Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AVID Ingenium

Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tbrane View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2020 u 22:03
Rega RB303, ima gumice koje na utegu idu unutar tog utega. Uglavnom riješeno, poslali su te gumice i sad sve štima. I možda imam riješenje za zvučnicu. Čekam da mi se vrati s ovog neuspiješnog servisa i pošalje direktno u Švicarku kod stirčeka koji ih radi. Ako sve uspije onda objasnim detaljnije :) 
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2020 u 12:22
Sad baš gledam tu rb303 i jasno mi je što si govorio za ovaj kabel za uzemljenje...kratkoća. Mislim da to možeš normalno montirati na šasiju gyrodeca, ne na preamp, vjerojatno je i predviđeno da tako ide.

Ako ti uleti neka dobra s/h prilika za tecnoweight protuuteg - to je značajan pomak u odnosu na stock rb300 uteg (prvenstveno u smislu utegnutosti basa, ali i ukupne čvrstine zvučne slike), a vidim da bi ovaj rb303 protuuteg trebao biti sličan, samo je druge boje...možda je i materijal drugi, ne znam. Radio sam svojevremeno dosta modifikacija na svojoj staroj regi (i bazi i ručki) i ovo je jedna od modifikacija koja je definitivno imala smisla (za razliku od recimo akrilnog tanjura, koji uopće nisam čuo neko poboljšanje u odnosu na stock stakleni + dobar mat).

Striček u Švicarskoj je neka ofišl osoba od BM-a ili neki slobodni majstor? Inače - je li gyro u pogonu ili čekaš zvučnicu?
Na vrh
tbrane View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.veljača.2020 u 17:53
Za uteg sam gledao ISOkinetik nekih 50eurakošta, budem pogledao i tecnoweight. Premda prvo mislim napajanje nabaviti ili napraviti. Mislim da je tu naj veći pomak. Gyro nije u pogonu jer želim da dođe Micro benz i onda da pustim sve kako spada. Imam zvučnicu MC1 turbo  ali želim sve pustit u pogon kako spada :) A striček je iz Hr. ali zna gospona iz MB koji je u penziji, kolko sam shvatio vlasnika i zamolio ga je da mi uradi zvučnicu. Da sve izvadi ostavi samo školjku/kućište i ostalo novo za smješnu cifru u odnosu kolko je nova. Samo da sve to tako prođe i javim onda detalje :)
Na vrh
tbrane View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2020 u 09:01
Radi Covid-a malo mi se sve otegnulo s pristizanjem stvari ali evo napokon stiglo sve za gramofon. E sad vrh igle na zvučnici mi čudno izgleda kao da je orginalni vrh bio tanji. Da li mi se to samo čini ili...? I kako naj bolje namjestit zvučnicu, uzeo sam ogledalce i imam karton od orginal ručke ali mislim da sam ćorav. 
Na vrh
tbrane View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.lipanj.2020 u 09:08
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.lipanj.2020 u 10:53
tbrane, na ovoj predzadnjoj slici vidim (ako me perspektiva ne vara) da ti je overhang debelo prevelik (ukoliko se radi o rega ručki). Ovaj vrh igle koji ide u brazdu sa dobrim overhangom ne bi trebao biti ispred prednjeg ruba ručkine glave na reginim ručkama.

Što se setupa tiče, zaboravi ogledalce, time se eventualno igraj na kraju. Azimut se na reginim ručkama ionako ne da podešavati, osim ghetto rješenjima sa kajlama...to bih radio samo ako nešto doista nije u redu. Ogledalce u ovoj fazi gdje podešavaš horizontalnu geometriju te samo zbunjuje i čini da ti oko igra dok gledaš u to.

Što se protractora tiče, nije mi drag taj koji dolazi s ručkom original, više volim one na vinyl engineu za regine ručke (Baerwald ili Stevenson - to je sad stvar ukusa, oba su dobra). Pošaljem ti uskoro PM sa protractorom i linkom na neki setup video Michaela Fremera, koji to dobro objašnjava. Ništa drugo ti nije potrebno.

Editirao popol_vuh - 18.lipanj.2020 u 10:54
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.lipanj.2020 u 18:05
tbrane, jesi li uspio? Kako svira?
Na vrh
tbrane View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tbrane Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.lipanj.2020 u 07:29
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

tbrane, jesi li uspio? Kako svira?
Nisam još jer sam kao svaki pošteni radni čovjek Hrvatske uzeo slobodne dane pa spojio s praznikom pa malo na more otišao :) Ali imam sto dilema i problema još.  Kupio sam nove monoblokove (tranzistorske) i novo predpojačalo (lampaško), do sad sam imao obrnutu konbinaciju i čekam da mi to sve stigne jer sam uzeo u trgovini i normalno ništa nema na stanju. E sad dolazimo do dileme staro tranizistorko predpojačalo je imalo phono sekciju ali nije balansirano (nema niti ulaz niti izlaz za balansirano)  novo nema phono sekciju tako da moram uzeti gramofonsko predpojačalo. E sad si razmišljam da zamjenim ozicenje ručke i napravim balansirane izlaze i uzmem balansirano gramofonsko predpojačalo. Da li se isplati zezati s tim? S tim da mi i predpojačalo ima balansirane ulaze i balansirani izlaz(Pro-ject pre RS i monoblokovi Audiolab 8300mb). Nije mi problem čekati da to složim jer bi htio složit da to bude tip top kad pustim da svira :)
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.lipanj.2020 u 14:12
Ja se nikako ne bih zezao sa balansiranim izlazima iz ručke. Po meni totalno bezveze.

A ostatak ovoga što navodiš je totalno konfuzan. Po meni nije dobar pristup slagati sistem tako sve odjednom, pogotovo kad već imaš neke stvari. Korak, pa dugotrajniji život s time, pa korak, pa život s time itd. Više od jedne promjene u sistemu odjednom je nemoguće evaluirati i onda završiš na tome da je čista sreća to kako se sve odjednom posloži. U prijevodu - može biti puno novaca za nezadovoljavajući rezultat, a nakon toga i vrlo teško je odrediti što je što.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
ATC scm19 V1
Forum: Uradi sam