Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Combo internet radio aktivni zvučnici

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Combo internet radio aktivni zvučnici
    Objavljeno: 20.rujan.2020 u 18:49
Poznaje li netko entry level tržište, internet radio/streamer s aktivnim zvučnicima?
Budžet do 3000 Kn.
    Moj HiFi
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2020 u 19:38
Misliš kao aktivni zvučnici sa ugrađenim streamingom, tj internet radijom?
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2020 u 19:43
Vjerojatno posebno zvučnici.
    Moj HiFi
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.rujan.2020 u 19:58
Od povoljnih aktivnih što se brendiraju više kao hi-fi su mi poznati samo Edifier, a sve ostalo znam iz pro audio branše.
Streaming, štajaznam, uobičajeni povoljni sumnjivci bi bili valjda kakvi android boxovi, raspberriji, mini kompjuteri...
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2020 u 06:33
Originalno postano od strane člana: donkimizer donkimizer napisao:

Od povoljnih aktivnih što se brendiraju više kao hi-fi su mi poznati samo Edifier, a sve ostalo znam iz pro audio branše.
Streaming, štajaznam, uobičajeni povoljni sumnjivci bi bili valjda kakvi android boxovi, raspberriji, mini kompjuteri...
trebam nešto jednostavno za korištenje. Neki internet radio koji može svirati i sa usb sticka.
    Moj HiFi
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2020 u 08:37
Kupio sam prije 2  tjedna Vifu Copenhagen 2.0
To je stvarno vrlo dobro svirajući life-stile komad prekrasnog skandinavskog dizajna.
Ja sam se oduševio.
Ima bluetooth aptX, i Wi-Fi, a može se i USB stick uštekati. Treba malo pratiti cijene, pa se da naći po akcijama za ca. 300 eura.
đez je limunada

Na vrh
djigibao View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2020 u 09:23
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Poznaje li netko entry level tržište, internet radio/streamer s aktivnim zvučnicima?
Budžet do 3000 Kn.

Ovo ne djeluje lose:
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B07KX3MHLV?psc=1

Pa onda neki aktivni zvucnici npr.
https://www.njuskalo.hr/pc-audio/edifier-r2700-oglas-32288249

...ili novi - KLIK

Evo malo videa o tom Arylic A50 (ima ih jos na YT):

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.rujan.2020 u 09:08
Sonos connect na njuški za 1500 kuna + Ikea symphoniker aktivan zvučnik za 1000 kuna. Ili Ikein zvučnik u obliku lampe za noćni ormarić za 1500 kuna. Ili Sonosovi skuplji zvučnici.
Ili novi Sonos connect koji se sada zove Sonos port za 3300 kuna i slažeš aktivne bežične zvučnike po sobama.
Ovaj Zookov Vifa izgleda dobar al se na njega ne priključuje mrežni kabel pa na njega moraš slati podatke s mobitela. Prednost u odnosu na Sonos je što ima bluetooth.
Sonos ima odlučujuću prednost što ima svoj internet radio, Deezer, Spotify itd. aplikacije  preko mrežnog kabela pa on sam svira a mobitelom upravljaš. I to tako da s jednom pretplatom na Deezer možeš svirat na svaki zvučnik posebno svoj Deezer ili neku drugu aplikaciju, pretpostavljam i Spotify.

Dakle, Sonos connect(port) spojen na mrežni kabel i zvučnike po sobama, kupaonici, vrtu gdje hoćeš.
Ne znam kakav je Sonos u usporedbama s drugim sličnim sustavima po zvuku al je komotan...
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.rujan.2020 u 10:41
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Ovaj Zookov Vifa izgleda dobar al se na njega ne priključuje mrežni kabel pa na njega moraš slati podatke s mobitela. Prednost u odnosu na Sonos je što ima bluetooth.
Ne mora se slati ništa s mobitela. Ima svoj vlastiti WI-FI, znači bilo koji internet radio ili Spotify ili Tidal ili štatijaznam. Mobitelom se samo upravlja. Prednost je da je mobilan, ima akumulator za 4-5 sati (vrlo glasnog) sviranja, pa ga se može ponijeti u vikendicu, vani u vrtu i sl. A ako se sluša izbliza (1-2m) ima i sasvim solidan stereo efekt.
đez je limunada

Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.rujan.2020 u 09:39
je...da je to samo uređaj koji prima podatke s mobitela zvao bi se bluetooth zvučnik a ne streamer. Zbunilo me što na webu Vife ne vidim reklame tipa Deezer, TuneIn, Spotify i što nema mrežni ulaz...
Inače zgodan uređaj. Ima dva visokotonca, dva srednjotonca, jedan bas pa je kao dva zvučnika u jednom kučištu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Izada maske za zvuničke kuti...
Forum: Audio komponente