Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

hifi sistem do 20000kn

Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zhazhaming View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: hifi sistem do 20000kn
    Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 17:22
Pozdrav dragi forumaši!
Evo neki dan s prijateljem razgovaram o budućem sistemu za koji bi najviše dali do 20 000 kn za pojačalo,zvučnike i ostalo...Sobe su nam sličnih proporcija-sveukupno s kuhinjom i blagavaonom te dnevnim boravkom površina iznosi 25-30m2.Trenutni sistem s quad21l te audiolab 8000se pojačalom ne svira loše,ali primjetio sam da zvuk na niskoj glasnoći nema dovoljno basa,a pri jačem odvrtanju brzo dolazi do distorzije.Mali je problem i da nemam noviji dac,a sa cambridge audiom starim dac-om nisam baš toliko oduševljen.
U biti,voljeli bi imati sustav gdje neka okvirna sirova snaga pojačala nije toliko bitna jer je kvadratura dosta mala i ne želimo slušati jako glasno(godine!?),ali bi htjeli  da taj isti sustav na malim glasnoćama svira s dubokim i kontroliranim basom i da zvučna pozornica bude što više ujednačena.Ja osobno sjedim na trosjedu udaljenom od zvučnika nekih 2,5 metara i zvučnici su postavljeni blizu bočnih zidova jer je dnevni boravak takav i to je tako.Svašta smo pregledali po forumima,bili u par shopova i na kraju se čovjek izgubi u svemu tome.Razmišljali smo o manjem sustavu s malim monitorima sa dobrim subwooferom,ali nismo sigurni u to pošto nemamo iskustva sa subom i njegovim uklapanjem u postojeći sustav.
Vjerujem da bi nam mogli preporučiti nešto ok jer ipak ovdje ima ljudi koji se razumiju u ovu problematiku  i puni su iskustva što je jako važno.
Sve najbolje za blagdane i Novu 2021 godinu žele vam vaši kolege hifisti!

Editirao zhazhaming - 26.prosinac.2020 u 17:25
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 17:40
Možeš probavat sa Audiolab 8000p izlazom a ovog koristit kao preamp samo za probu da vidiš što će se desit sa postojećim zvučnicima.
Ako vidiš da ni sa tim ne funkcionira kako spada možda treba razmislit o promjeni zvučnika a kasnije i samog Audiolaba.
Smo nemoj kupit sve odjednom.

Editirao Gašo - 27.prosinac.2020 u 12:20
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 18:03
ma ok neću,za sve ima vremena,ali je želja tu.Mislim da ću promijenit zvučnike,a i pojačalo vrlo vjerojatno...Uzeo bih nešto za duži period kao i ovaj trenutni sustav,bar na 10-ak godina...
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 18:41
Ako si u Zagrebu mogu ti nanoar dana posudit nešto jače čisto da vidiš reakciju zvučnika
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 19:26
Za samu temu se bojim da je dosta neprecizno postavljena. Ne znamo je li se cilja na novo ili polovno, a pogotovo što bi trebalo značiti "pojačalo,zvučnike i ostalo..."
Što je točno to ostalo? DAC, ili i transport, ili neka totalno druga vrst front enda? Ne znamo ni koji je postojeći, što može biti bitno.

Hajde pretpostavit ćemo da i sve vrste kabela idu pod "ostalo", a onda ionako nema govora o srebrnini.
Eto, pa ako začetnik teme može još malo pojasniti nejasnoće, i odgovori će vjerojatno biti smisleniji.

Editirao Gašo - 27.prosinac.2020 u 12:21
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 20:15
U okviru zadanog budžeta ne treba se zamarati niti trošiti novce na neke skupe police za uređaje.

Zvučnici, stalci za iste, pojačalo, neki front end i kabeli. Zvučnički i interkonekt ili dva ako je u pitanju gramofon pa i gramofonsko pretpojačalo.

Tri zvučnika:

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/jamo-d830-legendarni-zvucnici-oglas-33043918

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/monitor-audio-gold-signature-10-oglas-24670226

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/vienna-acoustics-haydn-grand-symphony-edition-oglas-26131156

I dva pojačala:

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/krell-kav-300i-oglas-31966961

https://www.njuskalo.hr/hi-fi-pojacala/primare-a30.1-oglas-33186104

Ostaje još dovoljno novaca za upotpuniti sistem. Na tvom mjestu ja bih krenuo recimo od ovako nečega.

