Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Molim preporuku pojačala

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Zoran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 10 minuta prije u 21:01
Eto vidis , nije bas tako, puno njih ti je dalo savjete koje si ti sve stavil na ignor.
Pocni citat ispocetka pa procitaj i moj post opet.

No sumnjam da ces se promjenit , tako je i ekipa skuzila pa pocela pisat o vinima 
sta je po meni na ovom forumu skoro isto kao drugi dio rasprave i tvoje kupnje.

Onkyo 650 pokvaren DENON AVR-X1500H + Sony UBP-X800 + MA B2 + Monster XP

Don't take life too seriously; you'll never get out of it alive.
Na vrh
josip_p2p6sn7 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 19 minuta prije u 22:52
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: josip_p2p6sn7 josip_p2p6sn7 napisao:

Fascinantno je da nitko nije pitao za model RIZ zvučnika i za koju sliku. 
Koji model? To su gramofonski zvucnici i uglavnom nisu imali nikakav naziv niti model. ..... 

Je, bilo je modela... Proguglaj. Kao recimo ovaj
koji vjerujem da bolje svira nego ovaj predloženi Edifier R980T kvazi aktivni kinez sa 10W po kanalu za koji je naveden frekvencijski opseg od 70Hz-20kHz, -9dB.  Jasno je da RIZ nije bila neka firma, ali svrstati je ispod ovog kineskog smeća ipak je, mislim, malo previše.

Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 sati 22 minuta prije u 23:49

Koji model? To su gramofonski zvucnici i uglavnom nisu imali nikakav naziv niti model. ..... 

koji vjerujem da bolje svira nego ovaj predloženi Edifier R980T kvazi aktivni kinez sa 10W po kanalu za koji je naveden frekvencijski opseg od 70Hz-20kHz, -9dB.  Jasno je da RIZ nije bila neka firma, ali svrstati je ispod ovog kineskog smeća ipak je, mislim, malo previše.

Ti ga trkeljaš samo tako. Vjerojatno nemaš pojma o Edifireu, niti si s istima imao dodira, ali znaš da su "kinesko smeće". Ta smeće firma ima tisuće zaposlenih, ogroman kapital i nije se libila angažirati slavne konstruktore (Phil Jones konstruktor AE1 i Peter Duminy) da bi kapitalu dodali "know how". Testirao sam njihove aktivne zvučnike R2000DB koji su 1990 kn i ostao osupnut...
Koga je to RIZ angažirao da napravi dobre zvučnike? Žiku s Remize?
Dakle predloženi Edifier sigurno ne svira lošije od onog polu raspadnutog Riza s Njuškala. Svira bolje a o praktičnosti da ne govorimo. Ko će normalan Riz zvučnike iz oglasa staviti uz računalo? I još bi dobro došlo kakvo "dobro" retro pojačalo ispod monitora od Sanya ili Fishera iz 1976.
A 590 kn za aktivne zvučnike je previše novaca?

Aj nemojte me zayebavati...haha

Editirao soundnewsdino - 12 sati 12 minuta prije u 23:59
Na vrh
josip_p2p6sn7 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj josip_p2p6sn7 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 56 minuta prije u 00:15
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ti ga trkeljaš samo tako. Vjerojatno nemaš pojma o Edifireu, niti si s istima imao dodira, ali znaš da su "kinesko smeće". Ta smeće firma ima tisuće zaposlenih, ogroman kapital i nije se libila angažirati slavne konstruktore (Phil Jones konstruktor AE1 i Peter Duminy) da bi kapitalu dodali "know how". Testirao sam njihove aktivne zvučnike R2000DB koji su 1990 kn i ostao osupnut...
Koga je to RIZ angažirao da napravi dobre zvučnike? Žiku s Remize?
Dakle predloženi Edifier sigurno ne svira lošije od onog polu raspadnutog Riza s Njuškala. Svira bolje a o praktičnosti da ne govorimo. Ko će normalan Riz zvučnike iz oglasa staviti uz računalo? I još bi dobro došlo kakvo "dobro" retro pojačalo ispod monitora od Sanya ili Fishera iz 1976.
A 590 kn za aktivne zvučnike je previše novaca?
Aj nemojte me zayebavati...haha

