Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo za Concerto Home

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 22:39
Ili ako baš hoćete, na primjer sjajna digitalija radit će sjajno i na parketnom podu i na keramičkim pločicama i na komadu stiropora i na pernatom jastuku. I na 4 role WC papira (guzobris). Ostalo su finesice.
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:11
Originalno postano od strane člana: sholky sholky napisao:

Postoji vrlo jednostavan način za provjeru ima li ta priča smisla ili je voodoo. Samo kad na audiofilskom forumu spomeneš frazu "slijepi test" to je automatski razlog za ban. smijeh

Neznam kako ovo protumačiti. Želiš reći da slijepi testovi raskrinkavaju audiofilske zablude i da svi uređaji isto zvuče? Čemu potraga za pojačalom za Concerto Home kada ga na slijepom testu nebi prepoznao..?
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:17
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ili ako baš hoćete, na primjer sjajna digitalija radit će sjajno i na parketnom podu i na keramičkim pločicama i na komadu stiropora i na pernatom jastuku. I na 4 role WC papira (guzobris). Ostalo su finesice.

Finese čine razliku. Naravno da svaka vrhunska digitalija dobro svira na svim podlogama.
Ali na onim dobro i promišljeno dizajniranim još bolje...

Što se konkretne "wow efekt" prezentacije tiče ista je baš reprezentativni slučaj. Na stranu što mislimo Zoki i ja. Imam utakmica u nogama i nije me lako izuti iz cipela. No reakcija posjetitelja je znakovita. Bilo je tamo vrlo iskusnih ljudi i svi su se složili da je bilo bolje...ne različito...osjetno i neupitno bolje...
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:20
Mene zanima kaj se nalazi u tim CD playerima? Da nije Sandra Perković? haha
Na vrh
sholky View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sholky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:33
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Neznam kako ovo protumačiti. Želiš reći da slijepi testovi raskrinkavaju audiofilske zablude i da svi uređaji isto zvuče? Čemu potraga za pojačalom za Concerto Home kada ga na slijepom testu nebi prepoznao..?

Želim reći da slijepi testovi raskrinkavaju gomilu audiofilskih zabluda, a prije svega pokazuju da starijim ljudima sluh drastično slabi. haha

Što se mene tiče - ja samo želim super zvuk i slučajno sam naletio na Concerto za takvu cijenu, pa ajd nek bude solidan ostatak sustava. 
Je li mi stvarno trebao Roksan i bi li čuo i koliku razliku s GC-om ili nekim starim Marantzom - pojma nemam. 
U idealnom slučaju sve to bi trebalo testirati na slijepo, ali nemam idealne uvjete, jbg. ne

Inače, na faksu (fizika) sam radio nešto slijepih testova. 

Jedan je bio ista glazba u različitim formatima. Velik dio ljudi nije čuo razliku niti s 64 kbit/s mp3, iako je taj fakat iz aviona očit. 
Većina nije čula razliku 128 kbit od ostalih (192, 320, origigi cd rip). 
Moglo bi se reći da je tada sustav bio neadekvatan (ne baš audiofilski), ali rezultati su svejedno bili očiti.

Drugi test koji sam radio je da puštam ljudima sinus tonove sve viših frekvencija i kažem im da drže ruku u zraku dok god čuju. 
Većina je spustila ruku nakon 18 kHz, ali neki su je držali u zraku i na 25 kHz.
Onda sam im rekao da sam ugasio zvučnike još na 20 kHz. Šok i nevjerica. haha

Uglavnom - osmisli kvalitetan slijepi test, i gomila toga pada u vodu, prije svega što se tiče sluha pojedinaca. 
I zato audiofili u pravilu ne vole slijepe testove. 
Inače, isto vrijedi i za enofile. haha

Editirao sholky - 14.kolovoz.2019 u 00:35
markoandvanja.com
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:37

Drugi test koji sam radio je da puštam ljudima sinus tonove sve viših frekvencija i kažem im da drže ruku u zraku dok god čuju. 
Većina je spustila ruku nakon 18 kHz, ali neki su je držali u zraku i na 25 kHz.
Onda sam im rekao da sam ugasio zvučnike još na 20 kHz. Šok i nevjerica. haha

Prije bih rekao tinnitus. haha

Editirao donkimizer - 14.kolovoz.2019 u 00:37
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 00:57

Uglavnom - osmisli kvalitetan slijepi test, i gomila toga pada u vodu, prije svega što se tiče sluha pojedinaca...
Baš me zanima kako je bio "osmišljen" test. Prije svega razina okolne buke, vrijeme koje pojedinac ima na raspolaganju i uvjeti (okolina) u kojima je održavan.

