Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AVID Ingenium

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2019 u 17:09
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

Nigdje ne mogu naći masu ručke http://www.rega.co.uk/uploads/rb303-retail-instructions-master-2013.pdf
Ako je kao rb300 onda je 11g šta znači da mi treba teža zvučnica ili high compliance? Ako sam dobro shvatio po ovj tabelici :https://www.vinylengine.com/cartridge_resonance_evaluator.php?eff_mass=11&submit=Submit
Recimo za zvučnicu Denon 110 tezina 4,8g i compliance je 14 šta bi bilo da sam u zelenom 11Hz. Jesam to dobro shvatio? 

Ovdje sam ti u arhivu jednu stavio par fileova koji bi ti mogli biti od pomoći. Unutra su dva dokumenta koji na dobar način objašnjavaju setup gyro se gramofona. Treći je excel dokument koji ima već definiranu jednadžbu za polja gdje upišeš efektivnu masu ručke, masu zvučnice i compliance zvučnice i izbaci ti rezonantnu frekvenciju. Ovaj nacrt na vinyl engineu je isto dobar...ovo je samo još jedan način da provjeriš stvar i malo je preciznije jer ide na decimale.

Inače, da ,dobro si shvatio iz ovoga što si napisao. Računaj samo da ti je rb300 11,5g efektivna masa. Za 303 niti ja ne znam kolika je, ali vjerojatno je slična. rb250 recimo prema vinyle engineu je 12g.

Editirao popol_vuh - 19.prosinac.2019 u 17:10
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 05:40
Volio bi uzeti micro benz zvučnicu jer vidim da ih svi hvale u ovoj konbinaciji koju sam kupio (gyro i rega). E sad da li da uzmem novu silver ili oštećenu glider SH i SM i šaljem na retiping? Novu silver sam našao u Italiji za 290 EURA a oštećenu glider SH u USA za 80 dolara i pitanje kolko dođe poštarina i glider SM Njemačka 160 EURA.  
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 14:22
Sa ruckom i phonom koji imas, osobno mislim da je glider overkill, iako znam da ljudi uspjesno koriste glider i na entry rega ruckama (na gyru ti nije problem VTA, kao na reginim gramovima). Ja bih isao max na ACE, dok se ne upgradeaju rucka/phono. Osobno trenutno imam BM gold (to je LO verzija ove silver koju gledas) i vec i sa time ces imati ogroman napredak.

Svakako provjeri kod Boze ima li, prije nego uzimas izvana, ja sam svoju uzeo od njega.
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 14:29
Uredu vidjet ću kod Bože. A kakva je situacije s retipingom vidim svakave cijene od 100 EURA do 500EURA i da li to može biti isto kao orginal nakon retipinga? Glider iz USA-a čovjek me traži s poštarinom 100 dolara i neka me dođe retiping 250eura opet se isplati.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 17:04
Ne znam za druge, ali za mene nema bolje zvučnice a dostupne običnom smrtniku od Benz Micro Glider. 
Prije sam mjenjao nekoliko zvučnica da probam, i bilo je ok, solidno, ali kad sam probao Glider, to je priča za sebe, (a još je i polovan i bez veze kupljen, onako za probu..). 
Dakako na Lin Sondek LP12, sa najobičijom Akito ručkom, Lingo, Circus, vanjsko napajanje. 
Bolje mi ne treba ni u snovima. 
Iako "možda ponekad" postoje "mokri snovi" za malo modernijim gramofonom..
Ali kad realno promislim, čemu...
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 19:38
Fancy, jesi li imao prilike usporediti glider i ace? Ja vec sada znam da ce mi nesto od toga dvojeg biti sljedeca zvucnica.
Obican mali skromni BM gold, kojeg imam sada, meni zvuci vec potpuno "ispravno", da tako kazem...BM zvucnice rade dobro sa mojim phonom, plus dobro rade sa ruckama koje razmatram, tako da je sa mene taj smjer vec vise-manje odreden, samo se pitam do koje razine da se protegnem. Dalje od cjenovnog razreda glidera jednostavno ne zelim ici.
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.prosinac.2019 u 22:26
Na žalost nisam imao priliku čuti ACE, iako su obje tu negdje u cjenovnom rangu, možda je Glider malo skuplji. BM Gold isto tako nije loša zvučnica, iako je skoro upola jeftinija. 
Vjerojatno bi sa Gliderom ili ACE čuo razliku. Šteta da nemaš nikoga da posdiš istu pa da probaš, tad je kupovina najsigurnija. A ovako na osnovu nečijeg iskustva i doživljaja, teško je nešto konkretno zaključit a još teže je biti siguran u ispravnost odluke.
Ali ako se odlučiš za Glider pripazi, jer današnji model Glider-a ima više verzija. SL, SM, SH. (kod mene je starija verzija, nema oznake).
SL je "tiha", SM je srednje "glasna" a SH je glasna. Na taj način imaš veći izbor kod uparivanja sa gramofonom, ručkom i komponentama. koje posjeduješ. 
Za mene je i nov Glider bio iznad cjenovnih mogućnosti, ali polovan je bio dosta jeftiniji i stvarno se isplatilo. 
Ja mislim da koju god zvučnicu nabaviš od ove dvije, nećeš pogriješiti jer i ACE i Glider, obe su dobre a razlike među njima vjerojatno spadaju u SF domenu i možda "vukovi" mogu čuti razliku.
Naravno nije samo zvučnica HIFI, ima tu još "svašta nešto"..Da ne počinjem.smijeh
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2019 u 10:38
Fancy, sto se tice modela bilo ACEa, bilo Glidera, idem na low output varijantu.

A ovo sa isprobavanjem zvucnica - to je stvarno tesko jer njih, sasvim razumljivo, ne mozes dobiti na neki demo, a kad ih cujes na drugoj bazi/rucki/phonou i sistemu nemas pojma otkuda uopce cujes razlike. Zvucnice su najproblematicnija stvar za demo. Zato i idem logikom - nesto sto sam vec isprobao i funkcionira mi, samo jos bolje u istom smjeru. A to svi kazu, da je osnovni zvuk i filozofija na svim BM zvucnicama ista.

U svakom slucaju, ne uzimam jos dulje vrijeme nista, ali volio bih znati sto se desava sa firmom, pa ako imas prilike procaskati sa susjedima, bilo bi super da cujemo sto se desava.
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2019 u 19:18
Već duže vrijeme koristim Benz Micro LP zvučnicu i zaista je sve što se o njoj (pozitivno) piše istina.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.prosinac.2019 u 22:02
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Već duže vrijeme koristim Benz Micro LP zvučnicu i zaista je sve što se o njoj (pozitivno) piše istina.

Slazem se. U mom slucaju LPs
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)