Ne vidim razlog da me vrijeđate. Vi mislite da svira bolje, ja ne. 590 kn je za mene 590 kuna previše za to što netko naziva aktivnim zvučnikom. I ima priključak za drugi zvučnik koji je suvremenik onima koji imaju Sanyo i Fisher iz 1976, možda i malo lošiji. U 2019.? To je baš super "know how". 
Praktičnost? Kad su audiofili marili za praktičnost? 
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 49 minuta prije u 00:22
Koji crni audiofili? Koji je to "audiofil" tražio preporuku? Imate li vi uz računalo zvučnike ala Riz s Njuškala?
Što se mišljenja tiče slažemo se. Isto je kao i dupe...svako ga ima..haha

p.s.

što se tiče 590 kn i aktivnih zvučnika. Znam da je nekima teško shvatiti koje je to dostignuće. 590 kn s Uključenim PDV-pm dakle 472 kn neto a u tome je marža dućana i proizvodna cijena s zaradom. Napraviti aktivne zvučnike koji pristojno sviraju za taj novac je opak domet...

Editirao soundnewsdino - 11 sati 45 minuta prije u 00:26
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 sati 1 minuta prije u 01:10

Napisao sam da uglavnom nisu imali nazive modela, pogotovo gramofonski. Inace, znam i za ovaj ZK121. ZK znaci "Zvucnicka Kutija". Bilo je i vecih modela, s vise jedinica u prilicno velikim kutijama. Najzabavnije postane kad netko tko se razumije pogleda skretnicu zvucnika s 4 jedinice, koja se sastoji od jednog elektrolita i jedne zavojnice, malene.

Taj Edifer nisam nikad ni vidio ni cuo pa ga ne bih svrstavao. No vjerojatno za 600 kn svira sasvim dobro. A sto se tice zvucnika koje pokretac teme ima, imam ih i ja! Jos uvijek imam svoju Toscu 10 koju sam kupio od skolskog kolege, mislim 1976. godine, i imam i zvucne kutije, sacuvane. Znam kako to svira. Nosili smo mi taj gramofon i ploce kad smo u srednjoj skoli navecer u velikoj ucionici pravili "disco", spajali startere za "light-show" i u polumraku se stiskali s curama iz kemijske skole... Bas radi te nostalgije zao mi Toscu odnijeti do baje...

RIZ, kao i cijela bivsa YU audio proizvodnja, nije imao bas nesto za pohvaliti se. A kolike su nam tad bile platezne mogucnosti? Dobro da smo imali i to sto smo imali. No, sjecam se jednog ogromnog RIZ-ovog predajnika od 2 kW. U bivsoj vojsci sam 1981., kao vojnik, imao priliku odrzati nekoliko telegrafskih veza s Titovim "Galebom", kad je putovao s njim u Indoneziju i okolne nesvrstane drzave. Taj predajnik je bio jako dobro napravljen. Gdje je predajnik sada? Valjda je istrunuo na nekom otpadu. Tito je u Beogradu. "Galeb" pomalo trune u rijeckoj luci, a ja nesto piskaram po forumu u taj kasni sat...

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 1 sati 56 minuta prije u 10:15
Obzirom da D klasa nudi dobar value for money (usto je i u smislu energetske iskoristivosti stvarno zahvalna), a aktivni zvučnici kao koncept ujedno nude bitnu integraciju amplifikacije i samih zvučnika (pa ujedno mogu ponuditi i vrlo bitnu znanu stvar - sinergiju), potencijal te priče je velik i već i u samoj teoriji, to je šema za dobiti najbolju vrijednost za novac. Jasno, ako te proizvođač ne podere svojim naknadama za know-how. Ali u segmentu entryja, pojava aktivnjaka koji sviraju odlično za novac je praktički pa zagarantirana...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,145 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Nabavka cijevi
Forum: Uradi sam