Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Zatvorena temaShunyata Research power cables

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 51>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:40
Originalno postano od strane člana: amigo amigo napisao:

Barem oni koji se ozbiljno bave istraživanjem, kao Shunyata.
Šunijata se bavi prodajom magle i budalaština svima koji žele kupiti. Stalno spominju nekog znanstvenika, a to je vjerojatno gazda firme, koji je desetljeća jedinog života posvetio istraživanju. Pa onda zbog toga life support machine u bolnici uopće nije funkcionalna dok se ne napoji preko znanstvenikovog strujaša. Ne ulazim u to kako se tebi njihovi strujaši čuju, al njihova tehnička papazjanija zvuči debilno. I uvredljivo za zdrav mozak. Ako treba, ima još primjera, osim navedenog. 
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:42
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

Bit će da su pare ženine...haha
Da, vidiš, to je besprijekorno logično.
haha
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 09:54
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Šta? Čovac ima hife za 300k€ i kupuje žice za 30k€ (što je bajdvej 10% i sasvim logičan omjer), a nema gdje slušati jer mu žena ne da?Ja da imam tih para, uopće ne bih imao ženu. Što će mi?
haha

Ima neka emisija na tv "Tajni život milijunaša (ili milijardera)", to moja squo gleda, gdje pokazuju kako se troše pare, pa kuće, auti, staklene stijene od milju dolara, tepisi unikati od par sto tisuća... Ja uvijek pitam a gdje je mjuza? Nema nikad nigdje. Love na lopate, a nema se za hifi. Tu i tamo neko kino bude u podrumu s kožnim foteljama.

Mjuza     
Mjuza 2
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 10:09

Jednom frendu sam ufrkao strujaš po Tatamata receptu. Tutorial vam je tu negdje gore preko linka HOW TO. Inače, taj se prika ustrajno već niz godina bavi naslušavanjem raznih strujaša. Ja ga pitam kakav je taj Tatamatin, a on kaže dobar, zato jer ne mijenja ništa.
haha

Nisi baš promislio kad si ovo pisao. Čemu trošiti na kabel koji ne mijenja ništa, odnosno zvuči isto kao i onaj dobiven s uređajem? Koliko god malo košta, to je bačen novac.
Nadam se da je svima jasno kako vulgaris kabel dobiven s uređajem nije nikakva referenca. Da ne mislimo kako baš taj kabel zvuči kako treba i da je sve drukčije pogrešno.

Naveo sam istinit slučaj. I dobro sam promislio, ali ti nisi. Ti svi koji se dobiju s uređajem su loši. Bilo da su, kao mahom kod vintagea, pričvršćeni za uređaj ili se daju odvojiti. U najboljem slučaju to su oni "kompjuterski", dakle tehnički ispravni jer imaju certificirane karakteristike za spoj na 230V i to je to. To radi.  Dakle, takav gajtan bi se bez nekog beda mogao nadsvirati dobrim strujašem složenim za audio (niska impedancija, oklop...) koji ne mora biti skup da bi bio vrhunski i oko kojega se ne mora palamuditi o zubić vilama, letećim medvjedićima i sivim eminencijama koje su syebale elektrotehniku jer posjeduju znanje izvan ovog svijeta. Dakle MkII, tek sad možemo govoriti o audio i "audio" strujašima. Navoditi primjer dobivenog vulgaris (lošeg) strujaša od pola eura na veliko, nema smisla. Neki su u prošlosti davali čak i interkonekte. Od onih najjadnijih (kao iz doba vintagea, a što je bio prilično čest dar uz uređaj) do kasnije čak naizgled ozbiljnijih, što je bilo jako rijetko. Sve to funkcionira, ali ne može biti predmetom rasprave o audio kabelima, jer to i nije.
Na vrh
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 10:55

Jednom frendu sam ufrkao strujaš po Tatamata receptu. Tutorial vam je tu negdje gore preko linka HOW TO. Inače, taj se prika ustrajno već niz godina bavi naslušavanjem raznih strujaša. Ja ga pitam kakav je taj Tatamatin, a on kaže dobar, zato jer ne mijenja ništa.
haha

Nisi baš promislio kad si ovo pisao. Čemu trošiti na kabel koji ne mijenja ništa, odnosno zvuči isto kao i onaj dobiven s uređajem? Koliko god malo košta, to je bačen novac.
Nadam se da je svima jasno kako vulgaris kabel dobiven s uređajem nije nikakva referenca. Da ne mislimo kako baš taj kabel zvuči kako treba i da je sve drukčije pogrešno.

Naveo sam istinit slučaj. I dobro sam promislio, ali ti nisi. Ti svi koji se dobiju s uređajem su loši. Bilo da su, kao mahom kod vintagea, pričvršćeni za uređaj ili se daju odvojiti. U najboljem slučaju to su oni "kompjuterski", dakle tehnički ispravni jer imaju certificirane karakteristike za spoj na 230V i to je to. To radi.  Dakle, takav gajtan bi se bez nekog beda mogao nadsvirati dobrim strujašem složenim za audio (niska impedancija, oklop...) koji ne mora biti skup da bi bio vrhunski i oko kojega se ne mora palamuditi o zubić vilama, letećim medvjedićima i sivim eminencijama koje su syebale elektrotehniku jer posjeduju znanje izvan ovog svijeta. Dakle MkII, tek sad možemo govoriti o audio i "audio" strujašima. Navoditi primjer dobivenog vulgaris (lošeg) strujaša od pola eura na veliko, nema smisla. Neki su u prošlosti davali čak i interkonekte. Od onih najjadnijih (kao iz doba vintagea, a što je bio prilično čest dar uz uređaj) do kasnije čak naizgled ozbiljnijih, što je bilo jako rijetko. Sve to funkcionira, ali ne može biti predmetom rasprave o audio kabelima, jer to i nije.
Onda ipak nešto mijenja? zlatni_zub Jer ako ne mijenja, zvuči isto.
    Moj HiFi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 11:25

haha

Pardon, referenca je rastezljiv oliti beskoristan pojam.

Svak ima svoju ZAMIŠLJENU referencu, ako uopće koristi taj pojam.

Ja iako sam bio uključen u cijeli proces iliti audiolanac ne mogu tvrditi da imam referencu jer je isparila iz glave drugi dan.

Referentni sustavi, referentne snimke ne postoje kao opčeniti etaloni za slušnu procjenu.

Nema tu šipke od referentnog jednog metra koja se čuva u strogo specificiranim uvjetima.

Imaš svoju glavu samo koja je vjetropir samotakav, opčenito kod ljudi.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 11:26
Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

Šta? Čovac ima hife za 300k€ i kupuje žice za 30k€ (što je bajdvej 10% i sasvim logičan omjer), a nema gdje slušati jer mu žena ne da?Ja da imam tih para, uopće ne bih imao ženu. Što će mi?
haha

Ima neka emisija na tv "Tajni život milijunaša (ili milijardera)", to moja squo gleda, gdje pokazuju kako se troše pare, pa kuće, auti, staklene stijene od milju dolara, tepisi unikati od par sto tisuća... Ja uvijek pitam a gdje je mjuza? Nema nikad nigdje. Love na lopate, a nema se za hifi. Tu i tamo neko kino bude u podrumu s kožnim foteljama.

Njih to ne zanima, ili imaji vrhunski nevidljivo integriran sustav.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 11:31
Uprkos tome, da ima svako svoju zamišljenu referencu, što više sistema slušamo, to čemo se u više slučaja složiti koji je refereniji.
Zato što učimo.
Na vrh
dan the man View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:00
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: dan the man dan the man napisao:

haha

Njih to ne zanima, ili imaji vrhunski nevidljivo integriran sustav.

Pa gdje su svi ti Wilson Grand Slamovi, dartzeelovi i ostala čuda :)))) Valjda u Rusiji i Kini...

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Direktni link do posta Objavljeno: 08.travanj.2021 u 12:00

Onda ipak nešto mijenja? zlatni_zub Jer ako ne mijenja, zvuči isto.
I kako se sad može osjećati netko poput mene koji je dane potrošio pokušavajući razbistriti mutnež, a nitko ništa ne čita? Odgovor: u stvari, sasvim okej, jer sam to na neku foru i očekivao. I jer sam sebi dao zadovoljavajuće odgovore na neka pitanja, a vlasnici raznih pitona neka i dalje uživaju u svojem "samo slušam" nepristranom znanju. Ne mogu mariti manje.
haha
P.S. Uz na kraju najbolji mogući savjet, koji je univezalno i bezvremenski mudar i nikad ne može gubiti značaj: dajte si u životu barem jednom kupite pošteno pojačalo.
haha

Editirao Apparatus - 08.travanj.2021 u 12:04
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4546474849 51>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente