Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pomoć oko odabira

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Snow_Jon_Snow View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2019 u 08:51
Update: kupljeni zvučnici Genelec 8330A.

Preslušao sam sve što sam htio čuti (Dynaudio, Focal, AE1 active, Genelec neki slabiji model) i odlučio se za Genelec. Kupio sam i onaj GLM kit za DSP kalibraciju, ali taj dio još nije upogonjen jer čekam neke druge interkonekte. Zvučnici su spojeni na M2tech Young 3 DSD (hvala Emiru) koji pak je spojen na PiSi sa Foobarom.

Trenutačni interkonekti su neki XLR vulgaris iz musicshopa koji su koštali 60kn par...čak i s tim interkonektima to zvuči vrlo moćno, čvrsto, detaljno, definirano, transparentno, stage ima dubinu i širinu, fokus odličan...baš jučer sam ih prvi put odveo u clipping sa nekom elektronikom i da se nije upalila lampica na Genelecima - vjerojatno nebih to niti primjetio. Svaka dlaka u tijelu se nakostriješila od čuđenja i uživancije u zvuku (sorry ako je to nekome previše detalja u opisu). Da ne bi bilo zabune, napisao sam ranije da konzumiram gotovo sve vrste glazbe (osim žaruljaša) i zaista sve zvuči odlično.

Uglavnom, čekam te nove interkonekte pa da vidim hoće li biti kakvog napretka (osobno očekujem da bude), al ovo je hi-fi pa uvijek ima čuda.

Ako imate kakva pitanja tu sam, spreman pomoći i odgovoriti. Young 3 i Geneleci su kombinacija koju bih svakome preporučio i za te novce mislim da je vrlo vrlo teško nadsvirati ovu kombinaciju.

Možete sad i trolati ako želite :-)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2019 u 09:10
Cestitam na dobrom odabiru. GENELEC radi odlican posao u svim pa i ovoj seriji. Ja imam iz classic serije najmanje 8010A, pretezno ih koristim na viksi pustanje glazbe uz rostilj ili radove po gruntu, cudo malo od zvucnika, odlican tonski balans, tranparentnost, agilnost, ma preslatki su.
Ako trebas provjereno dobre interkonekte na poklon, javi samo koju duzinu po strani trebas.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2019 u 09:41
...da ovo što si napisao za tonski balans mi je nekako najčudnije i još uvijek mi treba malo privikavanja na tu karakteristiku. Uvijek do sada šta god i gdje god slušao, uvijek mi je uho hvatalo nešto što tu u glazbu frekvencijski ne spada, nekakvo stršanje / izdvajanje i barem blagu dominaciju nekakve frekvencije. Novinarski rečeno: uvijek ili strše visoki, ili napumpani bas, midbas, ili izdvojeno srednjetonsko područje ili...ili...

Genelec nema toga, nema to stršanje, nema čak niti neki wow faktor koji dolazi na prvu loptu, ali upravo izostanak te neke umjetne kolorirane atraktivnosti smatram da je wow faktor samo po sebi.

Zaista, preporučio bih...osim toga, uz koje još zvučnike za te novce ide i ugrađeno pojačalo od 100W, DAC, ugrađeni DSP...
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2019 u 09:58
Kupio novo ili SH, Genelece?
Koja cifra?
Na vrh
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Snow_Jon_Snow Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2019 u 11:41
Kupio od AVC-a novo. Cifra je bila jako dobra, ali je bila predmet pregovora pa ne bih u detalje. Samo mogu reći da sam čak i sa GLM kitom platio manje nego što možeš naći na muziker.hr samo za par Genelec-a.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izrada šiljaka i stalaka HOM...
Forum: Audio komponente