Ako se u startu sve to (da ne ulazimo u različitost uređaja) vrlo razlikuje od uvjeta koje netko ima doma, a koji su za nekoga optimalni, bolje zaboravi na taj "test".

Ako se želi nekoga stvarno testirati, dođe se kod njega doma (a ne obrnuto) sa "test zvukovljem" i onda se možemo dogovarati oko detalja testa uz obostrano slaganje. No, ništa od toga nigdje ne bude, tako da ...

Gamut CD3->MF M6 PRE->YBA Passion 400->Totem Mani2 (mod/sig)
IC:Sumić SCBH - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S
Support: SolidTech Radius, Atacama XL600
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 06:54
Mit o blajnd testu (bajdvej jedan od najžešćih u audiju) odličan je primjer kako obična laž zasnovana na pseudologici, ako se dovoljno puta ponovi, postane univerzalna istina bez potrebe za propitkivanjem. Ali, tako je to s ljudima u svemu. Istinom može postati bilo što.

Editirao Apparatus - 14.kolovoz.2019 u 06:56
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 08:45

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Želim reći da slijepi testovi raskrinkavaju gomilu audiofilskih zabluda, a prije svega pokazuju da starijim ljudima sluh drastično slabi. haha

Što se mene tiče - ja samo želim super zvuk i slučajno sam naletio na Concerto za takvu cijenu, pa ajd nek bude solidan ostatak sustava. 
Je li mi stvarno trebao Roksan i bi li čuo i koliku razliku s GC-om ili nekim starim Marantzom - pojma nemam. 
U idealnom slučaju sve to bi trebalo testirati na slijepo, ali nemam idealne uvjete, jbg. ne

Inače, na faksu (fizika) sam radio nešto slijepih testova. 

Jedan je bio ista glazba u različitim formatima. Velik dio ljudi nije čuo razliku niti s 64 kbit/s mp3, iako je taj fakat iz aviona očit. 
Većina nije čula razliku 128 kbit od ostalih (192, 320, origigi cd rip). 
Moglo bi se reći da je tada sustav bio neadekvatan (ne baš audiofilski), ali rezultati su svejedno bili očiti.

Onda sam im rekao da sam ugasio zvučnike još na 20 kHz. Šok i nevjerica. haha

Uglavnom - osmisli kvalitetan slijepi test, i gomila toga pada u vodu, prije svega što se tiče sluha pojedinaca. 
I zato audiofili u pravilu ne vole slijepe testove. 
Inače, isto vrijedi i za enofile. haha

Jedno je imati širok frekvencijski raspon sluha uzrokovan mladošću a drugo je znati čuti. Pokojni Lovro Matačić pod kraj života sigurno nije čuo više od 8-9 kHz ali je bio u stanju čuti ono o ćemu mi možemo samo maštati. Što znači večini mladih zdrav sluh kada su "gluhi" na sve iznad 100 Hz.
"bas je do jaja čovjeće"...haha
Inače blind test je jedan od načina da se testira audio oprema i ja ga ne osporavam,. Da bi bio relevantan treba o problematici, hifi-ju i psihoakustici nešto znati. Ovako organiziran kako si opisao je dilentatizam..
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2019 u 08:59
Blind test bi samo dokazao da 99.9% onih koji tvrde da su iskusni audiofili, zapravo ne mogu odgonetnuti kvalitetu reprodukcije bez da bleje u skalameriju koja ferecera ispred njih.
Odbojnost prema blind testu je zapravo strah da se gore navedeno obistini, pa da im ego bude oskvrnut ili bi morali zacepit gubec na duuugo vremena.

U prevodu nitko takav nebi mogao odraditi ili sudjelovati vuhima primjerice u masteriranju bilo koje snimke na vrhunskom ali nepoznatom sustavu.
To je zato jer ne znaju slusati i ne mogu razaznati devijacije zvuka kod reprodukcije, bez dodatnih informacija

Editirao Gašo - 14.kolovoz.2019 u 09:06
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 23>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: High-End