Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

budget gramofon

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 08:03
Je, a onda kupuješ digitalne snimke odštampane na novi vinil po 300 kuna i na miru oreš po tomu dijamantnim šiljkom. Pritom svršavaš kak je to nenadyebiva stvar dok ti šiljak poždere visoke za 0,5dB u jednom prolazu. Ne do bog da ti se album svidi pa ga poskrečaš jedno 10 puta. Samo. Digitalija sucks.
haha

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.kolovoz.2019 u 08:54
Pa sto vise pozdere vinil, to vise analogizira taj digitalni master. Ionak blagi roll off slusno popravlja utjecaj digitalije.

Al ne mora se tako za slican rezultat. Trenutno u sustavu 2 slusam zvucnike korigirane na gornjem dijelu spektra, i zvuk je pravo gustan i analogan, s jeftinim Malina plus Hifiberry DAC+ izvorom (Holfi pojacalo). Zvuci analognije od mnogih sustava s gramofonom kakvi se mogu cut po sajmovima derem flacove, i jebe mi se za gram...
Na vrh
Supersaša View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Supersaša Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.kolovoz.2019 u 10:55
Čoek pita za gramophon, ekipa rasteže malinu.

Whatever... Umoran
I found it hard
Its hard to find
Oh well, whatever, nevermind
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.kolovoz.2019 u 21:50
ma ništa računar kao izvor, kategorički sam odbijao, odbijam i odbijat ću... eventualno da mi mp3ice/radio stream vrti u pozadini preko 10m hama-inog pure stereo telefonskog kabela te mbo interuše.

računar je da računa, ne da pušta muziku i tak se ne sluša ista!
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.kolovoz.2019 u 22:16
Pa imaš i onih fensi komponentica, ne trebaš računar.
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2019 u 12:12
ma ništa to, ima upregnut malo lijeno dupe bar cd izvadit ili brinut oko ploče, pusti gigabajti me ne rajcaju nikak.
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2019 u 12:19
Grebalica je grebalica i šlus   , ma Bravo kakve nule i jedinice   
zden

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2019 u 17:22
Ja sam krenuo sa gramofonom od nule prije nekih 15 godina. Dakle nula znanja, nula naslijedenih ploca itd. Danas niti ne pomisljam niti na jedan drugi medij za ozbiljno slusanje. FLACovi za informiranje i onih par albuma koje zelim, a nema ih na vinilu ili su vinili preskupi.

I apsolutno ne stoji da ploce dodu u prosjeku 300kn. S tim da napominjem da me "audiofilska" izdanja ne diraju ni pol posto. Naravno, stvar poprilicno ovisi o tome sto se slusa, ali moj ukus je dosta sirok i nikakvih problema. Kad se iskopa par dobrih distribitera iz engleske/njemacke, nema frke.

Sto se habanja tice, ili ja imam zestoko potumplana uha ili je to sa degradiranjem zvuka uzasno prenapuhano. Sad netko moze ulwtit i reci da to ne mogu cuti ako nemam zvucnike od 100k kn, ali ne bih rekao. Imam izdanja iz 60ih, kupljenih s/h, evidentno slusanih pun k puta i mebi tu nista ne fali. A nije da sam vise novajlija koji ima romanticni fetis na "topao zvuk". Sto se tice digitalnih studija - ako je raden propisan master za vinil, to nije nuzno problem. I ako nekome odgocara CD kao medij, sve 5, sada su jeveno jwftini i super zvuce, ali vinil za mene ima par dodatnih dimenzija.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.kolovoz.2019 u 19:32
ja priznam samo ploce radjene iz analognih mastera. to i grebalica, to je to, to je zlato

ploce s digitalnih mastera, gle'te...dodjem na sajam, vidim vrti se ploca, ali zvuk mi je ko s digitalije
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
On Wall zvučnici
Forum: Audio komponente