Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Neke osnovne mogućnosti u HiFi odabiru

Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 15:50
Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

Poslije 3 mjeseca u ovim godinama ne znamo ni jesu li to uopće iste kutije, čisto po imenu.
haha
Na vrh
Darco View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 15:51
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Darko, što je to influencer? Jel to onaj koji ima gripu?
haha
Gadi mi se to. Gadi mi se kompletna paradigma suvremenog svijeta. Iako vidim tu i tamo kako se od kanala na Tubi može jako dobro živjeti, samo moraš smisliti nešto dovoljno glupo da bi privukao glupane (trifrtalja populacije-optimistično) to jest praznoglavu sljedbu. Osim toga, velik broj Indijaca jako dobro spika engleski zbog ovodobnih i historijskih razloga.
Ne ovi na youtube što često rade recenzije nečega...barem oni prvi predloženi linkovi kad nešto gledamhaha.

A što se tiče gripe...nemoj to sagledavati kao sve ove koji žive od toga, nego više kao svoj dodatni hoby. Pričaš i zajebavaš se o nečemu što znaš...samo je razlika što ne bi opremu dobivao od firmi, već bi ovisio o ekipi koja ju ima doma haha

Editirao Darco - 29.travanj.2020 u 15:52
Predstavnik neukih
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:33

I dalje ne vjeruj, a naravno odnosi se i na tebe što god ti i koliko snažno umišljao. I koliko god ti sebe smatrao ibermenšom koji može čuti vanjski bužir na strujašu.
haha
Imamo zajedničkog poznanika koji živi, na neki način, od tih stvari, odnosno svaki dan barata s time. Slobodno ga pitaj, bude ti vjerojatno rekao u nekoliko crta par naših dogodovština. A možda i razvezete pola sata, zna on tako haha
Ako ni njemu ne vjeruješ, onda ... možda neki drugi put, u najboljem slučaju.
AccusticArts Drive1 mk2 + DAC1 mk4->Goldmund Telos 390.2->Totem Mani 2(mod)
AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
SolidTech Radius-Atacama XL600
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:33
I sad se Sten moro ugu**it... Daklem @ Darco:

Je ekipa koja bi me raširenih ruku dočekivala da im poslije sprdam i opljuvavam krvavo zarađenu hifu. Vrlo realno.
haha

Editirao Apparatus - 29.travanj.2020 u 16:35
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:40
Originalno postano od strane člana: Indrid Cold Indrid Cold napisao:

... Znanstveno ljudska memorija za zvuk je otprilike 10 sekundi, može nešto sitno varirati od osobe do osobe, no red veličine par sekundi.
Nakon toga osoba ljudskog roda nema pojma što je čula i kako je to doslovno zvučalo....
Memorija zvuka je jedna stvar, memorija impresije na osnovu zvuka je posve druga stvar. To neki nikako da shvate.
 Svi mi govorimo ovdje na osnovu impresija, ako govorimo o zvuku nečega, inače nitko ne bi mogao ništa suvislog napisati.

AA Digital Line(ic)-Sumić SCBH(ic)-Siltech LS110 mkII(zv.)-Marohei Maduro S(štrom)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:40
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Imamo zajedničkog poznanika koji živi, na neki način, od tih stvari, odnosno svaki dan barata s time. Slobodno ga pitaj, bude ti vjerojatno rekao u nekoliko crta par naših dogodovština. A možda i razvezete pola sata, zna on tako haha
Ako ni njemu ne vjeruješ, onda ... možda neki drugi put, u najboljem slučaju.
Ja ga smatram frendom, iako se rijetko vidimo. To je onaj koji samo gleda u mob i kao ne zanima ga dok mudro šuti, a bliže uho mu se povećalo ko u slonićatonića dok sluša baje i pazi da ne bi nešto blebnuo bezveze. Situacija kad nas trojica audio džomba iz Bjelovara sjedimo s njim na kafi i razvezemo šprehu o hifi.
haha
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 16:49
Originalno postano od strane člana: alexatpos alexatpos napisao:

Bajdvej, jesi li razmisljao prodati taj zvucnik za siroke mase, dodati sta love, pa kupiti majstorov projekt, Ktemu?
Usput i neko predpojacalo? Ili moras prvo prodati neki salaš?
Bajdvej, kad sam pretprošle godine na upit dobio ozbiljnu ponudu prema kojoj bih trebao dati Amatije kao nove i 40000 kuna za novu (valjda) Ktemu, nekako me prošla volja. Nemamo mi ovdje salaše, nije ovo Vojvodina. Ja inače nemam toga ma kako se zvalo. Pravi proleter premda ne iz Zrenjanina. A pretpojačalo neću nabaviti ne samo zato jer mi treba poput staklenog oka, nego zato da se ti imaš oko čega godinama žderati.
haha

