Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Cijevna pojačala i aktivni subwooferi

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:05
Pitanje je, dali je moguce integrirati sub zajedno sa ostalim zvučnicima u nekoj prostoriji. On je isto izvor zvučnih valova i pozicioniranje je vrlo bitno.

taj problem je vjerojatno glavni uzrok tvrdnji da je sub teško necujno integrirati.

Druga bitna stvar je odabrati sub koji se nastavlja na glavne zvučnike brzinom odziva, principom kutije i slicno. 

Dali lampaš. ovo ono, tjera glavne zvučnike, potpuno je nebitno
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:08
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Ayon Crossfire II u SH vrijedi EUR 4000. Ja sam ga dobio za mnogo manje, ali nebitno.
Odlično je tvoje pojačalo, za glazbu koju ti slušaš, svakako bolje od Ayona.
Ali za klasiku, za dobre snimke jazza, za finu rezolutnu glazbu, SET je bolji.
Moje pojačalo je odlično za sve, a razlog je taj jer je odlično. I nije takvo jer je moje nego je moje jer je takvo. Druga je stvar što tvoja telegrafska nazočnost onomad kod mene nije omogućila bolji uvid u cjelinu stvari. Trebao sam ti pustit klasiku, a tek onda bi ti vilica pala u krilo. I prilično sam siguran da je puno bolji amp od tvojeg Ayona baš u svemu. Pa naravno i u tomu što ne traži nikakvo održavanje tipa tlake s cijevima, zamjene ulja, antifriza... Budući si me zvao u goste, a ja još nisam bio, kad se odlučim pofurat ću i amp. Ne zbog dokazivanja čiji je veći nego za tvoje dobro. Onak, kolegijalno. Ako u nekom apstraktnom slučaju nisam u pravu da je moj amp u svemu bolji za tvoj sustav od trenutno tvojeg, nikad nisam imao problem s priznavanjem činjenica. I sigurno ga neću zbog toga prodati. Ja bih sad ovdje stao jer je kriva tema, kao i obično. Još ti završni post (ne sumnjam) pa onda o subcima.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:09
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

@ Amigo:
Baš me tjeraš da natrpam pojačalo u gepek i pravo Zagreb? I trenutno nije za prodaju.
haha
S tim da moj amp vjerojatno u SH vrijedi (4k€, a vjerojatno i plus) i manje od tvojeg Ayona. Dakle to mantranje o 3X skupljem solidstejtu ne pomaže. Mislim, možda tebi pomaže.
Ayon Crossfire II u SH vrijedi EUR 4000. Ja sam ga dobio za mnogo manje, ali nebitno.
Odlično je tvoje pojačalo, za glazbu koju ti slušaš, svakako bolje od Ayona.
Ali za klasiku, za dobre snimke jazza, za finu rezolutnu glazbu, SET je bolji.
Klasificirat opremu prema zanru glazbe je prilicno diskutabilno da ne kazem neozbiljno.

Ono što se ovdje treba zapitati je koji zvučnici traže kakvo pojačalo.

Veliki Sonusi i tvoje keramike, teško da imaju iste potrebe po pitanju pojačala.  To bi vec trebalo biti jasno.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:11
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Pitanje je, dali je moguce integrirati sub zajedno sa ostalim zvučnicima u nekoj prostoriji. On je isto izvor zvučnih valova i pozicioniranje je vrlo bitno.

taj problem je vjerojatno glavni uzrok tvrdnji da je sub teško necujno integrirati.

Druga bitna stvar je odabrati sub koji se nastavlja na glavne zvučnike brzinom odziva, principom kutije i slicno. 

Dali lampaš. ovo ono, tjera glavne zvučnike, potpuno je nebitno
Tačno. Što bi reko Stevica Kurčubić.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:13

Moje pojačalo je odlično za sve, a razlog je taj jer je odlično.
Dođavola, što reci na ovo?  placo
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:24
Iako sam aktivni sub vlastite izrade imao skoro 15 godina u prilično lošoj sobi, bas mi je bio jedan od glavnih aduta. Međutim, tek u dobroj sobi oči mi je otvorio vrhunski i aktivni REL Stentor sub (kanturina) kojega sam posudio. Podesio sam ga za 5 minuta. Yebeno iskustvo. Bio sam na vagi probati i eventualno kupiti jedan aktivni Velodyne, a na kraju sam ipak otišao smjerom cjelovitih fullrange kištri što ujedno smatram i najboljim pristupom.

A zašto na cjevaše ne spajaju sub? Nikad nisam razmišljao o tomu niti sam bio svjestan. Razlog sigurno nije jer sub ne paše na cijevi (smiješno).

Editirao Apparatus - 30.travanj.2019 u 10:25
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:25
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Moje pojačalo je odlično za sve, a razlog je taj jer je odlično.
Dođavola, što reci na ovo?  placo

Pa to je bila poezija, Gašo.
Hajku haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:33
Nije to haiku već suha istina. Yebo pojačalo koje preferira vrstu glazbe. Dobro pojačalo uopće ne zanima što mu je spojeno kao reaktivni teret (pardon, koji zvučnici), neutralno je, uvijek zvuči kao beton jednako bez obzira na glasnoću i ničim ne odaje svoju nazočnost. Osim uredno gabaritima i glumljenjem ekstra radijatora za centralno. Često.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 10:41
Ali je zvučniku važno, jer nije svaki projektiran za pojačala sa niskim internim otporom.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.travanj.2019 u 11:02
Originalno postano od strane člana: Tornado Tornado napisao:

@donkimizer

O čemu ti? Mali sub niska osjetljivost, veliki sub velika osjetljivost, tjeranje suba sa lampama, i ne znam šta još?!?

haha

Dobio sam nekakav napadaj od ovog čudesnog stupca teksta koji se napravio od teme, ne znam ni sam što sam pročitao. Mislio sam da čovjek hoće spojit sub na lampu. haha

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 10>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Uradi sam