Teško je preporučiti cijeli sistem od šuba no odgovarajući zvučnik za sobu i odgovarajuće pojačalo za taj zvučnik su temelj sistema. Moje mišljenje je da su gore navedeni uređaji odličan temelja za sistem unutar zadanih okvira.

Editirao Gašo - 27.prosinac.2020 u 12:22
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 20:32
Btw iz Jamo 8/830 nema basa kakvog želi začetnik teme. Kao ni iz MA 10. Kao ni iz jedno 95% zvučnika "za na stalak".
Za početak će zvučnik morati biti, uprošćeno rečeno, veći od postojećeg Quoda.
Na vrh
tomislav1 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tomislav1 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 20:53
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Btw iz Jamo 8/830 nema basa kakvog želi začetnik teme. Kao ni iz MA 10. Kao ni iz jedno 95% zvučnika "za na stalak".
Za početak će zvučnik morati biti, uprošćeno rečeno, veći od postojećeg Quoda.

Čovjek se iznenadi kako se percepcija niskotonskog područja promjeni kada se čuje manji zvučnik ali više kategorije od one na koje se čovjek naučio a pritom je isti spojen na izrazito kvalitetno i potentno pojačalo.

Ja bih osobno i dalje ostao pri gradnji temelja na preporučenom. Zašto?

Zato jer je prostor i mogućnost smještaja zvučnika u njemu problematičan pa je manji zvučnik lakše uklopiti i naći mu poziciju nego veliki samostojeći. Pa onda isti nadograditi subwooferom kojeg je onda moguće ipak fleksibilnije pomicati i pozicionirati u prostoru.

No netko drugi će drugim putem. Začetnik teme će imati više koristi od nekoliko različitih preporuka.
http://www.audiofil.net/klub/
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 20:56
hvala na odgovorima kolege forumaši!
samo nemojmo se bespotrebno prepirati oko sitnica-stvarno nije potrebno.
Kolega je napomenuo da nisam dovoljno naglasio sitnice pa onda da krenemo-20 000 je za početak "okvirna" cijena svih uređaja i "ostalog" što podrazumijeva audio kabele,stalke za zvučnike,police itd.Sam sustav bi trebao u sebi imati ili ugrađeni dac u pojačalu ili vanjski dac-ovisno o cijeni.Zanima me i gramofon i mnogo toga.ali cijena je ta koja određuje.Može biti novo.može biti polovno.
Najbolje bi bilo dati neke primjere za koje ste sigurni da rade ok,one koje ste slušali na hifi showu ili kod frenda ili ste ih sami posjedovali.Tako ćemo iz prve ruke "donekle" znati o čemu se radi bez obzira na različitosti u vidu površine prostorije i sam smještaj zvučnika.
Bez obzira na ovu moju trenutnu temu,općenito bi bilo dobro da se u neke cijenovno razumne okvire smjeste odgovarajući hifi sustavi koji bi možda bili dobra smjernica za današnje i buduće kolege hifiste koji bi željeli za slične novce dobiti kvalitetan sustav i da znaju da je isti sastavio naš mali tim na ovom forumu.Mislim da ovdje ima vrlo kvalitetnih osoba koji su dovoljno stručni i da imaju gomilu iskustva pa zašto da to svoje iskustvo ne podijele s nama ostalima koji smo tek na prvoj stepenici hi fi-a.

Editirao zhazhaming - 26.prosinac.2020 u 20:59
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zhazhaming Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.prosinac.2020 u 21:13
tomislav1...pametno razmišljanje jer i ja mislim da je smještaj problematičan i premda nikad nisam imao subwoofer možda bih se trebao poigrati s njim.Sviđa mi se ideja manjeg nearfield zvučnika kao u profesionalnom studiju i tome dodati sub za bas područje a to nije ni loše jer ako nisam raspoložen ne trebam ga ni uključiti prilikom slušanja  nego sve sviraju sami zvučnici.Trebam napomenuti i da kad jednom uključim komponente iste rade cijeli dan pošto je sustav spojen s tv-om.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Hi Fi Osiguraci
Forum: Audio komponente