Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Redoslijed upgradea: ručka vs. zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 14:34
Ozicenje na gramofonu donosi veci upgrade od rucke i zvucnice?!huhUvik hebene zice,pa kako vam se da vise?!

Editirao goran st - 29.ožujak.2020 u 14:35
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 15:29
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Da, isključivo proba. Najveća radost audiofila, a ujedno i ponajveće prokletstvo. Opet kažem, kad bih ja bio u tvojim šlapama, učinio bih to my way. Bio bih strpljiv poput klisurine i skupio pare za SME IV. Onda bih našaraufao sadašnju bulju i uživao. Pa bih krenuo u bitku za adekvatnu zvučnicu. Tek zatim bih se igrao suspenzijom. Na kraju bih sve zaokružio eksperimentima s podlogom i podloškama. To je moja logika redosljeda bez da me nešto zavede na krivi put. Sustavno izoliranje redom, a ne preko njega. Nije to sport za nestrpljive. A nije ni jeftin.

Hvala još jednom na razmišljanjima. Sa suspenzijom mislim da ću ići prvo, a ostatak redoslijeda kako ti kažeš...tako nekako i ja naginjem, iako je kratkoročno ručka vjerojatno slabiji upgrade od zvučnice, kako već rekosmo. To je sljedeća stvar za koju skupljam - ručka. 

Originalno postano od strane člana: kela kela napisao:

Ja ne bih zanemario i ozicenje, ponekad donese vise od same promjene rucke ili zvucnice..
Velika vecina stock ozicenja nije niti priblizno na razini. Dodatno, apsolutno izbjegavati regularni IC vec povuci zicu u komadu od zvucnice do phono uredjaja..

Moja RB250 ima promijenjeno unutarnje i vanjsko ožičenje i radi se o dobro obavljenom poslu i dobroj žici. To znam i ja da žice na ručkama puno znače - nažalost, iako sam imao RB301 sa stock žicom i RB250 sa promijenjenim ožičenjem, nisam ih imao na istoj bazi, pa ne mogu dati usporedbu.

Čitao sam dosta o tome da niti na SME IV/V žica nije baš neka sreća i da se navodno dobije dosta promjenom.

Ovo sa IC nije niti moguće kod mene, nije takav gramofon. Mora biti žica u komadu iz/kroz ručke u phono.

Što se tiče toga da žica može biti veća promjena od ručke/zvučnice - to mi zvuči vrlo čudno, iako ne mogu to kategorički isključiti budući da nemam dovoljno iskustva. Ali najblaže rečeno neobično.

Originalno postano od strane člana: goran st goran st napisao:

Ozicenje na gramofonu donosi veci upgrade od rucke i zvucnice?!huhUvik hebene zice,pa kako vam se da vise?!

Da, ni ja baš ne vjerujem o to.
Na vrh
doro View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj doro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 16:54

Ja ne bih zanemario i ozicenje, ponekad donese vise od same promjene rucke ili zvucnice..
Velika vecina stock ozicenja nije niti priblizno na razini. Dodatno, apsolutno izbjegavati regularni IC vec povuci zicu u komadu od zvucnice do phono uredjaja..

Proac Response One SC,Atacama SE 24,Primare A30.1 MKII,Arcam HDA sacd CDS 50,Teac TN-300.
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 19:38
Vidim da se vecina smije na spomen ozicenja ali eto, kad probate i usporedite donesite zakljucke i sami.
Ja sam dao samo svojih 5% na navedenu temu..
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 20:00

Vidim da se vecina smije na spomen ozicenja ali eto, kad probate i usporedite donesite zakljucke i sami.

kela, možeš li napisati koju ručku si slušao sa stock/promijenjenim kabelom i malo opisati razliku u zvuku? I ako možeš napisati koja žica je stavljena umjesto stock...je li neka kondo perverzija ili ipak nešto priuštivije?

Editirao popol_vuh - 29.ožujak.2020 u 20:01
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2020 u 20:59
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

kela, možeš li napisati koju ručku si slušao sa stock/promijenjenim kabelom i malo opisati razliku u zvuku? I ako možeš napisati koja žica je stavljena umjesto stock...je li neka kondo perverzija ili ipak nešto priuštivije?

Ima dosta vremena od tada, ali uglavnom kolko se sjecam bilo je igranja sa jako puno gramova, rucki, zvucnica i zica. Ovo dalje je bila zanimljiva usporedba i rezultati

-Rega P3, RB303, origin live ekscentricni uteg, cardas unutarnje ozicenje lemljeno srebrom na AN Lexus IC zicu od rucke prema phono, Dynavector 10x5 MC
-Dual 1228 obnovljen, stock rucka, stock ozicenje, Shure M97 Jico Sas eliptic stylus
->Rega bolje odradjuje posao

-u Dual stavljeno ozicenje AWG 38 99.99% Pure Silver shieldano u teflonskim cjevcicama nakon cega rega moze u mirovinu u ovakvom setupu ako direktno kompariramo

-kasnie u drugu identicnu RB303 stavljena Audio Note 99.999% silver Tonearm zica sa AN IQ3 zvucnicom i radjena usporedba za prvom ruckom i Dynavectorom na P3, Nebo i zemlja u korist AN zice i zvucnice.
Na drugu RB303 stavljen Dynavector umjesto IQ3 i primjetna jepoprilicna razlika ali manje drasticna nego kad se promjenila zica. 

Phono je bilo diy pasivna riia sa nekoliko stageva opa627 i malo ezotericnih djelova i dodatno AN R-Zero.

Sve to testirano na razlicitim setupima a primarno na Roksan K2, AN Lexus IC, AN Lexus zvucnicki, Dali Ikon 6/SF grand piano home/

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 12:32

-Rega P3, RB303, origin live ekscentricni uteg, cardas unutarnje ozicenje lemljeno srebrom na AN Lexus IC zicu od rucke prema phono, Dynavector 10x5 MC
-Dual 1228 obnovljen, stock rucka, stock ozicenje, Shure M97 Jico Sas eliptic stylus

-u Dual stavljeno ozicenje AWG 38 99.99% Pure Silver shieldano u teflonskim cjevcicama nakon cega rega moze u mirovinu u ovakvom setupu ako direktno kompariramo

Znači Dual negdje u sebi ima žice nekakve? O čemu/kojim žicama se točno radi? Ili govoriš u ožičenju ručke i prema phono-u?

Također, nisi napisao je li u drugoj usporedbi korištena ista zvučnica na Dualu (Shure M97). 

U svakom slučaju, korisna usporedba koja pokazuje da je upgrade žice nešto što nije beznačajno, ali bolja bi bila usporedba - isti gram/ručka/zvučnica sa različitim žicama (kao u ovom drugom slučaju dolje).

-kasnie u drugu identicnu RB303 stavljena Audio Note 99.999% silver Tonearm zica sa AN IQ3 zvucnicom i radjena usporedba za prvom ruckom i Dynavectorom na P3, Nebo i zemlja u korist AN zice i zvucnice.
Na drugu RB303 stavljen Dynavector umjesto IQ3 i primjetna jepoprilicna razlika ali manje drasticna nego kad se promjenila zica. 

Ovo boldano se odnosi na ovu ručku koja je imala AN ožičenje? Pretpostavljam da je tako. OK, to pokazuje da je žica u ovom setupu bitna varijabla...vrlo korisno iskustvo, hvala. 

Ja na svojoj RB250 za unutarnje ožičenje imam "Cardas 33ga ofc copper litz". Za vanjsko je "SOFC (silver and ofc copper cocktail) with separate earth wire and modified gold phonos". Rađeno od strane Audio Origami (lik iz Škotske koji radi PU7 ručku). Ima i varijantu gdje unutarnju žicu mijenja sa Kondo Silver Fairy, ali to je puno skuplje.

Editirao popol_vuh - 30.ožujak.2020 u 12:42
Na vrh
kela View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 13:08
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Znači Dual negdje u sebi ima žice nekakve? O čemu/kojim žicama se točno radi? Ili govoriš u ožičenju ručke i prema phono-u?

Također, nisi napisao je li u drugoj usporedbi korištena ista zvučnica na Dualu (Shure M97). 

U svakom slučaju, korisna usporedba koja pokazuje da je upgrade žice nešto što nije beznačajno, ali bolja bi bila usporedba - isti gram/ručka/zvučnica sa različitim žicama (kao u ovom drugom slučaju dolje).

Ovo boldano se odnosi na ovu ručku koja je imala AN ožičenje? Pretpostavljam da je tako. OK, to pokazuje da je žica u ovom setupu bitna varijabla...vrlo korisno iskustvo, hvala. 

Ja na svojoj RB250 za unutarnje ožičenje imam "Cardas 33ga ofc copper litz". Za vanjsko je "SOFC (silver and ofc copper cocktail) with separate earth wire and modified gold phonos". Rađeno od strane Audio Origami (lik iz Škotske koji radi PU7 ručku). Ima i varijantu gdje unutarnju žicu mijenja sa Kondo Silver Fairy, ali to je puno skuplje.

Kad pricam o zicama u gramu onda mislim na ozicenje.
Dobro si povezao, na P3 su bile testirane identicne RB303 rucke ali razlicite zvucnice i ozicenja.
Na kraju je ozicenje donijelo vise razlike..

A Dual je bio samo za usporedbu da stara kanta kad se malo sredi moze i nakon toliko godina fino raditi, naravno to je entry level..
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2020 u 14:19

Kad pricam o zicama u gramu onda mislim na ozicenje.
Dobro si povezao, na P3 su bile testirane identicne RB303 rucke ali razlicite zvucnice i ozicenja.
Na kraju je ozicenje donijelo vise razlike..

A Dual je bio samo za usporedbu da stara kanta kad se malo sredi moze i nakon toliko godina fino raditi, naravno to je entry level..

Ovo boldano mi je zapravo bizarno, što više razmišljam. Nije da ne vjerujem tvojem iskustvu, samo mi je teško prihvatiti da je promjena žice donijela više od promjene zvučnice. Iako, ne znam koja je stvarna razlika DV 10x5 i AN IQ3. Možda je ova dynavectorica stvarno "giant killer"? Možda regina ručka jednostavno ne može iskoristiti AN kako bi trebala? Možda nešto u sinergiji sa phonoima?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
ATC-Acoustic Transducer Comp...
Forum: High-End