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Privremeno zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 17:26
Originalno postano od strane člana: Therapie Therapie napisao:

Inače, u dojmovnu memoriju se možeš pouzdati jednako kao i u prdež star 3 mjeseca.
haha
Znači ti kad dođeš kod nekoga doma poslušati kako mu sustav svira ne možeš tvrditi da je tvoj sustav bolji jer više nemaš pojma kako on svira zato što si ga slušao jučer a ovaj danas?
Samo trkelja bez veze. To uglavnom on radi ovdje. Pa vidi mu samo broj postova, ne mo'š to natuć' nikako drukčije haha
Njegovom logikom, on svaki dan kao tabula rasa sjeda pred svoj sistem, pitajući se kakav zvuk će izići iz zvučnika. Što ako bude nešto poput mini-linije? Ajme Smznuthaha

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 17:48
Originalno postano od strane člana: Therapie Therapie napisao:

Znači ti kad dođeš kod nekoga doma poslušati kako mu sustav svira ne možeš tvrditi da je tvoj sustav bolji jer više nemaš pojma kako on svira zato što si ga slušao jučer a ovaj danas?
Cijelo vrijeme govorim o usviravanju zvučnika u trajnju od 3 mjeseca. I o urbanoj legendi da netko može biti svjestan razlike zvuka tog zvučnika danas i na početku tog procesa. To bi jedino ferceralo da imaš neusviran i usviran par za usporedbu istodobno. Ja se mogu sjetiti dojma, kad sam novog Amatija uštekao umjesto Sonus faber Extrema i koliko je to bilo ne samo drukčije nego i u cijelosti bolje. Mogu se sjetiti dojma (fascinacije) kad sam Extremu uselio u novu, tretiranu slušaonu iz polusobe. Mogu se sjetiti i zasad jedinog sustava kojeg sam čuo svirati bolje od mojeg (neusporedivo), a mogu se čak u magli sjetiti i dojma kad sam prije 40 godina umjesto RIZ Tosca 10 šiljila uštekao Elac gram sa MM buljom u Iskra risiver s Valvo zvučnicima. Dakle, ne radi se o sjećanju od jučer do danas nego o vrlo suptilnim (a možda i manje takvim) promjenama u rasponu od par mjeseci. Koje su se logički dogodile (vjerujem kako jesu), ali ja konačni rezultat nemam čime usporediti.
Na vrh
Therapie View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Therapie Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.travanj.2020 u 18:17

Ja se mogu sjetiti dojma, kad sam novog Amatija uštekao umjesto Sonus faber Extrema i koliko je to bilo ne samo drukčije nego i u cijelosti bolje. Mogu se sjetiti dojma (fascinacije) kad sam Extremu uselio u novu, tretiranu slušaonu iz polusobe. Mogu se sjetiti i zasad jedinog sustava kojeg sam čuo svirati bolje od mojeg (neusporedivo),

Ok, ti se možeš sjetiti dojma a zašto to isto onda osporavaš drugima?

a mogu se čak u magli sjetiti i dojma kad sam prije 40 godina umjesto RIZ Tosca 10 šiljila uštekao Elac gram sa MM buljom u Iskra risiver s Valvo zvučnicima. Dakle, ne radi se o sjećanju od jučer do danas nego o vrlo suptilnim (a možda i manje takvim) promjenama u rasponu od par mjeseci. Koje su se logički dogodile (vjerujem kako jesu), ali ja konačni rezultat nemam čime usporediti.

E vidiš, prije par godina sam poznaniku iz kvarta odnio neke Riz zvučnike koji su mi stajali u šupi, u kutiji pokriveni naravno.
Došao kod njega i zamijenili neke glomazne, doslovo ih skinuli sa ormara gore bijahu polegnuti i tako su svirali katastrofa jedna. Izlazimo iz sobe a on mi pokaže dnevni boravak a kad tamo HSR 48 sa origigi zvučnicima a sviraaaa, zvuk kao da su lampe nemreš prestati slušati spikera kako govori. Sjetih se kako sam isti taj receiver imao doma i spojio ga na zvučnike od Tosce 20 jer su bili veći ali se ne sjećam da je zvuk bio tako dobar a onda sam gledao sredinu iz Starta a ne hi-fi magazine.
Dakle, dojmovi se pamte i naravno da to nije poput direktne usporedbe ali nije ni za ismijavanje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 78910>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,547 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Ambiosonics iliti sto kad mi...
Forum: Audio komponente