Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

PS Audio Power plant p15

Odgovori Odgovori Stranica  <1 787980
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 6 sati 46 minuta prije u 21:16
Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Je li znas zasto je tome tako kad vec pricas o kukanju. 
Je li to bila znatizelja i cinjenica da se moze izvuc X puta vise snage iz trandje vs cijevi pa da se ekipa malo igra tim novim igrackama. I onda su zvucnici krenuli pratit taj trend da mogu biti uopce i koristeni.
Ili je bilo nesto druo ili trece?
Mene to zanima jer ovaj sada smjer smatram inferiornim i tehnicki potpuno neispravnim. Dakle, sve sto se danas kupuje, vecina, je tehnicki gledano potpuno neispravna roba. cool
Samo molim bez slavodobitnog udaranja u šargiju jer fudbal si omašio. Ponovna revitalizacija cijevnog audija jedna je od žešćih podvala u povijesti audija, a bilo je toga malo više. To se nije dogodilo zbog tobožnje superiornosti cijevi (smiješno) nego zbog ponovne prodaje i zamaha industrije. A poznato je da su među financijski najlikvidnijim audiofilima ujedno i uredno ponajveći nostalgičari (čitaj perspektivna gerijatrija) kojima nije bilo odviše teško uvaliti patku o superiornom toplom zvuku cijevi iz njihove divne mladosti kad su svijetom tekle bistre rijeke, a tratinčice su cvale iz balege na svakom koraku i kad je prdež mirisao. Pitam se zašto onda seljaci više ne oru traktorima na paru i zašto vlakove više ne vuku parnjače u koje garavi šljakeri bjesomučno lopataju ugljen? Ili zašto preko bare ne letimo propelercima? Revitalizacija smiješno primitivne i ničim tržišno opravdane (osim gladi za profitom) naprave gramofona dogodila se zbog sličnih razloga iako je tu priča ponešto kompleksnija ponajviše zbog začudno predugog razvoja nasljednog medija i percepcije prevare obećanjem o savršenom zvuku zauvijek.

Vidim da to stalno valja ponavljati jer se ovdje sjedi na očima pa onda ajd: niti jedno pojačalo nije bolje samo zato jer je cijevno, a bogami niti samo zbog toga jer je tranzistorsko. To isključivo i jedino zavisi od umijeća konstruktora. Osim što su cijevni uređaji ubij bože neekonomični uz ogromnu, a sasvim nepotrebnu potrošnju stakla, drveta, željeza, kroma, bakra i inih više ili manje dragocjenih sirovina. Isto tako nadalje, stvarane su nove tehnologije izrade zvučnika s nekoć nezamislivim materijalima jer napredak tehnoligije jest ogroman (i u segmentu realnog mjerenja). Nekad si na raspolaganju imao papir ili deblji papir ili karton, žebelezo, bakar i ljepilo. I svi su manje ili više uspješno radili takve drajvere. U jedno doba mahom širokopojasne sa svim mogućim ograničenjima takvog koncepta. Pa su razvijeni dobri pojasni drajveri, a potreba za kompleksnim skretnicama je rasla i neke od konstrukcija su s pravom nazivane žderačima struje. Osim toga, zašto ne prodavati zvučnike s više drajvera kad netko želi kupiti? Danas postoje nikad bolji zvučnici za manje para jer je u tom dijelu konkurencija najviše brijala. Pojačala su konceptualno ostala na razini davnih vremena (da i ona na trandže) i dojma sam kako je tu učinjeno daleko najmanje. Dočim, t.zv. digitalna pojačala sve su bolja i bolja i nekako mi je očekivati da će u konačnici istisnuti ove snagatore od 50+ kila. Što bi bilo i normalno jer i tu se u navedenom svjetlu radi o rasipanju resursa. Neće to biti preko noći, ali bit će. Možda i prije nego poumiremo mi zadrti poklonici đusi dizajna. Samo će cijevi naravno ostati jer atavizam je preyebena stvar.
haha

Rekao bih (a dugo pamtim) da je za novonastali trend izrade sve jačih i strujno moćnijih ampova, a nešto kasnije i monstruma u velikoj mjeri odgovorna pojava t.zv. true ribbon zvučnika tamo negdje krajem 70-ih koji su kurili pojačala kao na tekućoj vrpci, ali kad su ih ipak namolili raditi, svirali su potpuno nečuveno do tada u povijesti audija. Navodno. Uz naravno vječitu glad za profitom.

Nabacao svašta (rijetko pišem s umišljajem jer koristim mind flow tehniku) i da ne duljim previše, svakomu na izbor. Njegujte vlastite zablude poput krhkih orhideja u vrtu predrasuda. A moje molim ne dovodite u pitanje jer ću vas sve razbit.
haha

