Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Blaupunkt Derby 196... loš zvuk

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Blaupunkt Derby 196... loš zvuk
    Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 12:57
Prije par godina sam dobio ovaj radio koji je u extra stanju., vrlo je očuvan . Nije radio i promjenio sam mu sve elektrolite . Nakon toga je proradio i nakon nekog vremena radio- ne radio . Pd tim mislim da je zvuk bio vrlo izobličen i tih , pa bi nakon nekog vremena bilo dobro. Jučer sam ga otvorio i pogledao da mu nije preostao još koji skriveni elektrolit ali ništa . Prelemio sam pločicu zbog eventualnog hladnog lema , za test ugrijao fenom i nakon toga ohladio radio da nije koji element osjetljiv na temperetauru (zato što bi mi ranije nakon nekog vremena proradio).Dakle prijemnik radi ali zvuk je izobličen, spojio sam se i na jack za slušalice i isto...Bilo koji savjet valja , pozz
[IMG]http://[/IMG]
Na vrh
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 13:53
Dok sam tražio ima li koji Ge tranzistor po kutijicama .Radio je i kr..kr... proradio , ovo je za poludit kad ga sklopim opet će zezat :(
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 14:16
Nastavi trazit germu po kutijicama. Hoce od starosti upravo kr....kr.... pa radi...
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 23:40
Hvala na odgovoru :) , baš tako oće pa neće , i da NOS- Ge stavim nije ni taj baš da neće .
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.svibanj.2019 u 23:45
Bez scopa i babe vracare nece biti srece u pronalazenju uzroka kvara...
Inace germa i papirnati zvucnici su dobitna kombinacija.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2019 u 09:11
TNX , inače kad radi zvuk je TUBE - liki . Jedan sam stari DUAL gramofon preradio tako da sam maknio mehanizam gramofona , gore stavio ivericu i to je bilo 3W mraaaak zvuka .
Na vrh
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2019 u 11:12
Dobro.. Napravio sam audio tracer i ponadao sam se da ću prateći shemu od potenciometra na dalje lako pronaći eventualni element koji je u kvaru . Međutim volje ima , ali znanja nema . Na pojedinim točkama imam na zvučniku tracera fini zvuk , na pojedinim ne .Na VOL potenciometru nemam ni na jednoj točki zvuka . U privitku je slika na kojoj sam naznačio što se događa na štampi , pa ako netko ima volje komentirati i dati savjet kako možda dalje . Na shemi je označena jedna dioda koja je ,kako sam pročitao nha njemačkom forumu u stvari selenski stabilizator , izgleda kao crna kockica i tamo savjetuju da se svakako zamjeni . Opsolentni je dio i zamjena je jedna Si i jedna GE dioda u seriji .Što sam i napravio . Svi ElCo su novi . AC122 sam izvadio testirao na testeru , svejedno zamjenio sa drugim parom AC122 . Izlazni par tranzistora sam isto izvadio i testirao pa vratio nazad jer nemam druge . Crvene strelice su snažan audio , plave slabiji . Na izlaznom paru na bazama imam dobar signal . Na Emiterima jedva čujan . Hvala.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.lipanj.2019 u 08:46
Dali distorzira i s vanjskim izvorom? Jesi ocistio selektor ulaza i ostale potenciometre/trimere?

Editirao Gašo - 03.lipanj.2019 u 08:47
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
sasabcp View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sasabcp Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2019 u 21:58
Pozdrav , jesam očistio sam sve potemciometre, i dva puta temeljito klavijaturu na koju sam sumnjao . Svi su elektroliti novi . Pronašao sam ispod skale još jedan elektrolit kojeg nisam prije promjenio C927 od 0,5MF .Nekako se čak vrećam opet misli da bi bili krivci ova dva AC117 . Ima ruskih NOS GT402i po Ebayu pa bi možda čak naručio par komada . Oduševljen sam prijemom na AM , radi (kad radi) odlično .
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DSD
Forum: Uradi sam