Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Vasa kolekcija? vinyl ili cd?

Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 21:16
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

jedino što smartphone nije ugašen ni kad je ugašen, on i dalje radi na razini svog operativnog sustava. ako se htjelo u potpunosti eliminirati bilo koji mogući objektivni utjecaj, trebali su povaditi bateriju

Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Svaka čast, ali ja mogu samo sa svog stajališta i iz svog iskustva tvrditi kako, da nije ekrana, u mom slučaju češće mog smartphone-a nego Kindl-a jer mi je uvijek pri ruci kad god imam vremena za čitat, ne bih pročitao niti mali postotak knjiga koji sam pročitao...
.
.
.

Super, ali i jedno i drugo irelevantno za diskusiju.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 21:27
Kako  to mislliš...?

Možda se nisam izrazio kako treba, tj. rekao ono što sam želio...

Osobno ne doživljavam nikakvu razliku u konzumaciji teksta iz knjige ili sa ekrana...

Možda sam sad bio  jasaniji, jer u biti, tako osjećam i prema glazbenim formatima...

Pa osobno ne mogu uopće doživiti argumentaciju kako je to sa novih formata 'fast food' i drugačije...

Ne znam kako drugačije doprinjeti diskusiji osim iznošenjem svog iskustva...

Ne mogu istinski znati kakva su tuđa iskustva po tom pitanju...

Again, I believe it ain't what you got, it's how you use it...

smijeh
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
zuti mrav View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuti mrav Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 21:41
Meni osobno nikakav fetiš nije bia vadit cd iz kutije. Samo teška tlaka. Ne vidim kako sam više uživao u glazbi tada nego sada. A da iman gramofon, bacia bi se kroz prozor.
Nismo svi isti.
Isto tako, razumijen da je to ljudima gušt i poštujem.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 21:48
Originalno postano od strane člana: zuti mrav zuti mrav napisao:

Meni osobno nikakav fetiš nije bia vadit cd iz kutije. Samo teška tlaka. Ne vidim kako sam više uživao u glazbi tada nego sada. A da iman gramofon, bacia bi se kroz prozor.
Nismo svi isti.
Isto tako, razumijen da je to ljudima gušt i poštujem.

Izripao sam sve svoje CD-e u FLAC i nalaze se na NAS-u s ostalom glazbom (odvojeno naravno, kod mene je to apoteka, jbg OCD valjda), ali  nekako mi opet draže pustiti CD.  Nema racionalnoga objašnjenja, ali ja barem to priznam :-)
Zvuče isto, i CD transport i FLAC "transport" su coax kabelima ubodeni u isti DAC, ali eto nije mi neka tlaka kao što ti kažeš.
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 22:37
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

Izripao sam sve svoje CD-e u FLAC i nalaze se na NAS-u s ostalom glazbom (odvojeno naravno, kod mene je to apoteka, jbg OCD valjda), ali  nekako mi opet draže pustiti CD.  Nema racionalnoga objašnjenja, ali ja barem to priznam :-)
Zvuče isto, i CD transport i FLAC "transport" su coax kabelima ubodeni u isti DAC, ali eto nije mi neka tlaka kao što ti kažeš.

ja sam se toga riješio na način da nemam cd, pa nema ni dileme zlatni_zub

prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 22:51
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

ali čini mi se da to ni izdaleka nije isto.

nije nužno isto niti kako će dva korisnika koristiti koji od sustava, i u kojoj mjeri

ako govoriš da je u comp audiu vrag koji lako može natjerati čovjeka da šalta po pjesmama, i između pjesama, i slaže playliste i tako, jest, to je istina. i opet, da li to znači da će korisnik comp audia doista tako i slušati? ne znači. do korisnika je

ako ti na comp audiu pustiš čitav album, logično je da ispuštaš iz svojih ručicu i kontroler(smarphone, tablet, štogod), ne treba ti više. slušaš album i opet si samo ti i muzika, baš kao da slušaš preko cd-a. a bogami, ako voliš slušati cijele albume, slušat ćeš ih i na comp audiu, nećeš se toga odreći, neće te ta ljubav proći
prava hifa čini te gladnim muzike
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 22:53
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ja sam se toga riješio na način da nemam cd, pa nema ni dileme zlatni_zub

Jedan prijatelj ima oko 2000 CD-a, sve originali i dosta japanskih izdanja, a već godinama nema player. Kupi, napravi FLAC i spremi. Kaže ono što nemaš na fizičkom mediju i nije kolekcija i čak se mogu djelomično i složiti s time, ali bila to kolekcija ili ne uživam i u slušanju FLAC-a. Bitna je glazba.
Kupujem i dalje po malo, neke albume koje sam nabavio u FLAC-u a dosta ih slušam i kupim kada se pojave povoljno na Amazonu ili Discogsu. Prije par dana mi stigao Keith Jarrett - Whisper Not, dupli CD 8 funti.
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2020 u 23:26
meni su osobno draži fizički mediji.
Ono, nešto tražim pa sam našao, pa valjda me veseli kad sam ulupao neku lovu i vrijeme za sve to.
Drugačije mi je posjedovati na taj način nego u oblacima, tako da ispada da sam staromodan, iako uz te neke spotifaje dite si isto veseli priuštiti nešto za grebalicu.
Ima to neku svoju draž.
Mali ide na fer pa bi se dalo nekaj comp nakemijati za dodatni izvor i kolekciju, ali nikome se ne da u tom smjeru putovati tako da ostaje skalamerija do daljnjeg u sobama.
Volim tu plastiku i stripove nanašat, iako me žena sve mrkije gleda.
Imam osječaj da misli da sam potrebit.
Uostalom nisu ni meni jasne te silne kutije sa cipelama pa se ne žalim.
smijeh
Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2020 u 10:37
Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Da, probao sam i ne cujem razliku kod 16bit Tidal vs lokal. Razlike mogu postojati, ali to je onda vjerojatno problem lokalne mreze. Koristio sam nekoliko laptopa i desktopa kao Roon core, dakle kao "server". Medju njima postoje razlike, medjutim razlika izmedju Innuosa i njih je puno veca. Zadnje od PCja sam koristio Pavillion sa i7, SSDom itd. Doslovno kanta, u usporedbi s lakocom, transparentnoscu i nenametljivoscu Innuosa.

To te ja pitam...prvi put imam info da je zvuk preko Tidala tj. glazbenog servisa iste kvalitete kao i preko ostalih nosača zvuka.
Malo me muči što treba ipak kupit pilu kao što je taj Innous od 12ak keka eura.
Ah...kao i mnogo puta do sada u hifi, izgleda da nema đabe ni u stare babe.

Inače svim imaocima CDova a koji to smatraju vrijednom kolekcijom. Odbacite okove . Svaka kolekcija CDova pa tako i moja je obično stvar kompromisa. Uđeš u dućan s namjerom da kupiš nešto sa svoga popisa a kupiš nešto drugo. Ili kupiš CDe sa add ili starim ddd snimkama, a današnje ddd snimke bolje zvuče i preko mog Sonnosa nego neki originalni stari CD. Ili uđeš u dućan s 200 kuna i nema šanse da kupiš nešto izvan klasike ili jazza ili rocka tj. one vrste glazbe koju već slušaš.
A s glazbenim servisom imaš slobodu da slušaš što god hoćeš. Ja nanovo otkrivam ECM etiketu, jazz, tradicijsku glazbu, domaću glazbu pa i ozbiljnu glazbu izvan baroka, klasike i romantizma.
Uživancija je kad čitaš Dražen Vrdoljakove Moje Brazde i njegove kritike ranih pjesama Ive Robića , pustiš te iste pjesme s Deezera.
Sonos connect, Metronome LePlayer 2s, Sumić BH2 strujni i interkonekt, McIntosh MA9000, Kubala Sosna Fascination, Serafino Tradition
Na vrh
Muzikman View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Muzikman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.siječanj.2020 u 16:47
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Originalno postano od strane člana: Muzikman Muzikman napisao:

Da, probao sam i ne cujem razliku kod 16bit Tidal vs lokal. Razlike mogu postojati, ali to je onda vjerojatno problem lokalne mreze. Koristio sam nekoliko laptopa i desktopa kao Roon core, dakle kao "server". Medju njima postoje razlike, medjutim razlika izmedju Innuosa i njih je puno veca. Zadnje od PCja sam koristio Pavillion sa i7, SSDom itd. Doslovno kanta, u usporedbi s lakocom, transparentnoscu i nenametljivoscu Innuosa.

To te ja pitam...prvi put imam info da je zvuk preko Tidala tj. glazbenog servisa iste kvalitete kao i preko ostalih nosača zvuka.
Malo me muči što treba ipak kupit pilu kao što je taj Innous od 12ak keka eura.
Ah...kao i mnogo puta do sada u hifi, izgleda da nema đabe ni u stare babe.

Inače svim imaocima CDova a koji to smatraju vrijednom kolekcijom. Odbacite okove . Svaka kolekcija CDova pa tako i moja je obično stvar kompromisa. Uđeš u dućan s namjerom da kupiš nešto sa svoga popisa a kupiš nešto drugo. Ili kupiš CDe sa add ili starim ddd snimkama, a današnje ddd snimke bolje zvuče i preko mog Sonnosa nego neki originalni stari CD. Ili uđeš u dućan s 200 kuna i nema šanse da kupiš nešto izvan klasike ili jazza ili rocka tj. one vrste glazbe koju već slušaš.
A s glazbenim servisom imaš slobodu da slušaš što god hoćeš. Ja nanovo otkrivam ECM etiketu, jazz, tradicijsku glazbu, domaću glazbu pa i ozbiljnu glazbu izvan baroka, klasike i romantizma.
Uživancija je kad čitaš Dražen Vrdoljakove Moje Brazde i njegove kritike ranih pjesama Ive Robića , pustiš te iste pjesme s Deezera.

Innuos Statement je €12k, ali nemam taj model. Puno skromnije, ZEN MkIII, kupio prije par mjeseci direktno od tvornice u Portugalu, €2.100. Ah, ECM, oduvijek u srcu; imam 530 naslovacool
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 6789>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)
Forum: Audio komponente