Editirao Apparatus - 6 sati 40 minuta prije u 21:22
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 5 sati 50 minuta prije u 22:12
Bilo bi dobro uzeti ponajbolje setupe svake dekade a unazad njih recimo 4-5 i imati izravnu usporedbu pa da vidimo dokle smo dogurali ili odgurali..
IMHO nisam bas siguran da bi pobjednici nuzno bili najmladi clanovi drustva.
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 5 sati 37 minuta prije u 22:25
Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Originalno postano od strane člana: Dorian Dorian napisao:

kao sto je cini mi se kolega Pinco neki dan rekao, tesko je toplu vodu izmislit u audiu, sve je kopija kopije, tako si i ti u pravu sto kazes, hibrid lampe plus trande nije nista novo.
no zanimljivo je kako su to napravili i da nema nikakvog misticnog chipa, odnosno nema nikakvog chipa na putu signala i nema ni jedne smd komponente na putu signala
zanimljivi dio je kako su povezana ulazna lampaska sa izlaznom sekcijom, prilicno neuobicajen spoj i bar ja nikad nisam nesto slicno vidio kod drugih firmi.
sto se tice zvuka vjerojatno je fora u detaljima
izbjegli su koristiti P tipove trandi, tako da je sve u N tipu i sve je uparivano do bola, Vgs na 0,025V, istina jednom je g.Pass rekao da  moze uparavanje i na 0,01V pa su tu ostavili prostora za poboljsanjeobrva
uglavnom cisto subjektivno meni zvuci otvorenije i zivlje od FPB serije, razlika u snagi je potpuno nebitna jer ne znam kome i tko uopce treba vise od 250w u sobi
Ooo gle, ipak će biti nekog progresa, a ne samo crno-bijelog hraćkanja bez razmišljanja. Obzirom na tvoj karakter i tešku prirodu, začuđujuće.
haha
Što se tiče snage, kod pojačala je više uvijek više. Sigurno. Samo što većina to ne razumije. Ne zbog razglasnih glasnoća nego zbog sasvim pragmatičnih razloga. A ti kao samotaki stručnjak sigurno znaš o čemu govorim.
Dobro si reko, subjektivno i u zadanim uvjetima obzirom na okruženje sustava, tvoje shvaćanje zvuka... Ja vjerujem da imaš odličan zvuk ili barem da si ti u to uvjeren. Bez obzira na izbor krivog pojačala. 
haha

rekoh ti odavno da sam imao fpb400 na stolu i da sam za razliku od tebe mogao direktno usporediti, mene to sa stanovista ego trip pristupa uopce ne dira i da me se krell dojmio rekao bih bez frke krell je bolji bhk je losiji neovisno kojeg imao ili nekog treceg, uopce nisam tim opterecen, ma koliko netko stekao takav dojam, isto tako sam ti rekao da je slusno vec na prvu bhk zivlji i otvoreniji i to je bas ono ne nijansa nego ocito i okrenut ledima dok radis nesto drugo je ocita razlika
ovo ne znaci da pljujem krella i dalje je to amp snova i bolji od vecine uredaja koje vidam kod drugih
i ne bi valjalo da ti to cujes kod sebe jer nikad ne bi priznao, a grizlo bi te, zadrzimo se onda na tome da oboje imamo odlicne uredaje i da oboje mozemo jednako uzivati u mjuzi

Clap
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 5 sati 14 minuta prije u 22:48
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Nabacao svašta (rijetko pišem s umišljajem jer koristim mind flow tehniku) i da ne duljim previše, svakomu na izbor. Njegujte vlastite zablude poput krhkih orhideja u vrtu predrasuda. A moje molim ne dovodite u pitanje jer ću vas sve razbit.
haha

Apparatus, evo ti jedan plus za zalaganje i trud. Nabacao si svasta, ali sve uglavnom stoji. Da nisi nazvao gramofon smijesno primitivnom napravom, bilo bi bez uglavnom.    smijeh

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 4 sati 59 minuta prije u 23:03
Dobro, možda sam pogriješio ne nazvavši ga tragikomičnom napravom. Isprika.
haha
A ti Gorane ne moraš pljeskati. Barem je Krell FPB300cx hiperanalitično i čisto pojačalo, samo je to Dorianu nekako uspjelo promaći.
haha
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 32 minuta prije u 00:30
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Interesantno bi bilo skužiti (tko nije; tko jest, nek gukne što je razlog) odakle kreće toćno ta power hungry priča.

Prva točka, proizvođači drivera. Jel njima život jednostavniji, jeftiniji, ako proizvode drivere niže osjetljivosti?

Sve si prevrnul naopačke, prvo je snaga bila skupa, čitaj: lampe. Onda su se tranđe razmahale sve većim količinama snage (npr. znaš čiča Bob Carvera haha), pa je naravno snaga pojeftinila.
A pošto je snaga pojeftinila, više nije bilo nužno proizvoditi isključivo visokoosjetljive drivere, odnosno otvorila se mogućnost konstrukcije manjih drivera, koji su posljedično znatno manje osjetljivi (Hoffmans iron law), a usput je i estetska prihvatljivost malih zvučnih kutija učinila svoje da istjera visokoosjetljive zvučne ormare iz dnevnih soba isfrustriranih žena. haha

Realno gledano, danas čak i najniže osjetljivi zvučnici (ja ih nazivam: iskreno specificiranima) trebaju skromnih 100 W za potrebe većine ljudi, aj da budem pošten, nek bude 200, a sve iznad toga kad ti netko kaže da ti "treba" je vjerojatno nekakva prodaja...to što zvučnik možda ima power handlinga 1000W ne znači da ćeš ti roštiljat toliko ikad. U biti bi za sve glasne slušače bilo bitno da utvrde maksimalnu snagu nužnu za njihove potrebe, odnosno headroom trenutnog sustava.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 787980
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,318 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
PS Audio Power plant p15
Forum: Dodatni pribor