Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

In audio veritas

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
emaus78 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj emaus78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 09:08
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Pozdrav i dobrodošlica i od mene. Valjda neće biti, kao 100 puta do sad nakon uvoda tipa Elvis je ušao u zgradu, muk i javljanje skoro pa više nikad. Ono, ekipa se lijepo predstavi pa onda se više nikad niti ne ulogira na forum.

Hvala na pozdravu!

Da, vjerujem da je takvih slučajeva dosta. Ali moraš uzeti u obzir da prosječan ljubitelj glazbe nema toliko široko zvanje ni o struji ni o akustici, tako da nekakve rasprave o kamenu s marsa kao postolju za zvučnike ili 99.1% ili 99.2% čistom srebru za kabel nama ostaju egzotične i nemamo pojma o njima pa se bojimo da ne ispadnemo glupi.

Evo ti i prvi primjer. Gore sam napisao post gdje sam stavio 15k kuna kao otprilike cijenu nekog dobrog zvučećeg sustava i poslije tog odem na temu high-end i čitam o tim mašinama gdje najjeftinija dođe ko dobar polovni auto i odma se mislim u sebi: koje sr*nje si napisao, pa jel te sram, pokopat će te ekipa, ubij se rizovim pojačalom, i tak..

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 17:57
Hvala i tebi na zahvali na pozdravu.
haha
Gle, ovo je specifično mjesto. Ja sam tu već skoro 14 godina i nerijetko mi djeluje poput krčme. I sam sam ponekad za to zaslužan. Postoje ovdje ljudi koji nešto znaju i oni drugi koji lupaju da im prođe vrijeme. Većina ekipe, barem starosjedilaca poznaje se s cuge, privatno. Forum je nekoć bio neusporedivo kvalitetniji raznovrsnošću tema, općim doprinosom daleko brojnijih članova i nekim muvingom i ugodnom atmosferom. Dugo već nije tako. Kako god, još uvijek smatram da je bolje postojanje nego nepostojanje ovog foruma. Nego, što ono htjedoh...?
haha
Pa za 15 kila se da složiti sustav koji zvuči jako dobro. Ako ne tjeraš mak na konac i ako nisi nekakav audiofil zadrte kategorije. Pogotovo (možda i obvezatno za te pare) u sekndhendu.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 20:11
Apropo... Baš se i ne sjećam da je netko ovdje proglašen glupanom ako je pitao što nije znao. I sam sam potrošio stotine sati pišući odgovore na pitanja kojima sam se osobno bavio prije 36+ godina. Jako izazovno. Ali, to je solidarnost i kolegijalnost. Kamo lijepe sreće da sam ja u doba kad sam učio audio i bio željan svega, imao ovakav forum. Imo sam mudo od noja. Nije bilo ni interpleta. Barem ne komercijalnog.
Ono što zna iritirati, pogotovo starije članove foruma, neprestano je ponavljanje istih pitanja što upućuje samo na jedno, a to se zove audio indolencija. Baja hoće rješenje svojeg nekog tamo problema odmah i sad, a nije uložio minimum napora da se informira pa i kroz arhivu ovog foruma koja je impresivna, može se reći. Onda isti baja grinta kak je forumska tražilica zakjuratz. Upišeš u Gugl audiofil.net i željeni pojam i instant se čuda događaju. Nema toga što Google search roboti neće pronaći za dio sekunde samo ako dovoljno suziš. Onda kad baje dobiju tako neki odgovor jer ljudima to već ide na yaya, odmah udare kuknjavu o bahatim sivim eminencijama forumskim, kak su bili upozoreni da je ovo mjesto gdje obitavaju prepotentni čudaci, ali eto ipak su zabasali, ali momentalno se kupe s foruma i nikad više amo. Onda oni novajlije koji otvore temu, a samo im je stalo do konfirmacije njihovog unaprijed zacementiranog stava. Pa kad dobiju drukčije mišljenje, naravno za njihovo dobro, udri kuknjavu kak je forum bezveze i kak su svi ovdje bahati p***ri. I kak je sve što je vrijedilo otišlo odavde jer više jadni nisu mogli izdržati. My ass.
Ako hoćeš biti ovdje, moraš biti spreman na to da ćeš povremeno popiti zayebanciju, bez obzira na forumski staž i broj postova i ne znam što jer ovdje smo svi jednaki. Moraš znati primiti i dijeliti. Ovo nije mjesto za mlakonje.
Hmmhaha
I naravno, nitko nije plaćen davati bilo kakve tehničke savjete. Ili bilo koje druge. A kad netko (u širem smislu baš ovaj forum) pustih godina pomaže drugima besplatno, sami odlučite kak se to zove.

Editirao Apparatus - 13.kolovoz.2019 u 20:14
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 20:31
Sad si co'eka isprepadal na mrtvo.....glup
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Dubs View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dubs Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 21:21
Lipo je to apparatus napisa. 

I ne spominji dvi stvari. Lemilicu i kabele i da je nesto precijenjeno jer obatroje su nerelevatna iluzija hm

Editirao Dubs - 13.kolovoz.2019 u 21:21
Right here, right now
Na vrh
emaus78 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj emaus78 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.kolovoz.2019 u 23:38
da

Jep, kužim vas. Nisam ni ja od jučer na forumima.

Ima jedan gdje sam i sam godinama pomagao u struci koju znam (informatika) i to isto tako, potpuno besplatno (također i donirao za forum kad god je trebalo) i pokušavao objasniti po 100 puta stvar do koje se moglo doći s jednim klikom na guglu.
I mene su nervirali tipovi koji ne cijene tuđe znanje i altruizam. Zato se kao prvo trudim ni ne otvoriti temu ako sam mogu naći odgovor.

Ovo moje jadikovanje je više išlo na moju osobnu paranoju da ne ispadnem glup i bezobrazan jer stvarno nemam još dobru teoretsku podlogu za tražiti prave stvari pa još čitam, istražujem i već polako nalazim neke smjernice u friškim temama.  

btw isprika što sam spominjao kabele. lemilicu neću ni slučajno LOLmig

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Musical Fidelity Nuvista 600