevao o njemu. Bezvezna žica kojom ne bih zavezao ni paradajz za kolac. Pa sam onda napravio aktivnjake i osudio se na dugačke IC-ove i zaglibio s van den Mulj D102. I to s obje verzije (bijela i žuta), a kad sam se dozvao k pameti, uletio je naravno AQ LapisX3 sa Srebrnjaka, a ja sam prosvijetlio ko žarulja. 

Imao sam Cardas Golden Cross RCA (odličan 5), i naslušavao Cardas Golden Reference XLR (odličan 6) kojega sam najozbiljnije kanio iskeširati, ali je ipak ostao kratkih rukava u usporedbi naravno sa AQ Sky. Naravno MkII, o AQ ne treba pisati jer sam ih imao buljuk raznoraznih, a imam i sad. Pa sam imo i nažalost platio nekakvo amer'čko srebro Verastarr (ne znam koji mi k... bio) koji me poučio da čak i srebro može zvučat bez veze. Uletio balansirani cijevni preamp, a ja bez XLR kabela pa daj šta daš, bit će valjda dobro. I vidjelo mi se nekako obećavajuće dok ubrzo nisam stavio nove i bolje cijevi. 

Generalno, da ne postoji AudioQuest i da se kabelski master brain Bill Low nije rodio, gotovo sigurno bih bio ožičen uradcima gospodina Žorža Cardasa. Ma sigurno, bez gotovo. E da, jednom sam k Boži u Pakrac vozio Nordost Valkirja (jel se tak piše?) zv. kabel i to je bilo neprocjenjivo iskustvo. Proljeće, tratinčice, ptičice, rado ga se sjetim.

Editirao Apparatus - 03.travanj.2019 u 18:25
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 20:35
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pa onda onaj Kimber PBJ kojeg si ti kovao u zvijezde i pjevao o njemu. Bezvezna žica kojom ne bih zavezao ni paradajz za kolac.

Istina. Postoji buljuk boljih rješenja za ožičenje paradajza.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
kris View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kris Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 20:36

Do 1992. nisam razmišljao o audio kabelima (imao običnjare), nisam o njima baš nešto ni znao, ali sam kužio da se valja iza brda.

YingDa da ti i vidoviti Milan

a kad sam se dozvao k pameti, uletio je naravno AQ LapisX3 sa Srebrnjaka, a ja sam prosvijetlio ko žarulja.

Pa si pohodio zagrebačke novopečene audiofile i pričao kako je to super kabel trostruko balansiran!
???
Ono, jednom u tvornici, drugi put kod vulkanizera a treći put kad si ga primio u ruke te je tako isti odmah postao još jednom balansiran.

Generalno, da ne postoji AudioQuest i da se kabelski master brain Bill Low nije rodio, gotovo sigurno bih bio ožičen uradcima gospodina Žorža Cardasa. Ma sigurno, bez gotovo.

Audioquest i nabavlja bakar od Cardasa, i jedino generalno u tvojem postu je da nisi shvatio kako ne paše svaki kabel uvijek i u svaki sistem, i ako ne paše ne znači da je sheetex te da ništa ne vrijedi.
Bolje se ti posveti paradajzu nego lamentiranju o hifi. da
I da piše se Valkyrja.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 21:16
Opet si me prozreo.
Na vrh
kris View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kris Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.travanj.2019 u 23:44

Opet si me prozreo.

Jašta.
Na vrh
Tornado View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tornado Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2019 u 08:56
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Nedavno sam si radio taj interkonekt od Neotech srebra, i taj njihov teflon, nakon 24 sata sviranja zvuk se skroz zatvorio, visokih nije bilo a kao cjelina zvuk je bio čudan do neprepoznatljivosti, i onda je dan po dan to dolazilo sebi, do neutrala zvuka, al 100-120 sati da dođe sebi, a i više da poprimi konačni zvuk. Nije žica loše zvučeća bila na 0 sati, gora je puno nakon dvadesetak sati sviranja, vjerojatno i manje. I sad vjerojatno je tu taj PTFE najzajebaniji, ali tak se ponaša.
---
Koji AWG si koristio?
Da li si  uvrnuo dvije žice (twisted pair)  ili si ga pleo za XLR?
Da li si možda navlačio na njega pamuk, ili tako nešto da se vodovi još više razmaknu?
Sviđa  mi se  ta informacija da je neutralan...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2019 u 09:59
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

Koji AWG si koristio?
Da li si  uvrnuo dvije žice (twisted pair)  ili si ga pleo za XLR?
Da li si možda navlačio na njega pamuk, ili tako nešto da se vodovi još više razmaknu?
Sviđa  mi se  ta informacija da je neutralan...

Kvalitetan je to vodič. A teflon je teflon...nije savršen, no ne bi imao status u audiu da ne valja.

Koristio sam 2*26 AWG (dva vodiča po signalu i dva po nuli), dakle ukupni presjek je mrvu veći od 24 AWG. Dakle dupli twisted pair, signal sa signalom i nula s nulom zafrkani, a signali i nule međusobno razmaknuti. Bez opleta, bez dodatnog dielektrika, samo originalni teflonski omotač.

Prvotno sam imao zamisao oguliti izolaciju i stavljati u širi šuplji tubing, ali sam odustao zbog pipavosti postupka skidanja tog tvrdog teflona, i činjenice da ja nisam od strpljenja i pipavih postupaka. Pa sam ipak ovako.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2019 u 11:17
Ima logike u tome da se kabeli drže u istom položaju, ali samo ako je u igri neki solid core vodič debljina fi iznad 0.5mm.. recimo 0.8mm, ili 1 i više.
Bolji strujni kabel je ako se faza sastoji od više solid core žica, koje su pri svakom savijanju sklone stvaranju gušće kristalne rešetke, a i pojavljuju se nove mikropukotine! Na ozbiljnom sistemu se to da primjetiti..
@zed, Šteta da nisu 2 x awg 24 po fazi, i naravno taj sljepljeni teflon..
Ali, ako je tebi dobar, onda je stvar riješena

Editirao Kabel - 04.travanj.2019 u 11:17
Ovo i ono
Na vrh
Dorian View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dorian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.travanj.2019 u 11:37
@Kabel, sto u prijevodu znaci "ozbiljan sistem", naime sto je uređaj kvalitetnije konstruiran i opcenito kvalitetno napravljen, takvi sklopovi su stabilni i prakticki ne postoji ni teoretska vjerojatnost da bi ikakav kabel ni leteci tanjuri mogli utjecati na bilo sto, osim jasno ako je presjek zice manji od minimum potrebnog za nazivnu snagu, iz ovoga sto se pise dalo bi se zakljuciti da su "ozbiljni sistemi" izrazito lose kvalitete izrade.
PerfectWave P5 Power Plant, Memory Player,PerfectWave DirectStream DAC,BHK Signature Pre,BHK Stereo 250PA,E.Sound Cd-e5 Reference,Dynaudio DIY 30W100,17LQ75,M560,T330,Hitachi FT-007
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DSD
Forum: Audiofil.net klub