Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pojačalo za Focal Aria906/Supersonic DAC

Odgovori Odgovori Stranica  <1 28293031>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 10:03
imat ćeš naprosto različite poglede na dobar zvuk, pa i na samu vjernost. znamo dobro da postoji niz parametara zvuka koji opisuju vjernost, i da i među dobrom opremom postoje komponente sa specifičnim komparativnim snagama, ali i s tanjim točkama gdje postoji bolje. a sve skupa se kohezijom veže u jednu zvučnu sliku...i ta kohezija je nešto što možemo ocjenjivati sami za sebe. i opet je to naša osobna ocjena, kako mi valoriziramo vjeran (ili dobar) zvuk

mislim da je iskustvo paralelno oko hifija ali i oko žive muzike nenadmašno u stjecanju ispravne slike što je vjeran zvuk; što je dobar zvuk, to je već više utjecano ukusima, a dobar zvuk i što vjerniji zvuk očito ni u hifi krugovima nisu istoznačnice

kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 10:57
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Jedna velika prednost ekipe koja radi refreš komponenti je u tome što kroz njihove ruke prođe velik broj različitih komponenti. Od onih starijih do onih malo manje starijih, a vjerujem u različitim rangovima kvalitete.....pa bi mogli reći kako imaju puno više iskustva u usporedbama različitih zvukovnih kvaliteta, nego obični smrtnici.

Prednost nekog ko radi refresh je da već po konstrukciji zna kako bi moglo radit.
Ja sam bio govorio više puta za Bladeliusa jer sam ga čuo i imao a i čovjek koji radi refresh kad je pogledao unutra je rekao "Ovo je radio netko tko zna šta radi" a taj čovjek je vrlo malo puta to rekao a donosio sam mu sve i svašta i to ne jeftino.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 11:17
Tako je. Na to sam isto mislio, ali nisam napisao, iako je taj dio očigledno nerazumljiv pojedincima (kako to netko može na temelju vizualne izvedbe i probe reći da je nešto kvalitetno napravljeno ili ne)

Editirao Darco - 14.listopad.2020 u 11:19
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Indrid Cold View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 13:09
Originalno postano od strane člana: Sveti_Ilija Sveti_Ilija napisao:

Jedna velika prednost ekipe koja radi refreš komponenti je u tome što kroz njihove ruke prođe velik broj različitih komponenti. Od onih starijih do onih malo manje starijih, a vjerujem u različitim rangovima kvalitete.....pa bi mogli reći kako imaju puno više iskustva u usporedbama različitih zvukovnih kvaliteta, nego obični smrtnici.

Prednost nekog ko radi refresh je da već po konstrukciji zna kako bi moglo radit.
Ja sam bio govorio više puta za Bladeliusa jer sam ga čuo i imao a i čovjek koji radi refresh kad je pogledao unutra je rekao "Ovo je radio netko tko zna šta radi" a taj čovjek je vrlo malo puta to rekao a donosio sam mu sve i svašta i to ne jeftino.
Upravo se o tome radi, odlično definirano, ja sam se više puta u tom kontekstu nešto spomenuo, no ovo nije tehnički forum pa očito to ovdje ljudi ne mogu razumjeti, činjenica treba uređaj i poslušati, no bez iznimke nikad nisam pogriješio i ono što je pod haubom vjerno govori i kakav se zvuk može očekivati, jasno treba puno iskustva za to, no kao što gore već rekoh, nikad nisam do sada pogriješio u procjeni, nemam baš ništa osobno vezano za bilo koji brand i samo činjenično kažem kako stvari stoje.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 15:16
Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Tu su se rekao bih izmješale dvije stvari koje su u kontradikciji, kada pricamo o Sonus-u i Mac-u radi se doslovno o statusnim simbolima.
krivo...radi se o dobrom zvuku. Niti jedan moj prijatelj ne zna koliko košta moja hifa jer bih ispao budala a ne bogataš.
Ispao bih pred njima pametniji da sam dao refrešeratorima ( ponekad refreseratori) neki stari Tehniks na pragu stanja sekundarne sirovine da mi za 2 soma kuna naprave ludilo zvuk koje jadne  budale plaćaju po parstotisuća kuna...

Ne znam sto bi ti na ovo rekao, no krajnje je bezobrazno to sto si napisao, svatko ima pravo na svoje misljenje, no ovo su direktne uvrede, svi znamo tko su kako si ti pogrdno nazvao "refreshseratori" i svi smo ovdje kolege, sad cu ja nabrojati koga si tako nazvao, znaci samo nas je nekoliko, Gašo, Ilimzn, Kale i ja, tu i tamo jos netko u manjem obimu. Evo ja ti se zahvaljujem u svoje ime na tome.

Nis ti ne kužiš INDRID .
Najviše iskustva iz ovog podrucja se dobiva prodajom abrazivnih sredstava u sto ulaze šmirglpapiri, ritpapiri, razni harddiskovi za flekserice i ostala prgava ekipa.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 15:30
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Tu su se rekao bih izmješale dvije stvari koje su u kontradikciji, kada pricamo o Sonus-u i Mac-u radi se doslovno o statusnim simbolima.
krivo...radi se o dobrom zvuku. Niti jedan moj prijatelj ne zna koliko košta moja hifa jer bih ispao budala a ne bogataš.
Ispao bih pred njima pametniji da sam dao refrešeratorima ( ponekad refreseratori) neki stari Tehniks na pragu stanja sekundarne sirovine da mi za 2 soma kuna naprave ludilo zvuk koje jadne  budale plaćaju po parstotisuća kuna...

Ne znam sto bi ti na ovo rekao, no krajnje je bezobrazno to sto si napisao, svatko ima pravo na svoje misljenje, no ovo su direktne uvrede, svi znamo tko su kako si ti pogrdno nazvao "refreshseratori" i svi smo ovdje kolege, sad cu ja nabrojati koga si tako nazvao, znaci samo nas je nekoliko, Gašo, Ilimzn, Kale i ja, tu i tamo jos netko u manjem obimu. Evo ja ti se zahvaljujem u svoje ime na tome.

Nis ti ne kužiš INDRID .
Najviše iskustva iz ovog podrucja se dobiva prodajom abrazivnih sredstava u sto ulaze šmirglpapiri, ritpapiri, razni harddiskovi za flekserice i ostala prgava ekipa.

uff, a jel se ovo racuna pod iskustvo  u hifihaha
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 15:32
Neš ti problema otvoriti kutiju

Zaboravih staviti smajlićaobrva

Editirao Darco - 14.listopad.2020 u 15:47
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Indrid Cold Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 16:14

Neš ti problema otvoriti kutiju

Zaboravih staviti smajlićaobrva
mislis vako otvoritihaha
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 17:45
Spužvica ti nije u najboljem stanju zlatni_zub
To je nešto u A klasi čim je ovaj avionski ventilator ?

Na vrh
demo995 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.listopad.2020 u 18:27
Teško je vodit raspravu između "refreshseratora", konstruktora, poznavaoca topologije i krajnjih korisnika koji su većinom slabo ili nikako upućeni i koji vide proizvod uglavnom kroz cijenu.
Mislim, kako jedna yamaha b2 od 1000€ može biti bolja od recimo Naima za 3000€, glupost...jelda?   
Diy sb acoustics MW19P, MW16P, TW29RN-B
YAMAHA B2 V-FET, TUBE PREAMP BY ILIMZN, RPI-DIGI+PRO, diy AD1865 DAC, kablovinje diy (uglavnom srebro)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 28293031>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Primare NP5 network player b...
Forum: Prostorna akustika