Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

ATC scm19 V1

Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: ATC scm19 V1
    Objavljeno: 04.srpanj.2020 u 07:26
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

izgledaju mocno bez obzira na ogrebotine.. macka grebala pa sam dobio i malo dlaka na membranihaha
zvuce mocno u basu i kako cujem blago u visokima za moj ukus.. ali mozda sam oglusio zadnjih 10g LOL,.. i definitivno treba puno snage, iman neki prirucni amp 20w ali slabo je to.. evo motivacije za sklepat 80w lampasa!! sve skupa veliki upgrade.. iman i jos 6 pari raznih zvucnika pa se imam sa cime igrat i usporedjivat.. sve do sljedece korone! haha

Neka mjerenja zvucnika, mozda bude korisno nekom...

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.srpanj.2020 u 12:40
ko da je dobio neki neispravan par na mjerenje, vezano poglavito uz distorziju midbasa u srednjima (pa i prepumpanost srednjih općenito). slična su mjerenja rađena na v2 i ništa sličnog se nije pokazalo
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.srpanj.2020 u 13:03
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

ko da je dobio neki neispravan par na mjerenje, vezano poglavito uz distorziju midbasa u srednjima (pa i prepumpanost srednjih općenito). slična su mjerenja rađena na v2 i ništa sličnog se nije pokazalo

čak na Amirovoj slici djeluje da to i nije originalni ovjes od SL midbasa, a unutarnji dio djeluje izdeformirano (edit: ne prikazuje mi sliku s ASR linka, probao sam ubacit ali ne ide mi)

Editirao zed_alive - 04.srpanj.2020 u 13:04
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2020 u 09:34
Nije dobio neispravan zvucnik za mjerenje vec je to stvarnost sto piše. Pošto se o tom zvučniku pišu hvalospjevi poslušao sam ga i iskreno nema tu ničeg zanimljivog, ali moža neki vide nešto čarabno.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2020 u 11:22
ne govorim o SCM19 v1 kao takvom, nemam iskustva s njim, nego o Amirovim mjerenjima midbasa, jer je to isti driver kao i u v2. postoje otprije na netu mjerenja odziva tog drivera u sklopu v2, i poprilično su različita od ovih. taj driver karakterizira upravo niski THD pri većoj snazi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.srpanj.2020 u 23:29
Ma sve je to zavjerahaha
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.srpanj.2020 u 06:43
Ja sam slusao SCM19 v2, i stvarno meni osobno nije jasno sto je u njemu carobno a da ne govorim da je pojačalo bilo od 40000 kuna.
Lp 
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.srpanj.2020 u 12:58
a moraš ga čuti dobro setupiranog. primarno je kako je pozicioniran u slušaonici, uključujući i visinu. ako to ne štima, može zvučat pače i loše
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.srpanj.2020 u 15:54

Di su mjerenja od V2? Rezonanca tamo gore je tipična i vjerojatno nekritična. Ako ne potiče od strukture drivera, moguće je da su napravili problem s tim kak su prišarafili driver. Vidim da je V2 šarafljen za bafl standardno s vanjske strane. haha

čak na Amirovoj slici djeluje da to i nije originalni ovjes od SL midbasa, a unutarnji dio djeluje izdeformirano (edit: ne prikazuje mi sliku s ASR linka, probao sam ubacit ali ne ide mi)

Dobro zgleda driver, refleksija od premaza te vara. No fotke od v1 su malo rijetke na netu, možda ih nema puno jer su ju zasrali. hahahahahaha
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.srpanj.2020 u 18:43
Ja nikome ništa ne vjerujem. Moguće da je hype lokalni.

Čitao sam hvalospjeve 11ici u stereophile-u i na nekom sajmu bio vrlo zadovoljan 40-icom.

Onda sam googlo driver 19ice i vidio da ima qtc prikladan za BR.
To mi nikad nije bilo jasno, a s obzirom na Bepov dojam i ova mjerkanja...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Lux postelja za komponente
Forum: Audio komponente