Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zvučnici za 35 kvadrata

Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Damian View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zvučnici za 35 kvadrata
    Objavljeno: 25.veljača.2021 u 18:38
Odlučio sam krenuti u nabavku nekih, ako je moguće, bookshelf zvučnika, koji bi bili dobri za prostoriju od 35 kvadrata. I stalci, naravno. Samostojeći mi baš nisu prvi izbor, ali mogu doći u obzir. 
Nabavili smo novi namještaj, koji nije toliko glomazni kao ovaj prije, pa mi sada ovi zvuče poprilično prazno. A i sad stoje na komodi koja je svega 50 cm visine. Tako da su sada stalci obavezni. 
Pojačalo je Rotel RA-1062, ali i to mislim mijenjati u skorije vrijeme, ali za sada će poslužiti.
Znači buđet bi bio nekih 1000 eura za zvučnike i stalke. 
Našao sam neke zanimljive na njuškalu, ali stvarno nemam pojma koji bi dobro popunili prostor.

Svaka preporuka dobrodošla.
Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 19:00
A koji bukšelfi sad sviraju?
Na vrh
djigibao View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj djigibao Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 19:01
Mislim da za taj prostor ovi zvucnici bi bili super ali su malo preko tvoje trazene cijene...mozda bi mogao ici jos neki popust...

Na vrh
donkimizer View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj donkimizer Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 19:19
Čuo u 40 kvadrata, pretanki za moj neukus. Al zapravo ti falconi imaju takav volumen kutije, da sa otvorenim bas refleksom imaju malo napucan gornji bas, a sa začepljenim bas refleksom budu "critically damped" ak se ne varam. A u manjim kvadraturama imaju basa za poludit. haha
Na vrh
nu!me! View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nu!me! Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 19:28
Nisu bukself
Ne znam kako zvuce
Al bar ljepo izgledaju

Ja bi ih pogledao

https://www.njuskalo.hr/zvucnici/sonus-faber-grand-piano-home-zvucnici-oglas-33818493
volumio_rPi3_links usb zica_analog precision UP/DSP_kimber PBJ zica (nekoliko njih)_hypex ncore (puno njih)_bauhaus zica (dosta njih)_satori BE + satori 16P + peerless XLS10 / sve u kompresiji_sve diy
Na vrh
cile View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cile Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 19:35
Mijenjam akustičnu plijesan iz čoškova za usvirani parket.
Na vrh
spacelab View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj spacelab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 20:20
imaš ovdje za svakog ponešto

Editirao spacelab - 25.veljača.2021 u 20:20
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 20:31
Brisanje

Editirao Sveti_Ilija - 25.veljača.2021 u 20:33
Na vrh
Sveti_Ilija View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sveti_Ilija Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 20:31

Pimientu 1 i 2 sam imao a i Cocou 2 , Pimienta je zvučnik zs do maksimalno 15 kvadrata, idealno 12.
Cocoa bi mogla doći u obzir ali isto je više do možda 25 kvadrata.

Na stranici od HD multimedije koje je da Svemirskilaboratorij imaju neki Dynaudio iako vjerujem da bi Elac adante af61 bili dobri.
Na njuškalu bilo šta što je ok je daleko precjenjeno, iste stvari su skuplje nego prije 5 godina.

Oni Sonusi što je nume spomenuo ne izgledaju loše a kad ti dosade bar nećeš izgubit novac, nek ti spusti 10% i kupi to.

Editirao Sveti_Ilija - 25.veljača.2021 u 20:32
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25.veljača.2021 u 20:36
Od 3 navedena SF zapravo jedini odgovara budžetu i mogućnošču "punjenja" 35m2, iako se nadam da su basu osjetno bojlji od istog modela bez "Home" u nazivu. Barem na osnovu specifikacija, a to se barem može sa velikom sigurnošću iščitati iz istih, za razliku od većine drugog.

Pimienta jednostavo ne može napuniti toliko prostor, a onaj prvi nema šanse da netko sputi "malo" za 5k kuna haha. A gdje je onda još (pošteni) stalak.

Ja bih išao na samostojeći zvučnik, jer bookshelfa je jako malo a da su sposobni napuniti tu kvadraturu kako treba, a ako se već i nađu obično koštaju dosta više od navedenog i trebaju "malo više nego jače pojačalo". Plus, tu je uvijek nesretni stalak, koji barem donekle solidan i izgledan košta cca. 1k kuna.

Btw. Ovaj Russel RED 100 djeluje interesantno, volio bih ga poslušati, iako i za njega sumnjam da bi mi bio dovoljan za 35m2. Ali tu već rastežemo budžet, a povijest foruma je pokazala da ćemo do druge stranice već biti na zvučnicima od barem 30k kuna, jer ovo ispod je sve tako-tako haha

Editirao Sten - 25.veljača.2021 u 20:38
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 13>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,264 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Zvučnički kabeli za OPERE