Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Mala pomoć oko CD playera

Odgovori Odgovori
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mala pomoć oko CD playera
    Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 10:43
Nešto se dogodilo s mojim Rotel CD-06 playerom. Sve radi OK, ali daljinski ne reagira. Pretpostavljam da je otišao senzor na playeru, jer daljinski od pojačala (koji inače normalno reagira i na playeru) radi normalno na pojačalu. Inače je star nekih 8-10 godina. Neznam točno.
Kako si već jedno vrijeme mislim o nabaviti nešto malo bolje, ovo bi mi mogao biti izgovor.

Našao sam na ebay-u Rotelov CD14 za cca 2600kn. Piše da je bio izložbeni primjerak koji nije niti bio uključen. Kako je kod nas 5100kn, čini se dobra prilika. Pradavatelj im 100% i prek 12000 ocjena, pa mislim da nisu muljatori. Doduše dolazi bez daljinskog (eto malo ironije), ali imam od pojačala, a možda će radit i ovaj od playera. 
Također sam našao kod nas i Pioneerov PD-S901 za 1400 kn.

Da budem iskren nisam siguran dali kupovati polovni player ili je bolje odvojiti više za novi. Ovaj Rotel je praktički novi, ali ako sam dobro skužio ovaj Pioneer je pravi vintage primjerak, koji je zapravo i mnogo pouzdaniji od ovih novih kineza, vijetnamaca i sličnih (ne japanskih) azijata. I plus mogu ga ipak vidjet uživo, a možda i probat kod sebe doma.

Ako imate kakvih preporuka za neke druge playere bio bi zahvalan na informaciji.
Inače imam Rotelovo pojačalo RA 1062 sa zvučnicima B&W DM601.

P.S. Kada vam već gubim vrijeme, kaj velite na Teacov deck V-377 za 100kn? Nije da mi treba, ali bi ga uzeo samo zato jer je 100 knhaha 

Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 10:46
Vidim da ne mogu editirat post, pa onda novi.
Iznos od 2600kn mi nije maksimalni iznos. Za pravu priliku sam spreman dati i više. Mogao bi ići i do 5000, ako se isplati. Više za sada ne, ali tko zna...
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 11:05
Ne znam jel daljinac ima kakve zajedničke tipke što se tiče upravljanja cd playera i pojačala ali svejedno ga možeš provjeriti na jednostavan način.
Uključi kameru na mobitelu, uperi daljinac u nju i klikaj po redu sve i jednu tipku. Ako je tipka ispravna trebao bi vidjeti svjetlo sa IR diode, ako ne radi onda se ništa ne vidi.

Editirao Khadgar2007 - 22.kolovoz.2019 u 11:32
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 11:15
Provjeri opcije forumiranja u postavkama...
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 11:33
Hvala Zed_alive, riješeno, barem za sada.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2019 u 11:59
Originalno postano od strane člana: Damian Damian napisao:

Također sam našao kod nas i Pioneerov PD-S901 za 1400 kn.
Ma to si uzmi dobri čovječe. To ti je za ove nove Formula 1. Samo pripazi na laser, da li čita besprijekorno. Stavi ga na muke s kojim podrapanim cedeom. Čitači za njega znatno su skuplji od nekog prosijeka, ali opet sve da ti jednom i ustreba, za skromne pare suma sumarum imat ćeš odličan plejer.

Editirao Apparatus - 22.kolovoz.2019 u 12:00
Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 11:19
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Ne znam jel daljinac ima kakve zajedničke tipke što se tiče upravljanja cd playera i pojačala ali svejedno ga možeš provjeriti na jednostavan način.
Uključi kameru na mobitelu, uperi daljinac u nju i klikaj po redu sve i jednu tipku. Ako je tipka ispravna trebao bi vidjeti svjetlo sa IR diode, ako ne radi onda se ništa ne vidi.

Probao. Daljinski radi. 
Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 11:20
OK. Idem probat sa ovim Pioneerom. Budem istestirao s nekim CDr-ovim, koje mi čita samo komp. Ak to očita, onda očito radi haha.

Koliko sam vidio taj model je svemirski brod za današnje playere u mom kupovnom rangu. Čak i sa novim laserom, koji je nekih 300 eura, još uvjek se isplati. Samo ih je malo teže za naći.

Jel ima negdje kod nas netko tko može nabaviti te stvarčice?  
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 11:39
Inače, ako ne dobijete daljince uz komponente: večina današnjih telefona ima IR predajnike. 

Na google play trgovini imate dosta aplikacija (neke se plaćaju, neke ne), u kojima izaberete željenu komponentu (proizvođać, tip naprave) i postoji velika vjerovatnost, da ćete je moći upravljati iz mobitela. Iasprobano sa HK, Philips i Kenwood uređajima.  Možda neće raditi baš sve funkcije ali one glavne (paljenje, glasnoća, napred/nazad itd.) hoće.

Editirao Fantocci - 23.kolovoz.2019 u 11:43
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.kolovoz.2019 u 13:03
evo još jedan tenk kojeg bi bilo dobro pogledati...imam takav doma, korektan strojček.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
DIJELOVI: TREBA MI...
Forum: Uradi sam