Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Interkonekti - zvučne razlike

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 14:49
Prica o aktivnim sklopovima tipa izlaz vaseg pretpojacala i ulaz izlaznog pojacala, događa se interkacija jednaka onoj u samim unutarnjim stupnjevima pojacala snage.

Ako je to dobro konstruirano ili pogođeno u slucaju odvojenih komponenti to radi dobro bez velikog obzira na vod koji ih povezuje, vazno samo da je korektno izrađen.
Ako je konstruktor usrao motku u unutar sklopova u nekom uteđaju ili ako su dva zasebna uređaja u mismatchu, nista ne pomaže , osim pobarfanih , djelova,kabela kojima se pokusava zakrpati nespojivo.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 14:56
Pa i najgora žica prenosi signal sa kraja na kraj.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:21
Jasno sam napisao, koretno konstrurana i izrađena zica za audio. 

Takvih ima i za 2 eura/m.

Napisao sam svoje stavove koje sam izgradio na temelju svojih iskustava i amen što se mene tice.
Probavam sve što ima potencijala i bez obzira za koje je trziste izrađeno.

Ponavljam još jednom, neutralan, odlican sustav može i mora prenesti svaki glazbeni žanr na način da te uvjeri da slusas živu glazbu, najpribližnije kako je to netko zamislio.
Takvi sustavi se mogu prepoznati po tome što nemaju izražen svoj zvuk nego svaki ubaceni album ima svoju pricu i zvuk, uvijek jasan bez gužve ili zamora pri slušanju.
Mislim da sam to naveo vec x puta ovdje na forumu, al izgleda nije jasno što mislim.

Sutavi koji su izgrađeni tako da samo dobro snimljen jazz ili klasika zvuče dobro preko njih, a kad staviš Bowia ili neki hard rock ili zvuči mlitavo ili preagresivno i boli glava i oces stišati, to nisu ni nautralni a ni dobro ustrojeni sutavi. To nije hifi to je lifestyle, kak kaže Jango.

Editirao Gašo - 07.ožujak.2020 u 15:24
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Neotech SOCT-18 TP,Canare 4S8, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:25
Nema veze, ja govorim o jednoj stvari... ti o drugoj. Nije bitno.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:34
Ti govoriš o nesvjesti a ja o svijestihaha
Ukratko jel?

Ako znaš uživati u raznolikim glazbenim žanrovima, vece su sanse da sustav stremi neutrali.

Tak barem ja to vidim.

Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:37
Originalno postano od strane člana: vdem vdem napisao:

Vezano za bolje razumijevanje tekstova, mislim da trebamo imati na umu osobne razlike, želje i očekivanja.

Vrsta glazbe, realizacija iste (mastering) osobne navike tj kada i zašto palimo glazbu jako utiču na stečene dojmove o glazbi samoj, ali i o sistemu te komponentama.

Dodatno, vjerujem da kod svih postoje dva klasična načina slušanja: kritičko i nekritičko, tj "audiofilsko" i "opušteno". Dojmovi stečeni kroz ta dva različita iskustva bi trebali biti odvojeni. Ugrubo rečeno jedan se odnosi na glazbene vrijednosti, drugi na audiofilske vrijednosti. Nije to 100% točno, te vrijednosti se ipak preklapaju... ovako je napisano zbog jednostavnosti.

Te osobne pretpostavke uz osnovne uvjete (soba, struja) rade veliku razliku u recimo perspektivi iz koje stvaramo dojmove o sistemu i komponentama. O nekim stvarima se dosta pričalo, soba, struja, akustika. A o nekim kao vrsta glazbe, kvalitet snimke, da li dojmove gradimo u opuštenom ili kritičkom načinu se nije pričalo.

Svaka vrsta glazbe ima neke "must have" elemente da bi uopće nazvala tom vrstom glazbe. I normalno je da svako želi maksimizirati kvalitet upravo tih elemenata koji su osnova vrste glazbe koju sluša. Što naravno smanjuje doživljaj drugi stvari možda značajnih za drugu vrst glazbe.

