Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Par pitanja za ljude koji se razumiju

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
sale82 View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sale82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Par pitanja za ljude koji se razumiju
    Objavljeno: 05.studeni.2020 u 04:22
Puno pozdrava clanovima foruma.

Molim vas da udjelite savjet, naime odlucio sam zakoraciti u svijet zvucnika, pojacala, i ostale opreme. Dobio sam na poklon gemini gramofon i hrpu nevjerojatnih ploca. I sad bi si volio nabaviti i nenakvo pojacalo i zvucnike pa da ih mogu napokon poceti slusati. Zadnjih 2 tjedna pokusavam malo googlati i vidjeti sta se nudi. Uglavnom ne moram vam pricati da mi je skoro vilica otpala kad sam vidio da danas pojacalo i zvucnici mogu doc i pol miljuna kuna.

E pa ja nemam takav budjet. Razmisljao sam potrositi oko 1000 Eura plus minus koji euro. I tako sam malo googlao i nasao par komponenti koje imaju dobre recenzije u ovom cijenovnom rangu. I to su ;

Zvucnici:

Pojacala:

Ako bi itko bio toliko ljubazan da mi proba predloziti koja bi kombinacija bila "bolja". Stvarno se ne razumijem, vidio sam da nekim forumima da je preporuka da jednostavno idem poslusati negdje te kombinacije, al sta mi to vrijedi kad neznam ni sta bi ja to trebao cut. Jednostavno neznam na sta bi pazio da prepoznam koje je kvalitetnije. Isto tako ako sam skroz fulao pa mislite da ima boljih opcija u tom rangu slobodno mi predlozite.

Do slusanja.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 09:34
Ne pišem ovo zločesto, iako će se možda tako činiti, ali doista mi je namjera dobra.

Ne znam kakav je taj gemini gramofon, i ako su ploče doista nevjerojatne, onda ti je prvo u interesu zaštititi te ploče. Zato gramofon, ako je dovoljno dobar, treba potpuno ispravno podesiti (nivelirati bazu, ispravno podesiti gaznu silu zvučnice i horizontalnu geometriju zvučnice, te biti siguran da ti zvučnica/igla nije pohabana). Jednako tako, osigurati da ploče nemaju hardcore stvrdnute prljavštine u brazdama. Ako gramofon nije moguće dobro podesiti u gornjim parametrima, ja ga ne bih koristio ako ti je stalo do ploča (a trebalo bi biti). To su osnove osnova.

To je ono otkuda bih osobno krenuo.
Na vrh
demo995 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj demo995 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 09:42
Pozdrav,
Možeš navesti koji detalj o sobi gdje misliš slušat, pa da procjenimo da li bolje odgovara bookshelf ili nešto veće.
Diy sb acoustics MW19P, MW16P, TW29RN-B
YAMAHA B2 V-FET, TUBE PREAMP BY ILIMZN, RPI-DIGI+PRO, diy AD1865 DAC, kablovinje diy (uglavnom srebro)
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 10:34
A o kojem se gemini gramofonu radi?
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
sale82 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sale82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 12:27
Hvala ti na savjetu.

Mozda sam se krivo izrazio. Kad sam rekao nevjerojatne ploce nisam mislio na njihovu kvalitelu, jer neznam kakve su kvalitete. i iskreno neznam to ni procjeniti osim ako ih ne poslusam. A za sad ih nemam gdje poslusati. Mislio sam jednostavno da ima puno nevjerojatnih izvodjaca koje ja volim. Ali u svakom slucaju cu proguuglati ovo sto si napisao.

Vidis to su detalji o kojima nemam pojma i jako sam zahvalan na odgovoru.

Na vrh
sale82 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sale82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 12:30
Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Pozdrav,
Možeš navesti koji detalj o sobi gdje misliš slušat, pa da procjenimo da li bolje odgovara bookshelf ili nešto veće.

Pozdrav,
Dvije su opcije. Ili cu slusati u uredu/radna soba ili cu postaviti u dnevnom boravku. Ured mi ima cca 25 do 30 kvadrata.  Dnevna soba nesto preko 50 kvadrata.

Na vrh
sale82 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sale82 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 12:31
Originalno postano od strane člana: Darco Darco napisao:

A o kojem se gemini gramofonu radi?

Pozdrav,
Gemini xl-100
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 12:59
Originalno postano od strane člana: sale82 sale82 napisao:

Originalno postano od strane člana: demo995 demo995 napisao:

Pozdrav,

Pozdrav,
Dvije su opcije. Ili cu slusati u uredu/radna soba ili cu postaviti u dnevnom boravku. Ured mi ima cca 25 do 30 kvadrata.  Dnevna soba nesto preko 50 kvadrata.

ccc...tinel 50 kvadrata a hifa od soma eura ? Malo mi je nesrazmjer. Naravno da za soma eura moš imat dobar hi-fi kao što sam i ja počinjao al za 50 kvadrata dodaj jednu nulu tj.10000 eura i bit ćeš sretan barem 10 godina. A kad gledaš da uz ukućane većinu dana proboraviš uz hifu , dobra hifa ima smisla
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 13:07
Moje iskustvo je zanemarivo naspram većine ekipe na forumu, ali eto, i sam sam se tijekom godine poprilično informirao i napikirao neke stvari.

Postoji osnovne dvije skupine korisnika sa različitim pogledima po pitanju kvalitete. Jedna skupina preferira provjerene "starije/rabljene" komponente (u kategoriji pojačala recimo) iz vremena dok brendiranje i public relationsmig nisu bili toliko upečatljivi. 

Prva skupina percipira kako omjer kvalitete i cijene ide drastično u njihovu korist, naspram druge skupine koja vjeruje da su novije tehnologije donijele zvuku to nešto što opravdava veću cijenu, a ne može se osjetiti/čuti u starijim komponentama. Ove stvari su diskutabilne (iako sam osobno uvjerenja kako prva skupina ima tehnički  potkovanije argumente).

Pošto prvi put uzimaš neko pojačalo i zvučnike, a kvaliteta ovog tvog geminija i nije neka, možda nema smisla trošiti pretjerano, pogotovo što se tek upoznaješ sa tematikom i mogućnostima.

Recimo, što se tiče pojačala, ovakav jedan primjerak (oglas je istekao ali možda je još dostupno) bi po meni bio dobar i zahvalan pick:

Za zvučnike se nebi štel mešat...ali izborom nekog rabljenog pojačala kao primjer iz mog link,a ostaje ti više para za bolje zvučnike. Kod zvučnika je dosta drugačija priča nego ovaj moj opis dvije skupine ljudi po pitanju drugih komponenti (pojačalo, predpojačalo, itd..)

EDIT: I da, kao što je Glava spomenuo problematiku 50 kvadrata prostora, možda je bolji izbor slušanja u uredu (za početak) ...jer je to zahvalnija kvadratura za ove početke (barem je to moje mišljenje)

Editirao Darco - 05.studeni.2020 u 13:11
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.studeni.2020 u 14:05
Zagledaj se u taj AE109, odnosno poslušaj ga ako možeš. Nisu ni ostali na odmet, dosta dobre kandidate si izlinkao. Kvadratura ti nije kritična jer i sićušni bookshelfi mogu ispuniti taj prostor, ali bez točne informacije o bas ekstenziji zvučnika se možeš zajebat pri izboru, pa da budeš siguran bolje ti je izabrati kabinete nešto većeg volumena.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam