Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Normalni amp za monitore

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Normalni amp za monitore
    Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 09:01
Jel vam padaju kakvi stereo power ampovi na pamet po sljedećim kriterijima:

Tranzistorski 100tinjak watta, ali da lako tjera teske terete.
Integrirana zaštita zvučnika.
Ne pretjerani transformator, po mogućnosti EI koji baš nikad ne zuji.
OK zvuk i izgled.
Na vrh
Ardacer View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ardacer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 15:41
Aha.

Lepai a2020+ 20w apsolutni minimum, ili ljm mx50se, sto je bio dosta dobar savjet od edisona, al moras ga sam napravit. Mislim da ima i dobrih d klasa ampova sad.

Sto se tice kupovnih gotovih pojacala bar u rh, uopce ih ni ne uzimam u obzir koliko kostaju a sta dobijes.

Editirao Ardacer - 04.lipanj.2019 u 15:42
Na vrh
nikolo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nikolo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 15:49
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 15:55
Originalno postano od strane člana: Ardacer Ardacer napisao:

Aha.

Lepai a2020+ 20w apsolutni minimum, ili ljm mx50se, sto je bio dosta dobar savjet od edisona, al moras ga sam napravit. Mislim da ima i dobrih d klasa ampova sad.

Sto se tice kupovnih gotovih pojacala bar u rh, uopce ih ni ne uzimam u obzir koliko kostaju a sta dobijes.

I ta pojačala će potjerat "teške" zvučnike?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 18:24
Đoni jel to neko kviz pitanje?
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 22:45
Nije kviz nego bi gledo neki takav amp.. za Dynaudio.

SH amp ocu da ima zastitu zvucnika. Sad imam svoju sklepanu vanjsku sto mi je glupo.
Imo sam do nedavno pass x150. Po noci kad se probudis zuji trafo. Je mreza, la la la... DC filter vanjski za neki trafo od 1kw isto glupo....

Pisu proizvodjaci za takve ampove da imaju soft start, vecina ima neki osigurac na zici za zvucnike, al sta je s DC?
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 22:56
Pa eto predlozeni Electron audio ION nema nikakav klasicni trafo, ima snage da potjera teške terete, i ima zaštitu od svega i za sve, ukljucujuci i nepažljive korisnike.

RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.lipanj.2019 u 23:27
Ne znam koje bi bilo pojacalo koje Johnny trazi. Dobar toroidni trafo ne zuji. Ako slucajno prozuji, onda vjerojatno ima nesto istosmjernog napona u mrezi. To se rijesava DC filterom. Ograniceni smo samo diodama, a danas se u svakoj trgovinei nadju grecovi od 20A tako da nije problem ni u tome. Dakle, ne mora ici EI trafo ako ne zelimo zujanje.

Soft-start bi trebalo imati svako pojacalo koje ima trafo od 300VA ili vise, nakon 500VA to je obvezno.

DC zastita za zvucnike se lako ugradi ako pojacalo ima prostora za to. Dobro i pouzdano radi i Vellemanov kit iz Chipoteke. Ima i drugih kitova, samo treba paziti da je napajanje tog sklopa nezavisno, a ne da se uzima napon s napajanja pojacala.

Lako je zakljuciti da se sve ovo sto sam nabrojio (DC-blocker, soft-start, zastita za zvucnike) lako ukomponira kad radimo pojacao u samogradnji. A tu vec ima i dobrih kitova za sama pojacala, cak i dobrih kineskih kitova. Takvi malo vise kostaju, ali mogu tjerati i zahtjevnije terete. U samogradnji treba voditi racuna i o hladnjacima i kucistu.

Ako se zeli gotovo pojacalo iz trgovine, vjerojatno i takvo ima (malo tezi je slucaj naci neko s EI trafoom), ali tesko je znati u gortovoj kutiji sto je sve ugradjeno. Recimo da nitko u specifikacijama ne spominje soft-start.

Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2019 u 11:24
Veći toroid više zuji. Ima manji dc otpor primara. Onaj moj pass je imao plitrona od 800va i zujo je. DC filter od 15A je glup.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2019 u 11:36
Originalno postano od strane člana: Johnny Johnny napisao:

Veći toroid više zuji. Ima manji dc otpor primara. Onaj moj pass je imao plitrona od 800va i zujo je. DC filter od 15A je glup.
Zašto je glup? Ne znam, meni se ne vidi glup. Ne samo zato jer sam DC blokadu s elkosima vidio u Levinsonu ispred torusa od oko 5kVA, nego i inače.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
DSD
Forum: Uradi sam