Htjeli ili ne, glazba koju slušamo utiče i vodi nas različitim audiofilskim putevima. Utiče i na rafiniranost pojedinih audiofilskih dojmova. Utiče i na slabo razumijevanje kada opisima želimo dočarati audiofilske dojmove o pojedinim efektima unutar zvučne slike. Jer iako kažemo primjerice "stage", "fokus", "dinamika"... te stavke sigurno nisu na istim nivoima važnosti, rafiniranosti, doživljaja kod sugovornika.

Rock bez malo naglašene "energije" je nula bodova... bez obzira koliko je isti sistem vrhunski za klasiku. Jazz snimke su posebna priča... možda većina nas upravo to konzumira i opisuje ali i one vode nas... i naš sistem u specifičnom smjeru koji nije 100% kompatibilan u smislu kvalitete reprodukcije drugih vrsti glazbe.

Sistem, tj zvuk sistema  se gradi. Gradi se prema osobnim preferencijama i vrsti glazbe koju slušamo. I tu nema univerzalne tj objektivne tj jednoznačne, mjerljive kvaltete. U razgovorima, razmišljanja, opisi dojmova, želja su ipak različiti iako naizgled govorimo o istim stvarima.

Ovo je  odlično napisano.Bravo.
U ovom  napisanom se slažemo,međutim ,razilazim se sa  audiofilima  koji  zvučno nezadovoljstvo  pokušavaju riješavati  izmjenama kabela.  Ima toliko puno nepoznanica u našem sistemu/sobi  što bi mogao biti uzrok nezadovoljstvu  .

p.s.
 Zamjena kabela  liči mi  na priču kad se prijatelj  žali prijatelju kako je kupio nove vrhunske gume a  auto i dalje "bježi",Ovaj mu odgovara  jesi li provjerio amortizere ,jesi li štelao trap?
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:48
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Ti govoriš o nesvjesti a ja o svijestihaha
Ukratko jel?

Ako znaš uživati u raznolikim glazbenim žanrovima, vece su sanse da sustav stremi neutrali.

Tak barem ja to vidim.

Ipak ću dopisati osvrt na tvoj tekst. Po tebi je sasvim razumljivo da smatraš da postoje sustavi:

- koji odlično sviraju klasiku, loše jazz i rock.
- koji odlično sviraju jazz, a loše klasiku i rock.
- koji odlično sviraju rock, a loše klasiku i jazz.

Ti kažeš da je neutralan sistem onaj koji se ne ističe u niti jednom glazbenom pravcu. Ta činjenica znači da mora biti kompromitiran u izvrsnosti vezano za pojedinačni (i željeni) glazbeni pravac.

Zašto bi neko tko sluša klasiku kompromitirao svoj sistem da bi mu rock (koji ne sluša) zvučao bolje? Imamo li objektivno pravo reći da je njegov sistem manje neutralan od nekog drugog?

Sistem koji izvrsno svira klasiku je jednako neutralan kao sistem koji izvrsno svira jazz ili rock. Svaki u svojoj domeni.

Ne postoji alat koji je jednako dobar u svim poslovima. Ovisi o namjeni alata... različiti alati daju različit rezultat... i njihov specifični kvalitet nije direktno usporediv.

Editirao vdem - 07.ožujak.2020 u 15:52
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:48
Slazem se da svaka glazba ima neki "must have" al ajmo reci da što je sustav bolji i neutralniji podržava sve bolje "must have" vecine snimaka i žanrova.
Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 15:59
Što sve skupa znači... da ako želiš korak dalje tj izvrsnost iznad standardne ili univerzalne... moraš se specijalizirati i svjesno kompromitirati "univerzalnost".

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.ožujak.2020 u 16:10
Zašto?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...
Forum: High-End