Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Network player , streamer

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.prosinac.2020 u 22:19
Originalno postano od strane člana: Silvestrus Silvestrus napisao:

Ja imam Chromecast treće generacije i češće ga koristim nego HEOS na Marantzu. Najveća mi je prednost mogućnost korištenja nativnih aplikacija - Tidal npr. Zgodno je što se casting može kontrolirati s više uređaja istovremeno. S laptopa, mobitela...

Što se tiče kvalitete zvuka Chromecast vs. ugrađeni HEOS, ne primjećujem razliku. U oba načina se sluša FLAC 16/44,1 materijal.

Bas tako nevjerojatno da DAC u chromecastu radi tako dobro, to me jako iznenadilo ali me razocarao opticki izlaz, sad dali je do DAC-a u QUAD CDPII , mada je to hvaljen cd player i radi super kao CD player ili taj minitoslink nije bas sretno rješenje. Dugo sam razmisljao o SOtm 200 ali neznam dali je uopce moguce setapirati Deezer flac, jer na upit direktno njima nisu bas bili sigurni.
Na vrh
Toni Planktoni View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toni Planktoni Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2020 u 16:23
Sad si vrtim film, probao sam i deezer hifi streamati preko AirMusica ( jos dok se zvao AirAudio) i normalno je radilo!

Ali obzirom da nisam mogao razlikovati flac i mp3 256kbs stream na svom sustavu (oba mi zvuce super) odlucio sam se ostati na mp3 verziji koja kosta 30 i kusur kuna preko tcoma.
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2020 u 16:31
a moguće da deezer ionako apsempla flac iz mp3 'u letu', pa s pravom ne razlikuješ
a onda još to možda i procesiraju, ekviliziraju na svoj neki zvuk

ja sam u nekolicini navrata pitao ljude da li ste usporedili deezer flaca sa ripanim ili skinutim flacom. i ne sjećam se da mi je itko ikad odgovorio da jest, i kakve su impresije. da li je to isto ili zvuči različito. ja ne koristim deezer niti sličan streaming servis pa nisam to nikad isprobao
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Silvestrus View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2020 u 18:18
Deezer koristi materijal za HiFi što dobije od producentskih kuća. Kao i većina servisa.
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2021 u 09:01
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Za odgovore na takva pitanja moraš aktivirati "Audiofil premium" racun, uplatom na sljedeci IBAN...😄

Evo Gašo riješio svoj problem bez uplate na IBAN:) stream-am sve servise imam USB izlaz, opticki, HDMI a malo novaca. Ukratko tek sad vidim koliko mi je PC bio loša karika u lancu bez obzira što je imao instalirane virtualne kabele ASIO bridge i sve neke stvari koje su poboljsale zvuk ali ovo je razlika dan i noć, kao da je netko maknuo zavjesu sa zvucnika:)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,609 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnici za 35 kvadrata
Forum: Uradi sam