Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Network player , streamer

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
karlo84 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj karlo84 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Network player , streamer
    Objavljeno: 24.studeni.2020 u 13:47
Pozdrav svima.
Kako sam doma presao manje vise na NAS kao mjesto pohrrane ripanih CDa i ostalog oblika muzike te kako vecina radio stanica koje slusam imaju internet izdanje, razmisljam na prelazak na network player. izbacio bih MF M1 DAC, fm tuner. CD transport bih i dalje zadrzao.

Iako su network playeri vec neko vrijeme na trzistu ne bih volio zavrsiti s komadom elektronike koju necu moc koristit za par godina jer suppport u smislu mob aplikacije nece biti adekvatan ili ima neki shitni dac ili je sam po sebi bugovit. da je funkcionalan i da zvuci zadovoljavajuce
ma dac moze i ostati ali zasto ako player ima ok interni dac. m1 dac nije posljednji hifi krik.

Pa ako imate kakav prijedlog preporuki molim pisite.

Po oglasnicima se vrte Marantz, pioneer, denon u budget spektru, nesto naim uniti no ne bih toliko potrosio. do 3000 kn za rabljeno
Nisam jako zahtjevan korisnik, diy pojacalo i zice, SF concertino home
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 14:50
I ja sam u tom dilemi što uzeti, gledao sam Primare NP5 koji je bas sam network player bez DAC-a ili mozda hvaljeni node2i ili audiolab 6000N. Nebi se volio zaletiti jer ima tih playera i sa losim software-om.
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 15:21
ajmo zdravo seljački.....kako bi ga i za što točno koristili?
Mislim, znaš li točno što želiš od network playera, ili bi uzeo neki koji ima svašta nešto pa bi se tome prilagodio istraživajući razne điđemiđe?

Za rzliku od "klasičnih komponenti", koja svaka ima svoju točno određenu funkciju, ovdje je područje djelovanja malo šarenije (dakle, više softvera instaliranog koji ima ove ili one feature....trebalo to ili ne)
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 20:19
Ja iskljucivo za streaming servise, tidal, hifi dezzer
Na vrh
karlo84 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj karlo84 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 21:27
zelim vuci fajove s lokalnog servera NAS, internet radio. to je primarno.
sekundarno su servisi kao sto je dezzer, youtube, mozda bi jos ostavio cd transport pa i njega povezao spdif ali i to nije deal breaker.

volio bih da uredjaj ima fizicko sucelje za upravljanje da nisam osudjen samo na upravljanjem putem android alikacije.

mislim da je to to sto sam mislio napisati.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2020 u 22:01
Neki početni mrežni streamer će ti dati komociju za te servise, ali sumnjam da će njegov interni DAC biti bolji od MF M1 DAC-a....
...zato gledaj da ima Coax (Optički kao druga opcija, lošija po meni) audio izlaz, da to kvalitetnije odradi externi DAC.
Mada danas i nema streamera bez tih audio izlaza...
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 09:38
Originalno postano od strane člana: karlo84 karlo84 napisao:

zelim vuci fajove s lokalnog servera NAS, internet radio. to je primarno.
sekundarno su servisi kao sto je dezzer, youtube, mozda bi jos ostavio cd transport pa i njega povezao spdif ali i to nije deal breaker.

volio bih da uredjaj ima fizicko sucelje za upravljanje da nisam osudjen samo na upravljanjem putem android aplikacije.

mislim da je to to sto sam mislio napisati.

To je i meni uvijek bila vrlo važna stavka. Ako ćeš novo, onda neki RaspTouch, sa ili bez DAC-a
Ako može rabljeno, preporučujem Squeezebox Touch. Ja ih imam 4 (2 su u rezervi) i do danas nisam našao adekvatnu zamjenu.
Squeezebox touch ima više mogućnosti upravljanja. Osim aplikacija sa svih mogućih prijenosnih uređaja ili PC-a, tu je još direktno putem touchscreena ili vlastitim daljinskim. NAS mi je Synology DS215j, na njemu vozi LMS, koristim uz to Tidal i internet radio. Slijedeći upgrade je malo jači NAS. Ovaj stari ima slab procesor, pa pretraga traje malo duže...

Editirao zook - 25.studeni.2020 u 09:45
đez je limunada

Na vrh
vrbbra View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vrbbra Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 09:50
Trazim prijedlog koji dobro radi preko digitalnih izlaza, ne zanima me kako rade preko svojih dacova
Dali Node 2i, primare NP5, yamaha, pionner, denon, audiolab, ili nesto drugo.
Da ima stabilnu aplikaciju. Uvjet da radi sa HIFI Dezzerom bolje nego moj komp sa desktop aplikacijom.
Ako ne dobijem bolju kvalitetu zvuka nego sa trenutnim kompom ne zelim bacati lovu.
Znaci A_B test komp spojen na moj usb ulaz od daca a na SPDIF, TOSLIK spojen network player i pustam istu muziku i prebacujem samo digitalne ulaze na dacu i vidim dali postoji razlika. To me zanima.
Na vrh
karlo84 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj karlo84 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 20:15
odlicno. malo cu procesljati internet i upoznati se s rasptouch jer Raspery pi mi je spansko selo. A skvizboks mi se takodjer cini ok no samo ako ostavim dac
hvala!
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.studeni.2020 u 20:20
Originalno postano od strane člana: karlo84 karlo84 napisao:

odlicno. malo cu procesljati internet i upoznati se s rasptouch jer Raspery pi mi je spansko selo. A skvizboks mi se takodjer cini ok no samo ako ostavim dac
hvala!

Raspberry ti se mozda cini kao spansko selo, ali je u biti dosta jednostavan.

- kupis
- stavis neki od par dobrih software za audio (volumio je ok a simple) na karticu (to ti moze i neki frend ak bas nisi siguran kako)
- stavis karticu u raspberry, upalis i slijedis par pocetnih koraka konfoguriranja
- slusas pjesme, surfas radio sranice, jednostavno instaliras plugine za neke streaming servise (ima ponuđeno unutra)
Od tvojih izvora fajlova mozes odmah staviti usb ili se povezat mrezom na NAS

Također, mislim da je odlican i povoljan odabir za ulazak u svijet streaminga. Nakon toga skuziš u biti koliko ti sto treba, pa eventualno prema tome nađes nesto "glomaznije"

Editirao Darco - 25.studeni.2020 u 20:28
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente