Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Entry Level sistem dio po dio

Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 19:48
vinil + FLAC. Super mi je kako smo došli do toga da se CDaši pozivaju na ritual haha.

Inače, po meni zedova argumentacija stoji zašto izvor+DAC.

Editirao popol_vuh - 07.studeni.2019 u 20:09
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2019 u 23:29
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

nije fora, turki

imao sam i ja, i imam još i sada, kolekciju cd-ova kakva jest, koju sam izripao, i sad slušam flacove od tih istih cd-ova. i puca mi kita za tim diskovima. bitna mi je muzika a ne pipanje nosača i neke psihičke forice, šta mi je ljepše pod prstima, ritual stavljanja diska u ladicu i pipanja knjižice, i od čeg mi je toplije u glavi. flac je bolji, i točka. bolji DAC-ovi za novac, više opcija, i nema *ebačine s time koliko je loš pogon na cd-u i kad će ti riknuti, i koliko si dao dodatnih us*anih novaca za taj pogon diskutabilne kvalitete

Jos nisam cuo da se netko usrecio sa PC audiom, bilo kojim. Odnosno, dac mozda i nije problematican, ali sve ono sto mu prethodi, od compa, ovakvog ili onakvog, prikljucaka ovih ili onih, napajanja i softwera, nekako ne citam kako postoji standardno ili univerzalno rjesenje. Postoji cost free, plug and play, itd, mozda za entry level...no, cim covjek pozeli vise od toga, varijable, cini se, postaju nebrojene..
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 00:22
Ne postoji nigdje, u ni jednoj opciji standardno ili univerzalno rjesenje.

A opet ja sretan i oprobano maknuo svaku sumnju da ovo sto imam nije izvrstan izvor.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 00:29
@alexatpos:
kako nisi čuo da se netko usrećio...tu ti neki ljudi viču da su sretni s time, a ti im ne vjeruješ smijeh

cost effective za entry level je stock RPi + recimo Hifiberry DAC+ Pro. more i SM jeftino napajanje za početak, svirat će i to solidno za entry level. imam to na sustavu koji je kod staraca i znam kako oke može to svirati, nema tu neke greške

za viši level, to je Gašina modana RPi/Digi Pro komba, uz njegovo napajanje, i pristojniji DAC. nemoj samo sad reć da je to samo za entry level, satrat će te neki... haha

Editirao zed_alive - 08.studeni.2019 u 00:30
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 08:56
Alexa, taj defetistički stav imaš zato jer se družiš s nevoljnicima koji nisu uspjeli. Promijeni ekipu.
haha
Ima itekako ljudi koji su komp audio dogurali do izvanrednih rezultata. Što se tiče varijabli i gotovih recepata ko iz kuharice, toga generalno za audio nema. Kao i obično caruju pamet, trud, nešto sreće i neka lova, ali može se definitivno. A nitko nikad ni u čemu nije uspio ako je u startu mislio da se ne može. Zato gore glavu sokole i pripremi barem 5000€, onako za početak.
haha

Editirao Apparatus - 08.studeni.2019 u 09:01
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dan the man Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 09:32
Može se definitivno sklepati zadovoljavajući comp audio za malo para. Samo što je Turki naumio kupiti cd player, a vi ga napali s nekakvim flakovima (pogotovo zed :)). Samo mu još treba zajebancija s mrežom, slaganje po abecedi, nedaobog ripanje kolekcije, osluškivanje volumia, fubara, runea i ostala popratna sranja... Onda rađe nek si kupi gramofon :)
Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 10:00
Najbolje je pripremiti 5000€, spaliti 4700, a za sa 300 sloziti izvrstan file player/streamer.

I onda usporediti to sa dig izvorom od 100000kn i dalje se nasmjehnuti.

Nazalost lova danas nista ne garantira, osim onom koji je pljunuo.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 10:03
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Najbolje je pripremiti 5000€, spaliti 4700, a za sa 300 sloziti izvrstan file player/streamer.

I onda usporediti to sa dig izvorom od 100000kn i dalje se nasmjehnuti.

Nazalost lova danas nista ne garantira, osim onom koji je pljunuo.
Tih 5000€ je bila patka namijenjena isključivo tebi i znal sam da ćeš momentalno popljugat.
smijeh2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 10:08
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Može se definitivno sklepati zadovoljavajući comp audio za malo para. Samo što je Turki naumio kupiti cd player, a vi ga napali s nekakvim flakovima (pogotovo zed :)). Samo mu još treba zajebancija s mrežom, slaganje po abecedi, nedaobog ripanje kolekcije, osluškivanje volumia, fubara, runea i ostala popratna sranja... Onda rađe nek si kupi gramofon :)
A nee, ne... Netko ubaci komentar i onda to krene. Forumska praksa, ni teme ni pameti. Ako je nakanio kupiti cede plejer, ja ga kolegijalno ohrabrujem. Za komp audio uvijek ima vremena, nikamo neće pobjeći. Što se grama tiče, mislim da nema frke jer je vjerojatno čitao recentnu temu o proračunu brzine obzirom na mjere remena i remenica, pa mu se smučilo.
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2019 u 10:10
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

haha

al nemreš ti dobit tu toplinu, od 300 eura
za zadovoljavajuću toplinu moraš skuriti 5 somova haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA