Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AVID Ingenium

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2019 u 10:16
Mislim da i moja ima sufiks -s-?!
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2020 u 20:05
Evo zvučnica stigla. Kako je i opisao prodavač, vrh igle izgleda jako dobro samo na kraju igle di je u tijelu zvučnice se nešto desilo i tu se pomiče. zamolio sam jednog člana ovog foruma ako može kontakitirati Micro Benz da vidim za popravak ali za sad mu se nitko nije javio. Čitao sam dosta po netu da Micro Benzo obično nepopravlja nego ti ponudi drugu za nešto manju cijenu. Ima tko kakvu preporuku za servis zvučnica u Europi ako Micro Benz nebude želio popraviti? 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2020 u 14:55
Pošalji svakako i ti mail BM-u. I javi kako stvari idu :).
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2020 u 15:17
Iz BM me prosljedili na servis u Njemačkoj: Benz Micro ,Michael Jacobsen.  S tim da procjenu popravka naplačuju 40EURA ako se odlučiš nepopraviti. Dobio sam još dvije ponude od : FJS Tonabnehmer Service GmbH & Co i Der Nadelspezialist. S tim da ovo dvoje procjena je 10-15 EURA. I cijene igla su im dosta manje nego kod BM. Ima tko iskustva s Der Nadelspezialist?

Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 15:02
U srijedu stize napokon gramofon a za iglu su mi javili da se nemože popraviti i nud mi nove zvučnice 
Benz Micro Gold / Silver series za 250 eura, i druge ali ovo mi je za sad financijski jedino prihvatiljivo. Da li je O.K ta silver ili ima neka bolja za te novce. Ne nužno micro benz? 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 17:29
Čekaj, znači Glidera su naprosto uzeli, rekli "ne može se popraviti" i nude Silver/Gold po malo sniženoj cijeni (to je isto upitno)?

Inače, ja imam BM gold i meni to zvuči vrlo ispravno, uravnoteženo. Direktnu usporedbu mogu dati samo sa Denon dl-110 i Rega Elys (isti phono koji ima MM/MC setting i ista ručka). BM mi je najbolja od te tri zvučnice, iako je i Denonica odlična. Međutim sada je preskupa...ludo koliko joj je cijena porasla. Ja sam ju kupio novu za cca 850kn prije nekih 12/13 godina. Sada vidim da ide za cca 2000kn.

Mislim da sa silver/gold nećeš pogriješiti, samo biraj prema svom phono stageu. Denon dl-110 i dl-160 su isto super. Znam da ljudi sa reginim ručkama vrlo uspješno koriste i dynavector 10x5 (jedino što je bitno da sa njom imaš VTA podešavanje ručke, što na Gyru nije problem...iako nisam siguran kako na Gyru funkcionira mounting rb-303 ručke...nisam siguran je li ta ručka takva da ima samo jedan debeli centralni navoj ili ide na tri točke...ako je debeli centralni navoj, onda nije problem sa VTA). Od relativno klasičnih i uobičajenih kombinacija sa reginim ručkama, tu je i denon dl-304 - to bi isto trebalo zvučati super.

Tu sam nabacao dosta različitih zvučnica po outputu, pa svakako gledaj što odgovara na tvoj phono, ali sa reginom ručkom bi to sve trebalo zvučati stvarno fino, plus radi se o provjereno dobrim zvučnicama. Pričekaj još preporuka i komentara.
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.veljača.2020 u 18:54
Da, nikako mi nisu sjeli iz Micro benza. S tim da recimo kod SAM-audio glider je 750 eura a kod Micro benza s popustom 768 eura.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2020 u 18:49
tbrane - pitanje: glider je imao nešto baš strgano i nije se radilo samo o retippingu ili o čemu se točno radilo?

Editirao popol_vuh - 08.veljača.2020 u 18:49
Na vrh
tbrane View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2020 u 18:05
https://imgur.com/a/gbWq9JD
Stigao gramofon. S tim da je kontauteg stigao bez gumica :( Sad moram čekati drugi uteg. I uputstva su im jako loša. Sva sreća tip na youtubu sastavlja gramofon pa se lako prati. I moja ručka petu zicu (uzemljenje) ima jako kratku, cca 10cm nema šanse da dođe do pretpojačala, pa sam ju zašarafio skupa s uzemljenje od ploče ručke ispod gramofona. Da li je to O.K?
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.veljača.2020 u 20:43
Originalno postano od strane člana: tbrane tbrane napisao:

https://imgur.com/a/gbWq9JD
Stigao gramofon. S tim da je kontauteg stigao bez gumica :( Sad moram čekati drugi uteg. I uputstva su im jako loša. Sva sreća tip na youtubu sastavlja gramofon pa se lako prati. I moja ručka petu zicu (uzemljenje) ima jako kratku, cca 10cm nema šanse da dođe do pretpojačala, pa sam ju zašarafio skupa s uzemljenje od ploče ručke ispod gramofona. Da li je to O.K?

O kojoj ručki se uopće radi? Kakve gumice na kontrautegu? Čija uputstva su loša? Inače, ta uzemljenja često uopće nije niti nužno zašarafljivati...meni između zašarafljene i nezašarafljene zemlje na mojoj modanoj rb250 nema baš nikakve razlike.

BTW: link na slike ne radi :)

Editirao popol_vuh - 14.veljača.2020 u 20:43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,246 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente