Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neke osnovne mogućnosti u HiFi odabiru

Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 21:00
Originalno postano od strane člana: Therapie Therapie napisao:

Dakle, dojmovi se pamte i naravno da to nije poput direktne usporedbe ali nije ni za ismijavanje.

Ok. U svijetu kojim se krećeš, kad si u doticaju "non stop" sa sličnim stvarima, "tijelo" se prilagođava, redovito upija (intuativno čak) neke detalje. Stim u vezi, potpuno mi je razumljivo da "tijelo" i reagira na takve promjene (primjećuje).

Ali, gledajući svijet van tog kretanja....pojedince koji ne žive taj život intezivno, ali vole dobar zvuk...misliš li da oni mogu tako percipirati, "pamtiti" i uspoređivati te neke stvari?

Razumijem da je za masu stvari potrebna kilometraža kako bi se skužile te neke finese. Ali moj pogled je sa stajališta ljudi  koji te neke promjene rade u "etapama". Tako ,etapno, ne možeš upiti te neke finese, pa kad im na stol dođe savjet kako šta treba obratiti pozornost.....možda su malo izgubljeni i zbunjeni.

Ja spadam u skupinu ljudi koja voli dobar zvuk. Dok mi je dobro, dobro je i ne tražim ništa bolje, iako znam da uvijek postoji bolje (recimo, marica je ok, iako kokica daje više,....ali marica mi je ok, zašto bih mijenjao "ženu"). Sa takvim stavom, prelaskom na neke nove stvari dolazim u zonu nepoznatog/nedoživljenog te masu sljedećih iskoraka ovisi o ljudima sa iskustvom.

Bitan je gušt (IMHO), ne ideal.

Iz tog razloga, a i nekih mogućih "znanstvenih pogleda" (koje si i ti naveo) Apparatusov post (vezano za ono 3 mjesečno obraćanje pozornost ina promjene) mi je zaista dobro legao i pojednostavio moje razglabanje.....koje je opet malo duže, nego što sam namjeravaohm

EDIT: Čitajući razne teme iz prošlosti, naišao sam na razne stavove i poglede. Neki "skalabilni" razvoj...kao, prvo na forum.hr...pa onda na neki drugi...i tek onda tu za experte.

Zvuk je zvuk, i svako zainteresiran bi po meni trebao doći na ovaj forum gdje postoji jbno dobra kritična masa znanja i stavova.....od liša do karike

Editirao Darco - 29.travanj.2020 u 21:06
Predstavnik neukih
Na vrh
Therapie View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Therapie Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 21:27
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

Iz tog razloga, a i nekih mogućih "znanstvenih pogleda" (koje si i ti naveo) Apparatusov post (vezano za ono 3 mjesečno obraćanje pozornost ina promjene) mi je zaista dobro legao i pojednostavio moje razglabanje.....

Razumljiv mi je takav stav kod tebe, s obzirom na aspiracije koje navodiš ali me brine Apparatusov stav jer je on cijeli u haj faju a često zna negirati važne pojmove empirijski potvrđene.
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 22:27
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

I sad se Sten moro ugu**it... Daklem @ Darco:

Je ekipa koja bi me raširenih ruku dočekivala da im poslije sprdam i opljuvavam krvavo zarađenu hifu. Vrlo realno.
haha

Daklem.

Sa jedne strane imaš komercijalnu opciju gdje moraš hvaliti da bi dobio i ubuduće komponente na isprobavanje. Nevolemo to...jelte.

Druga opcija ima problematiku da te neki poznanik/lega pogleda ispod oka jer ga eventualno javno ismijavaš (kad sam rekao ruganje, mislio sam šaljivi skill ukazivanja na nedostatke)

Uvijek možeš sa vrećom za glavu doći u goste, pa da se gosti ne videhaha.

Sad kad malo bolje razmislim, ne sjećam se da sam to ikad igdje vidio...zašto mi ne bi bili prvi?hm

Editirao Darco - 29.travanj.2020 u 22:29
Predstavnik neukih
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8910
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika